symbian belle n8 icin :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nosteam1

Üye
    Konu Sahibi
symbian belle n8 icin :)
Önemli: işleri daha önce yapmamış olanlar ve azda olsa flashlama hakkında bilgisi olmayanlara yüklemeleri tavsiye olunmaz. Yüklemeden kaynaklanacak hatalar yükleyene aittir!...

Belle ki Sıkıntılar:

bazı programlar bellede çalışmıyor. bende çalışmayanlar favourite apps ve bir kaç oyun. Belle yüklediğinizde "beğenmedim geri döneceğim" dediğinizdede geri dönüş yolu zor değil ama meşakkatli. bunlarıda göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Belle dosyaları sadece N8 içindir. Diğer modeller için henüz belle dosyaları yok!...

Dosy arı İndirme:

Belle Dosyaları:

İvo777 3.1 tabanlı, Türkçe üşerty klavyeli belle dosyaları:

Türkçe çinli anna dosyaları: (elinizde hazırda pr1.2 yahut hangi bir anna fw dosyaları varsa onuda kullanabilirsiniz. )

Belleyi Yükleme:

Phoenix 2010.08 ( 'den indirebilirsiniz) sürümünü indiriyoruz ve phoenixi bilgisayara kuruyoruz. Phoneixin bahsettiğm sürümü olması önemli. çünkü bundan sonraki sürümler sürekli hata veriyor. mutlaka 2010.08 sürümüyle flash atın

İndirdiğiniz Tüm dosyaları ((anna ve belle dosyaları)) rar'dan çıkarıp RM-596 Adlı bir klasöre kopyalayın. Klasörde toplam 12 adet dosya olması gerekiyor buna dikkat edin. daha sonra bu klasörüde

c:\program files\nokia\phoenix\product klasörünün içi atın (64 bit windows kullananlar c:\program files(x86) klasörüne atacaklar)

efonunuzu bilgisyara ovi suite modundan bağlayın. bilgsaiyarda ovi programı açıksa onuda kapatın.

Nasıl yüklüyoruz:
1- Telefonu usb'den ovi suite modunda bilgisayara bağlayın ve phoenixi açın
2- Phoenix'ten File menüsünden Scan Product'e tıklayın ve cihazınızı bulmasını bekleyin
3-Flashing Menüsünden Firmware Updateyi seçin
4-Açılan pencereden product code yazan kutunun yanındaki butona basıp chinese dark grey yazanı seçin ok'ye basın
4-Bir önceki penceredeki optionsa tıklayın
5- aşağıdaki dosyaları edit tuşuna basarak tek tek belle'ninkilerle değiştirin
rm-596_022.014....rofs2.fpsx---------->rm-596_111....rofs2.fpsx
rm-596_022.014....core.fpsx ---------->rm-596_111....core.fpsx
rm-596_022.014....rofs3.fpsx ----------->rm-596_111...rofs3.fpsx
rm-596_022.014....uda.fpsx------------->rm-596_111...uda.fpsx

bunları değiştirdikten sonra kalan dosyaları seçip delete tuşuna basarak siliyoruz ( ...148.fpsx , ...emmc.fpsx dosyalarını) ve 4 tane dosya kalıyor

ok'ye basıp firmware update'ye geri dönüyoruz. bu değişiklikleri yapıldıktan sonra Refurbish'e tıklayıp flahsı başlatıyoruz. Flashing Succeed diyene kadar telefona hiç dokunmuyoruz. Bu arada telefon test mode'ye felan geçip tekrar başlayabilir.

Dikkat ed cekler:

Phoenix'te optionsa tıklayıp 4 adet belle dosyası ile flashlıyoruz geri kalanlar siliniyor. Flashing succeed mesajı çıkana kadarda telefona dokunmayınız. Belle için Şayet %100 yapıp flashlamayı bitirip bir süre bekledikten sonra 25'ten geriye sayarak telefonla bağlantı kurmaya çalışırsa ve telefon otomatik açılmamışsa korkacak birşey yok, telefonu usb'den çıkarın ve açın ay yine tamamdır.

hayırlı uğurlu olsun:)

ilk yüklemede Belle istemeyipte türkçe anna yüklemek isteyenlerin sadece 4. ve 5. adımı atlamaları yeterlidir:)

Tema Efektleri: FlighTair (kendisine teşekkür ediyoruz ) bizim için hazırladığı çok kolay yüklenebilen sis dosyaları aşağıdadır. istediğiniz paketi indirin telefona kurun ve sonra telefonu kapatı açın hepsi bu kadar. eccentric 'i tavsiye ederim

-->eccentric
-->Effects pack 2 by andrenlsbr (improved)
-->tinkerbelle

alıntıdır... fakat kendim test ettim ve onaylıyorum

----------Eklendi @ 16:02:31 ---------- Yazıldı @ 16:00:06 ----------

daha bugun kurdum ve hergun gözlemlerimi size not olarak yazacagım...

anılbaran

anılbaran

Üye
:tşk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt