symbian Ve benim memnuniyetim ( nokia N8 )

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
symbian Ve benim memnuniyetim ( nokia N8 )
bir ay önce Bende htc wildfire s vardı. Onu sıfır almıştım Ve 4 ay kullanmıştım. Doğrusu ihtiyaclarımı görmüştü az çok. Kamerası 5 megapixel di ama 4 sene önce kullandığım n95 in kamerası onun kamerasını sollar geçerdi. Şarj ı birgünü zor çıkarıyor du. Daha sonra öğrendim ki tüm android ler in Şarj sorunu varmış. Diyeceğim o ki nokia n8 aldım Ve daha sonra Dedim ki kendi kendime demek ki yıllardır aradığım telefon buymuş diye...gerçekten çok memnunum. Gerek kamerası gerek sesi gerek dahili hafızası gerekse diğer özellikleri muhteşem. Bakıyorum şöyle forum da herkes symbian dan şikayetçi. Millet android e akın akın gidiyor. Bence hiç gerek Yok. Kendi adıma konuşuyorum. Eğer multimedya özellikleri sizin telefon tercihiz de ağır basıyorsa android e geçmeyi şimdi düşünmeyin derim.

Hiç olmazsa ben şu anda n8 de asphalt6, pes2011 gibi oyunlar oynayabiliyorum. Androıdte bu tür oyunları oynayabilmenz için cihazın en az 800 tl lik bir cihaz olmasi gerekir.

Otg kablosu ile flash disc yanısıra fare Ve klavye bile takılıyor.

Valla arkadaşlar elinizde ki ile mutlu olmayı bileceksnz :)

ayrıca n8 i aldığım ilk hafta alışadğm için android bölümün de baya laf atmıştım symbian a. Ama zaman geçtikçe Ve telefonu keşfedikçe düşünceler değişiyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Nokia, Symbian daki Potansiyeli Fark Edemedi :) Veya Nokia Patronu İstemedi :)

yoyofurkan

Üye
symbianin en guzel yani multitaskingdi uygulamalar arkaplanda donmuyor symbianda. ornek: androidde opera mini ile dosya indirmesi baslatiyorum ve home tusuna basarak arkaya atiyorum geri actigimda dosya indirmesi basarisiz diyo symbianda ayni seyi yapiyorum geri actigimda indirme halen devam ediyor symbianin bu konudaki guzelligine bakin nokianin rezil politikasina kurban gitti symbianda meego da

Invoke

Invoke

Üye
Oyun yok bir şey yok usta, androidin arkasında Google var babalar gibi ondan sağlam :D yalnız androidin değil iphoneların şarjı da ortalama bir gün gider, bu konuda yapacak bir şey yok. Bir şey daha söyleyim şuan çıkan 500liralık telefonda açar Asphalt 6. En az 800lira filan değil yani.
Ama şunu çok doğru demişsiniz: "İnsan elindekiyle mutlu olmayı bilmeli" =)

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
symbianin en guzel yani multitaskingdi uygulamalar arkaplanda donmuyor symbianda. ornek: androidde opera mini ile dosya indirmesi baslatiyorum ve home tusuna basarak arkaya atiyorum geri actigimda dosya indirmesi basarisiz diyo symbianda ayni seyi yapiyorum geri actigimda indirme halen devam ediyor symbianin bu konudaki guzelligine bakin nokianin rezil politikasina kurban gitti symbianda meego da

bunu Bende farketmiştim. mesela symbian da program veya oyun yüklerken menü tuşuna basıp başka şeylerde yapabiliyorsun. Bunu android te yapamıyordum ben. Illa dolmasını bekleyeceksin daha sonra işine devam edeceksin. Bir başka sorun sadece bazı oyun Ve programları SD karta yükleyeblyorsun. Bu yüzden program yükledikçe ana hafıza doluyor Vetelefon da donmalar oluyor.

- - - Eklendi - - -

Oyun yok bir şey yok usta, androidin arkasında Google var babalar gibi ondan sağlam :D yalnız androidin değil iphoneların şarjı da ortalama bir gün gider, bu konuda yapacak bir şey yok. Bir şey daha söyleyim şuan çıkan 500liralık telefonda açar Asphalt 6. En az 800lira filan değil yani.
Ama şunu çok doğru demişsiniz: "İnsan elindekiyle mutlu olmayı bilmeli" =)

ama gel gör ki symbian da Şarj sorunu pek Yok her ne kadar android Ve ios ta olsa bile :) 500 liralık telefon onu zor açar. Mesela ben bir yandan asphalt 6 açık menü tuşuna basıyorum opera ya giriyorum mesaja cevap veriyorum geri çıkıyorum. Bu arada da müzikteaçık tabii

