Nokia Telefonlarda Kilit Kodu Kırma Kesin Çözüm..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lg.p725.3d.max

lg.p725.3d.max

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Telefonlarda Kilit Kodu Kırma Kesin Çözüm..
Telefonu kapatıp hafıza kartını ve sim kartını çıkartıyoruz.

Telefonun şarjı dolu olsun emin değilseniz bu işlemleri şarja takılı şekilde yapın.

Phoenix’i yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan tüm PC Suite, Software Updater, Nokia Connectivity Cable Driver, Nokia
Flashing Cable Driver, Nokia Service Tool Drivers, PC Connectivity Solution gibi Nokia ile ilgili tüm yazılımları kaldırmanız gerekli.

Phoenix’in kurulumunu yapıyoruz.Phoenix’i açıp Yukarıda File yazan kısma tıklıyoruz Open Product e Tıklıyoruz Karşımıza cıkan pencerede RM Kodları cıkıyor(telefonunuzun bataryası cıkartın TYPE yazan yerde RM kodu yazacaktır.) Kodu programdan buluyoruz ve Ok basıp ilerliyoruz pencere kapanıyor daha sonra Tools sekmesinde Date Package Download `a tıklıyoruz Şimdi yapacagımız işlem ise telefonunuzun yine batarya altında CODE yazan ÖRN:0563132 Kodu karşımıza çıkan pencereye yazıyoruz Download path sekmesine tıklıyoruz ve masa üstunü seçiyoruz daha sonra check avaible tıklıyoruz telefonunuzun yazılımı karsınıza çıkacaktır download butonuna basıp indirmesini beklıyoruz.

Dosya Örnek:RM-588 adında bi klasör halinde masa üstünüze gelecektir biz bu klasörü kopyalıyoruz ve C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products içine yapıştırıyoruz.


Daha sonra Pc ye JAF programı indiriyoruz içinden 3 adet dosya cıkacak jaf setup u kuruyoz içinden cıkan ıkı dosyayıda C:\Program Files\ODEON\JAF ın içine yapıştırıyoruz ve OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 i kısayolunu masa üstüne atıyoruz daha sonra OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 e tıklıyoruz ve hiç bir değişiklik yapmadan GO sekmesine basıyoruz karşımıza hata mesajı cıkıyor (Error: BOX DRİVER NOT İNSTALLED) tamama basıyoruz ve jaf programı acılıyor Yukarıda BB5 Sekmesine Tıklıyoruz 1.Flash Settings yazan kısmın altında MCU PPM CNT APE_variant yazan kısımların Yeşil yanması gerekıyor daha sonra alltaki kutucuklardan Manuel Flash,Dead USB,Normal Mode,Factory Set kutucuklarını işaretlıyoruz ve CRT 308,CRT BKP kutucklarındaki tıkı kaldırıyoruz Use ini Kutucuguna Tıklıyoruz ve 5-10sn bekliyoruz karşımıza select phone model adında bi pencere gelecektir ordan telefonunuzun modelini seçin (ÖRN:RM-588 Nokia 5230 Cable 5800) seçiyoruz seçtikten sonra yukrıda yanan yeşil ışıkların sön-me-me-si gerekiyor aksi halde yanlış bi işlem olabilir.

FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_51.0.002_prd.core.C00
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_51.0.002_prd.rofs2.V02
CNT Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_51.0.002_C02_prd.rofs3.fpsx
APE Variant file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_51.0.002_000_001_U001.uda.fpsx
Languages in ppm: English,French,Turkish,German,Dutch

Eğer Bu Şekilde Yazılar çıkıyorsa işlem de Sıkıntı Yok..

Yukarıda sag kısımdakı Flasha basıyoruz ve gelen uyarıya evet diyoruz Press Power on Now ! yazısı gelince telefonunuzun açma düğmesine bir defa basıp hemen çekiyoruz ama bastıgınıza emin olun. Flaşlama işlemi başlayacaktır. 2-3 dakika içinde telefonunuz acılacaktır ve kilit kodu vs kalmayacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt