sx1e 5-6 mb lık birşey yükleyen var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esmer_kule

Üye
    Konu Sahibi
sx1e 5-6 mb lık birşey yükleyen var mı?
arkadaşlar sx1 in hafıza probleminden büyüük oranda muzdaribim.. telefounma 1.5-2 mb lık birşey dahi yükleyemiyorum hafıza yeterli değil diyor.. bu telefonlara büyük boyutlarda program kurmak acaba mümkün değil mi?? bilgisi olan varsa yardımınızı bekliyorum..

valmont2

Üye
arkadasım telefondaki herseyi hafıza kartına al.. telefon hafızan bos olsun.. sonra boyut olarak programları once kur.. msn in varsa ordan yardımcı olayım istersen ..r

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Hafıza için , S60_Patch_Mesagges_Stories_in_MMC uygulamasını telefona yüklemeniz yeterli. ;)

Programı Dosyalar / Series60 / Sistem Araçları Bölümü'nde bulabilirsiniz. ;;)

esmer_kule

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by valmont2@Aug 24 2005, 06:56 PM
arkadasım telefondaki herseyi hafıza kartına al.. telefon hafızan bos olsun.. sonra boyut olarak programları once kur.. msn in varsa ordan yardımcı olayım istersen ..r
[post=143263]Quoted post[/post]​

valla msn de yardımcı olabilirsen çok mutlu olurum kardeşim.. benimki

[email protected]

Zero

Zero

Üye
Program kurmada sorun yaşıyorsan "S60_Patch_Mesagges_Stories_in_MMC uygulaması" sorununu tam olarak çözmeyecektir. Bluetooth üzerinden büyük boyutlu dosyaların transferinde yardımcı olur ve Mesajları hafıza kartına yönlendirir..

Ancak Telefon hfızasında yeterli boş alan mevcut değilse yine aynı sorunu yaşamaya devam edersin.. Bu nedenle Dosyaları ve programları Telefon hafızasına kurmaman, varolanları ise temizlemen gerekir..

5-6 MB'lık bir SIS dosyasını SX1'e kurman mümkün değil.. Bu tip programları ancak Manuel olarak kurabilirsin.

esmer_kule

Üye
    Konu Sahibi
ya zero kardeşim bu manuel olarak kurmak nasıl olacak... o şekilde büyük boyutlu dosyaları kurabilirmiyim?? bana tarif edebilimisin ?? şimdiden teşk..

Zero

Zero

Üye
5-6 Mb veya üstü programlar genelde N-gage oyunlarıdır.. diğer programlarda pek sorun çıkmaz..
Bu konuyla ilgili olarak yararlı dökümanlar bölümünü ziyaret etmeni öneririm.. Bu tür yükleme SIS dosyası olarak değil Programın veya oyunun klasör halinde yapılabilir..
Örneğin N-gage oyunlarının yüklenmesi ile ilgili konu işine yarayabilir..

http://www.maxicep.com/forums/index.php?showtopic=275

Telefon ve Bilgisayar için "Dosya yöneticisi" programlarını incelemen de yararlı olur..

yükleyemediğin bir programı örnek gösterirsen daha fazla yardımcı olabiliriz..

esmer_kule

Üye
    Konu Sahibi
mesela quick office'yi yüklemeye çalıştım veya pro english dictionary gibi programalrı yükleyemiyorum.. bunlar n-gage falan olmadığı halde yinede yüklenmiyor.. mesela telefonda 2.5 mb lık yer olduğu halde 1,5 mb lık bir quick officeyi kabul etmiyor.. değerli kardeşim zero bana daha fazla
bilgi verebilirsen çok mutlu olurum...

berkant10

berkant10

Üye
manuel olarak yukleme yapmak için se unmake sis adlı programı indirmen ve sis dosyalarını onunla acman lazım

alicembo

Üye
msdrive E adında bi program war onu bulursan bütün sorunların çözülür...
yalniz bu programı koyduğun zaman tlfn hafızasındaki msjlarını göremiiceksin çünkü kullanılan bellek olarak tlfn hafızasını diil hafıza kartını görücek ondan sonra bluetooth tan istediin büüklükte msj alıp gönderebilirsin :artı:

berkant10

berkant10

Üye
msv drive e programı sorunu cozmez

SnL.dracula

Üye
[ya kardeş banada yardım cı olsana be programı telefona ındırdım fakat nasıl ıslem yapcam telefonda bılmıyorum.TElefona yukledım hata vermey basladı benım telefon acmıyo programı. yanı ekstaradan yuklemem gereken bır seyler mı acaba yok. sız bana unu asama asama bır anlatsanız. çok tesekkur ederm. :)

perfectlover

Üye
Originally posted by esmer_kule@Aug 24 2005, 06:51 PM
arkadaşlar sx1 in hafıza probleminden büyüük oranda muzdaribim.. telefounma 1.5-2 mb lık birşey dahi yükleyemiyorum hafıza yeterli değil diyor.. bu telefonlara büyük boyutlarda program kurmak acaba mümkün değil mi?? bilgisi olan varsa yardımınızı bekliyorum..
[post=143261]Quoted post[/post]​
İlk olarak telefon hafızasına program yüklemek,kurmak zararına olur. En iyisi hafıza kartı alıp buna program kurmaktır. Fakat programları hafıza kartına da kursan mutlaka telefon hafızasında azalma olur. Bunun için işine yaramayacak olan fotoğraf,zil sesi,video ve java oyun gibi dosyaları mutlaka hafıza kartına aktar. Mesaj hafızanı hafıza kartı olarak ayarla. Bu işlem diğer arkadaşların da belirttiği gibi S60_Patch_Mesagges_Stories_in_MMC uygulaması ile oluyor. Yinede yeterli olmazsa benim alternatif yöntemimi deneyebilirsin: telefon hafızanda kurulu olan programlardan bazılarının uygulama dosyalarını hafıza kartına atabilirsin. Yalnız bu riskli bir işlemdir ve "Sistem hatası" uyarısı alabilirsin. Mesela bendeki sx1 de bulunan "Eti Camcorder" programının bazı dosyalarını "Fexplorer" programı yardımı ile hafıza kartına attım. Dikkat etmen gereken nokta ".ini;.app" gibi uzantları olan dosyaları hafıza kartına göndermemek. Umarım işine yarar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt