SW (Smart Workspace) ile S60v5 Ev Ekranına Buton Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
SW (Smart Workspace) ile S60v5 Ev Ekranına Buton Ekleme
Arkadaşlar saat 01:55 itibariyle yeni ev ekranımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aynı şekilde ev ekranına butonlar eklemek isteyen arkadaşlara yadımcı olmak açısından gerekli uygulamayı ve *.ini dosyalarını veriyorum.
*Öndelikle telefonda python kurulu olmalı.
http://www.maxicep.com/s60-3rd-serisi-python-uygulamalari/powerpython4all-v2-1-0-runall-pyapp-s60v3-s60v5-symbianos9-x-unsigned-335921.html
Şimdi ev ekranımızda kaç tane menu bar oluşturacaksak o sayıda SW yüklüyoruz. (Örn; bende 3 yatay menü var, dolayısı ile SW1, SW2 ve SW3'ü yükledim). Daha sonra Memory Card/System/Apps/Smartworkspace/ dizinindeki SW1,SW2... *.ini dosyalarını verdiğim rar dosyasındaki ini dosyalarıyla değiştiriyoruz. Sonra uygulamalardan programları çalıştırıyoruz. ve bitti :)

Değişik konfigürasyonlar denemek isteyenler için ekte programların uid lerini verdim. Ayrıca uid leri saptamaya yarayan bir program da mevcut. Signed tir kurun ve çalıştırın. (spesifik programların uid leri için)

*.ini dosyalarının içeriği;

[MBApplications]
0x102072c3 )
0x101f84eb ) Bu kısım kısayolların uid lerinin yazılacağı yer.
0x10005901 )
[MBSettings]
KeyCode = 8
PortraitPosition = Rect(0, 460, 360, 580) (Menu bar'ın konumlandırıldığı yer)
LandscapePosition = Disable (Yatay ev ekranı kullananlar burayı da yukarısı gibi yapabilir)
DynamicLayoutSwitch = Disable
Autostart = Enable

Konumlandırma Normları: Rect(0, 460, 360, 580) yerine yazılabilecek argümanlar
1 - OnCBA - Telefon ve Rehber butonları üzerinde menu bar oluşturma
2 - AboveCBA - Tel. ve Reh. butonlarının üzerini kapatacak şekilde manu bar oluşturma
3 - RightVertical - Sağ kısımda dikey menu bar
4 - LeftVertical - Sol kısımda dikey menu bar

Umarım aydınlatıcı bir anlatım olmuştır. Herhangi bir hata veya yanlışlık varsa affola. (Benim hayatım boyunca açtığım ilk konu, o da maxicep'e nasip oldu) Herkese kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: berters, yunus3787, hasanpusat58 ve 21 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.

reghilus

reghilus

Üye
dostum sağolasın ama anlamadığım Memory Card/Apps e nerden giricem?

[DeathstorM]

[DeathstorM]

Üye
Teşekkürler...

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
dostum sağolasın ama anlamadığım Memory Card/Apps e nerden giricem?

memory card diye hafıza kartını kastettim. Bende E görünüyor ama belki sende H felan görünür. O yüzden.

reghilus

reghilus

Üye
ben yapamadım. SW 1 i yükledim ondan sonra SW1.ini yi telefona attım mesajlarda duruyo sw1 i yükledikten sonra sw.ini yi nasıl değiştiricem ki? mesajlara nası ulaşıcam?

undertaker00

Üye
signedlamama rağmen appuidviewer ı yükleyemiom:S

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
ben yapamadım. SW 1 i yükledim ondan sonra SW1.ini yi telefona attım mesajlarda duruyo sw1 i yükledikten sonra sw.ini yi nasıl değiştiricem ki? mesajlara nası ulaşıcam?
Programı kurduktan sonra benim verdiğim ini dosyasını x:\System\Apps\Smartworkspace\ içindeki sw1.ini ile değiştireceksin. Eğer göremiyorsan telefonu depolama modunda bağla ve gizli dosyaları göster.:oke:

--------------- Ekleme ---------------

signedlamama rağmen appuidviewer ı yükleyemiom:S

Ben onu zaten signed yapmıştım kardeşim, senin yapmana gerek yok :D

Progressivity

Progressivity

Üye
ilginç birşeye benziyor ama tam olarak anladığımı söyleyemem uid kodları bi yana şu barları oluşturmak için algoritmik bir anlatım yaparsanız çok sevinirim :)

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
ilginç birşeye benziyor ama tam olarak anladığımı söyleyemem uid kodları bi yana şu barları oluşturmak için algoritmik bir anlatım yaparsanız çok sevinirim :)

rectangle(0, .... kısmındaki rakamlardan tam olarak emin değilim. rect(a,b,c,d) dersek
a- sol kenara uzaklık
d- yükseklik
b ve c ikonların büyüklükleri

Biraz da kurcalamak gerekiyor tabi. Benim verdiğm *.ini ler ile resimde göründüğü gibi olur.

reghilus

reghilus

Üye
abi bana bütün UİD leri verebilir misin? yaptım ama bi kaç uid istiyorum. mesela Wi-Fİ , Live Messenger , Kamera , Rehber , Ajanda , Hesaplama verirsen sevinirim.

futbol123

futbol123

Üye
saolasın

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Güzel bir uygulamaymış (: Eline sağlık + Teşekkürler paylaşım için :)

ceahun

ceahun

Üye
    Konu Sahibi
abi bana bütün UİD leri verebilir misin? yaptım ama bi kaç uid istiyorum. mesela Wi-Fİ , Live Messenger , Kamera , Rehber , Ajanda , Hesaplama verirsen sevinirim.
zaten program verdim uid ler için. Tek yapman gereken uygulamayı kurup aramak :)

TunahanAyvs

TunahanAyvs

Üye
teşekkürler kesinlikle işime yaradı sağolasın

noxfuchs

noxfuchs

Üye
Teşekkürler, güzel çalışıyor. Ben şöyle bir şey yaptım:

[MBApplications]
0x100058f8
0x2002aa96
0x10005901
0x101f8599
[MBSettings]
KeyCode = 8
PortraitPosition = Rect(10, 455, 350, 540)
LandscapePosition = Disable
DynamicLayoutSwitch = Disable
Autostart = Enable

Bu ini konfigüraasyonu çalışıyor ama nedense çok yavaş. İkonlara basıp çekince parmağımı algılamıyor bile. Basılı tutuyorum. o zaman da 2 sn. sonra açılıyor. Sizde de böyle mi?

Edit: Hallettim.

xCHIVALR0US

xCHIVALR0US

Üye
İşe yarıyor. Widgetizer'de ki gibi icona tıklayınca kaymada yok. Harika oldu!
Teşekkür ederim.

ceset

ceset

Üye
Bu ini konfigüraasyonu çalışıyor ama nedense çok yavaş. İkonlara basıp çekince parmağımı algılamıyor bile. Basılı tutuyorum. o zaman da 2 sn. sonra açılıyor. Sizde de böyle mi?

Edit: Hallettim.

Nasil hallettin?

Edit: DynamicLayoutSwitch = Disable

yaparak bende hallettim. Fakat arka plani siyah .. seffaf nasil yapariz?

Eray1910

Üye
Teşekkürler :) Bu arada Eray isimli bir arkadaşın var sanırım adaşım :) selam söyle

Üst Alt