Invoke

Invoke

Üye
Xperia E 520lira yeni çıktı ve ben asphalt 6yı açamayacağını düşünmüyorun. Daha da örnekleri vardır. Ama hem müzik hem internet hem oyun aynı anda yapamazsınız dediğim telefonda.

yoyofurkan

Üye
galaxy mini2 de asphalt 7 cok rahat oynaniyor sifir fiyati tcell de 490 liraydi

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
dediğim gibi benim dediğim şeyi üçü bir arada yapamazsınız. Dediginiz telefonların kamerası kaç mgpxel ? Hd kalitesinde video çekebiliyor mu ? Ücretsiz harita var mi ? Otg kablosu takılabiliyor mu ? Vs vs

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
benim telefna otg aldım oh be telefonumu bi kat daha sevdim flaşımla istedğmi yapıyorum:dansöz:

kurd-0

Üye
n8 sanki çok ucuz

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Xperia E 520lira yeni çıktı ve ben asphalt 6yı açamayacağını düşünmüyorun. Daha da örnekleri vardır. Ama hem müzik hem internet hem oyun aynı anda yapamazsınız dediğim telefonda.
Xperia E'nin gpusu Adreno 200.Ben açacağını zannetmiyorum.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
N8 in belkide tek kusuru var oda internet tarayıcısı.bende n8 telefonumdan memnunum

Pringles

Pringles

Üye
Androitte otg kablosu takılamıyor !

Bizdekilerin giriş yeri dikdörtgen onların giriş yeri hafif eğimli :)

Ayrıca galaxy ace bırak aphalt 6 yı hill climp te müzik çalar açııkken hafif kasma yapıyor ayrıca fiyatı 520tl falan diye biliyorum

Şahsen 603 ümden gayet memnunum :)

ppsspp emülatörde 1.800mb büyüklüğünde ki oyundan 25 fps alıyorum bunu 500tl lik androit telefonla açamazsınız

- - - Eklendi - - -

Ayrıca asphalt 6 vb. Oyunlar symbianda 8.5mb ram yiyiyor :)

500tl lik androit telefonda açsan kafadan 45-60mb arası yer :d:

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Androitte otg kablosu takılamıyor !

Bizdekilerin giriş yeri dikdörtgen onların giriş yeri hafif eğimli :)

Ayrıca galaxy ace bırak aphalt 6 yı hill climp te müzik çalar açııkken hafif kasma yapıyor ayrıca fiyatı 520tl falan diye biliyorum

Şahsen 603 ümden gayet memnunum :)

ppsspp emülatörde 1.800mb büyüklüğünde ki oyundan 25 fps alıyorum bunu 500tl lik androit telefonla açamazsınız

- - - Eklendi - - -

Ayrıca asphalt 6 vb. Oyunlar symbianda 8.5mb ram yiyiyor :)

500tl lik androit telefonda açsan kafadan 45-60mb arası yer :d:

hiç sorma gitsin :)

esqalsiz

esqalsiz

Üye
nokia güzel de belle nin devamı gelecekti yarıda bıraktı.Valla Ben c6-01 kullanıyorum müzik dinliyorum opera 12 de Net e giriyorum mesaj atıyorum kesinlikle donma vs yok sony hariç diğer android ler oyuncak gibi hemen dağılıyor kasa kalitesi sıfır düşse hemen ekran kırılıyor kırılmasını geçtim hd amoled ayağına samsung dokunmatik le ekran i beraber yapmış kırıldıgi zaman Telefonu kır at daha iyi :D 500 tl ekran mi olur

LeanbLack

LeanbLack

Üye
2-3 ay sonra gorurum ben seni :D

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
nokia güzel de belle nin devamı gelecekti yarıda bıraktı.Valla Ben c6-01 kullanıyorum müzik dinliyorum opera 12 de Net e giriyorum mesaj atıyorum kesinlikle donma vs yok sony hariç diğer android ler oyuncak gibi hemen dağılıyor kasa kalitesi sıfır düşse hemen ekran kırılıyor kırılmasını geçtim hd amoled ayağına samsung dokunmatik le ekran i beraber yapmış kırıldıgi zaman Telefonu kır at daha iyi :D 500 tl ekran mi olur

htc nin hakkını vermek gerekir. Kullanırken çok büyük üç darbe aldı ama iki nokta büyüklüğünde çizgi den başka bir sorunu olmadı.

- - - Eklendi - - -

2-3 ay sonra gorurum ben seni :D

tamam:)

Üst Alt