takipli oyun: son durak

Sponsorlu Bağlantılar

bu takipli oyunu nasıl buldunuz?

• çok eğlenceli

Kullanılan: 6 54.5%
  • daha iyi olabilir

Kullanılan: 2 18.2%
  • çok zordu

Kullanılan: 3 27.3%
  • gerek yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    11
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
takipli oyun: son durak
takipli oyuna ait konudur başlangıç için
http://www.maxicep.com/maxicep-oyun...eni-oyun-teknigi-beta-450716.html#post3148524

8. ip ucu
toplam 7 resim incelemiş olmanız gerek. bunların her birinden bir harf çıkacak. her resimden bir harf. baş harf sistemi...
harflerin de sırası karışık... yani anagram var. bunlar ise 8. ip ucu...

topladığınız resimleri ekleyebilirsiniz. değerlendirelim
bulduğnuz ip uçlarını değerlendirerek oluşan şifreyi yazınız arkadaşlar.

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
bulduğunuz ip ucu resimlerini buraya ekleyin arkadaşlar. değerlendirelim...

gaffarson

gaffarson

Üye
Öncelikle elinize sağlık uğraşıp emek verip bir şeyler hazırlayıp sunmuşsunuz. Bu oyunla ilgili sizinle sohbet bölümünde bir süre önce biraz konuşmuş ve fikir alışverişi yapmıştık. Görüyorum ki nihayet düşüncelerinizi bu güzel oyunu hazırlayarak ortaya koymuşsunuz.

Bir süredir forumda yoğun olarak bulunmuyorum çok nadir girip kısa bir süre durup çıkıyorum ve tabi ki gözüme her şey çarpmıyor. Yine kısa bir süreliğine girdim ve gözüme bu oyun takıldı. Bulmaca seven ve beyni çalıştırmaktan her zaman keyif alan biri olarak es geçemedim :)

Şimdi öncelikle soruları çözdüm ve ip uçlarımı topladım.

Son ip ucuna geldiğimde (görsel olmayıp yazılı olan 8. ip ucu) 7 ip ucundan 7 fotoğraftan birer tane harf çıkacağını gördüm. Ancak aynı cümlede belirtmiş olduğunuz bir şey gözümden o an kaçtı (baş harf sistemi). Tabi böyle olunca her fotoğraftan sadece harf çıkarmaya çalıştım. Kelimemiz 7 harften oluştuğu için dürüst olmak gerekirse ki gerekiyor :ehe aslında aranılan kelimenin Maxicep olacağını düşündüm ve bu psikolojiyle fotoğraflara bakınca da gayet güzel yerine oturdu hepsi.

Örneğin 2. ip ucuma göre doğadan avlanma sırasındaki leoparı aynı "M" harfi gibi gördüm ya da 3. ip ucum olan adamın başındaki yılan benim için "C" harfiydi :D bu şekilde giderek tüm harfleri yerine oturttum ve ilk ip ucum olan dikenli bitkiye de "X" harfi kalıyordu gayet de mantıklıydı sonuç. Tam o sırada açıklamadaki "baş harf sistemi" ni gördüm ve tabi bu benim için kötü oldu :ehe

Daha sonra her resimde gördüklerimi birer kelime ile yazmaya çalıştım. Resimleri genel olarak gördüm ya da detay aradım ve uygun gördüklerimi belirledim. Bir yandan da "Maxicep" cevabını hemen bir çok kişi düşünebileceğinden dedim ki cevap başka bir şey bence. Örneğin "Mustafa" :naughty: Ancak bu kez de harflerin bir kaçı dışında çoğuna uygun değildi.

Baktım ki böyle de olmayacak tekrar resimlerime yani elde ettiğim 7 ip ucuma döndüm ve çözümüm şu şekilde:

1.cevap revan (bej zaten belli ve floş da pokerdeki sıralı seri anlamına geliyor. Seri olduğundan aynı zamanda renkleri de aynıdır ve zaten pokerde de terim olarak floş aynı zamanda sıralı "renk" tir.

Doğal olarak 1. ip ucum da :

2.cevap tabi ki mücver

2. ip ucum ise:

3. cevabım koçaklama (kahramanlık konulu Türk Edebiyatı şiir türü)

3. ip ucum da:

4. cevap:25 (Erzurum'da yapılan Dünya kış olimpiyatlarının bu kez 25. si yapılıyor)

4. ip ucum:

5. cevabım Japon kılıç kullanma sanatı olan kenjutsu

buna göre de 5. ip ucum:

6. cevap: Kurtalan Express

6. ip ucum ise:

7. sorumun cevabı: kolbastı oyununun diğer adı olarak hamsi oyunu (malum karadeniz oyunu)

son görsel ip ucum da :

son sorunun cevabı kolaj06 bilmeyenler de zaten açıkça Ankara yazdığını görebilir kaldı ki zaten soru es geçildiğinde de aynı noktaya geliniyor.

Şimdi gelelim ip uçlarımızı birleştirmeye :naughty:

İlki At Kestanesi ve harfim de "A"
2) Leopar ve harfim "L"
3) Piton ve harfim "P"
4) Maydonoz ve harf "M"
5) İnsanların bir arada olduğu resim ve kelime "insan" ya da "insanlar" olabilir ama bana "iletişim" gibi geldi bu yüzden iletişimi seçiyorum ve harfim de "İ" (sanki insanları seçsem harf değişecek :ehe)
6) Boks yapan 2 kişi :hmmm (bunu açıkçası önce "B" olarak aldım ancak cevabı bulduğumu düşününce bunun da cevabının "eldiven" ve buna bağlı olarak da harfin "E" olduğunu gördüm)
7) Resimde olmayan ama orada olduğunu bildiğimiz "yumurta" cevabım. Doğal olarak son harfim de "Y"

ve evet 7 harfimizi oluşturduk. Eğer mucizevi bir tesadüf yoksa bu 7 harften oluşan kelime ile bu güzel ve uğraşılmış oyunun amacı olan son ve gizli cevabı:

PALMİYE diyorum
.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Abi Naptin sen ya :oha:

gaffarson

gaffarson

Üye
Ne oldu yahu ? Ne yapmışım Mert ? :D

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
başka düşüncesi olan arkadaşları bekleyelim bakalım...

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Voov Süperdi :d:

gaffarson

gaffarson

Üye
1) At kestanesi "A"
2) Takip "T"
3) Piton "P"
4) Maydanoz "M"
5) İletişim "İ"
6) Rakip "R"
7) İçinde "İ"

Cevabım : PİRAMİT

Hocam çok fazla kombinasyon var. Aslında emin olduğumu düşündüğüm bir kısım var ama o şekilde olunca 7 harfin sadece 2 tanesi sesli harf oluyor ve 2 sesli, 5 sessiz harf ile de bulamadım kelime :D

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
1) At kestanesi "A"
2) Takip "T"
3) Piton "P"
4) Maydanoz "M"
5) İletişim "İ"
6) Rakip "R"
7) İçinde "İ"

Cevabım : PİRAMİT

Hocam çok fazla kombinasyon var. Aslında emin olduğumu düşündüğüm bir kısım var ama o şekilde olunca 7 harfin sadece 2 tanesi sesli harf oluyor ve 2 sesli, 5 sessiz harf ile de bulamadım kelime :D

elinin altında internet varken yanlış cevaplı soru var...

gaffarson

gaffarson

Üye
2 sorudan şüpheliyim.

Birincisi kahramanlık konulu şiir türü
koçaklama dedim ama sagu da kahramanlık özelliği taşıyor. Bunu seçersem sadece bir resmim değişir.

İkinci olarak ise kolbastının diğer adı :

kartal oyunu Bingöl zaten horoz oyunu emin değilim ama Denizli olsa diyeceğim.
sonuç olarak hamsi oyunu kalıyor.

Diğer sorularda hata yaptığımı sanmıyorum açıkçası. Yani revan kelimesi "kan revan" ifadesindeki gibi bir renk olduğunu düşünmüyorum.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Hayir abi beğenmemekle alakası yok hayran kaldım :D

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Çok Eğlenceli Olarak İpucu Topladım :d: Aa Birleştrmeye Gelince Öylece Kaldım :( :D

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
2 sorudan şüpheliyim.

Birincisi kahramanlık konulu şiir türü
koçaklama dedim ama sagu da kahramanlık özelliği taşıyor. Bunu seçersem sadece bir resmim değişir.

İkinci olarak ise kolbastının diğer adı :

kartal oyunu Bingöl zaten horoz oyunu emin değilim ama Denizli olsa diyeceğim.
sonuç olarak hamsi oyunu kalıyor.

Diğer sorularda hata yaptığımı sanmıyorum açıkçası. Yani revan kelimesi "kan revan" ifadesindeki gibi bir renk olduğunu düşünmüyorum.

gayet güzel onu ben söyleyeyim hadi

kolbast----horoz oyunu...

Hayir abi beğenmemekle alakası yok hayran kaldım :D

teşekkürler

Çok Eğlenceli Olarak İpucu Topladım :d: Aa Birleştrmeye Gelince Öylece Kaldım :( :D

cevap olarak topladığın doğru cevapları ve ip uçlarını yaz..

değerlendirmelerini belirt.

gelecek sefer puzzle parçalı hazırlayacağım bakalım...

gaffarson

gaffarson

Üye
Tam onu araştırıyordum çok kesin olmamakla birlikte evet horoz oyunu geçtiği cümlelere şahit oldum.

buna göre değerlendirmeme devam edeyim

--------------- Ekleme ---------------

Artık cevaptan eminim:

1) At Kestanesi ve "A"
2) Ceylan ve "C"
3) Piton ve "P"
4) Maydonoz ve "M"
5) X-Men ve "X"
6) Eldiven ve "E"
7) İnşaat ve "i"

Cevap: MAXİCEP

Yasminozz

Yasminozz

Üye
Tam onu araştırıyordum çok kesin olmamakla birlikte evet horoz oyunu geçtiği cümlelere şahit oldum.

Artık cevaptan eminim:

1) At Kestanesi ve "A"
2) Ceylan ve "C"
3) Piton ve "P"
4) Maydonoz ve "M"
5) X-Men ve "X"
6) Eldiven ve "E"
7) İnşaat ve "i"

:hmmm konuyu yeni gördüm ve evet bu sonuca katılıyorum...

cvp yanlış diye belirtilmemiş...eğer yanlışsa ona göre düşünülmeye devam edilsin..doğruysa boşa uğraşmasın kimse... :D

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi

Artık cevaptan eminim:

1) At Kestanesi ve "A"
2) Ceylan ve "C"
3) Piton ve "P"
4) Maydonoz ve "M"
5) X-Men ve "X"
6) Eldiven ve "E"
7) İnşaat ve "i"

tam tamına oturdu.. gayet başarılı...

ama bu "beta" sürümüydü..

bir daha ki sefere bir pazzle hazırlayayım..

uğraştığın, ilgilendiğin ve teşvik ettiğin için teşekkür ederim...

gaffarson

gaffarson

Üye
Rica ederim ben keyif aldım umarım bundan sonrakilerde herkes katılımcı olur da şu sürekli bir şeylerin sıralandığı saçma oyunlardan kurtulunur :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...