Suya düşen iPhone 4 çok ısınıyor ve batarya hızla bitiyor

Sponsorlu Bağlantılar

trailblazer

trailblazer

Üye
    Konu Sahibi
Suya düşen iPhone 4 çok ısınıyor ve batarya hızla bitiyor
bundan yaklasik 30 gun evvel iphone 4 telefonum suya dustu telefon onarimindan anladigim için o sirada hemen arka kapagi acip bataryayi cikartarak komple pirincin icine koydum daha once bu yolla cok telefon kurtardim .. bilinen klasik bir yoldur ..
sonrasinda telefonum sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı .. ve yaklaşık 5 gün öncesinde telefonda normalin üzerinde ısınma başladı ..
buradan sonrasını iyi dinleyin :)
bu ısınmanın beraberinde batarya hizla bitmeye basladi .. ilk başta bu sıkıntının cesitli konum servisi , vb baglanti , program ve cesitli servislerle ilgili oldugunu dusunerek denemelere basladim duzelmedi 5.1.1 den kaynakli olabilecegini dusundum ve restore edip denedim sonuc yine ayni olunca bu sefer 5.0.1 e dönüp denedim ve sonuc yine ayniydi sonra tekrar 5.1.1 e upgrade edip ısınma nin batarya dan mi yoksa anakarttan mi oldugunu anlamak icin telefonun arka kapagini acip kullandim .. bir diger sorun ise sarj olurken de dolmak bilmiyor telefonum asiri isiniyor .. her neyse telefonu arka kapagi acik kullanirken farkettim ki isinma batarya dan degil anakartin sim kart ve arka kameranin bulundugu bolgenin tam ortasi isiniyordu .. bir diger kesfettigim olayda telefon soguk ortamda durdugu zaman ne isiniyor ne de sarji cabuk bitiyor ...

arastirmalarima gore suya dusen iphone lar belli bir sure sonra bu sorunu cikartabiliyormus .. ama daha çözüm bulamadim ne yapacagim bilemiyorum .. telefonun sarji 4 saatte %100 den hizla dusup bitiyor

konu ile ilgili olarak tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum

mamilim90

mamilim90

Üye
Çalıştığın Şükretmelisin İçerde Su tam kurumamıştır belki oksitlenmiştir ?

turaniaCCC

turaniaCCC

Üye
su şaşal değilse kireçlenme yapmış olabilir. :ehe k.b.

trailblazer

trailblazer

Üye
    Konu Sahibi
çalistigina mi sukretmeliyim ? yapici tavsiyen icin tesekkurler
diger arkadas sana da sagol .. bende hata buraya yazdim durumu :) belirtmeme ramen ne kadar kil edecek , durumdan anlamayan varsa yazmis

15097

15097

Üye
servise götür

rroyy

rroyy

Üye
Şuan kız arkadaşımın (1sene evel suya düşen) iPhone4'ü ile aynı sorunu yaşıyorum. Sorun su teması ile pek alakalı değil gibi gözüküyor. Bazı iPhone'larda fabrikasyonda gözlenen ısınma sorunu bu durumda (bizde) sahte sarj cihazı kullanımı ile olmuş gözüküyor. Turkcell'den aldığımız sarj cihazının sahte olması işin komik yanı. (Yan ürünler olsa Belkin vs. sesim çıkmaz ama bildiğin Apple logolu ürün) Sorunu tetikleyen neden genelde sarj cihazı problemi anlayacağınız.

Sorunlu olan parça ise "Sarj Entegresi" gibi gözüküyor (Power IC) Parça 25-50 USD arası temin edilebiliyor ancak board'a silikonla yapıştırıldığı için sökülüp takılması oldukça zor. Cihazda su teması olmasa servis cihaz değişimi yapıyor ancak su temasıyla böyle bir şansımız da kalmadığı için servise 150-250 (servisten servise değişiyor şu an ki fiyatlarlar) yaptırtmaktan başka çözüm kalmıyor.

Son yedekleme 11mayıs 2012'de şu 1buçuk aylık dönemin dosyalarını içerisinden alırsam yeni cihaz almak taraftarıyım ancak kendisi tamirden yana... Neyse sonuç ısınma, aşırı ısınma ve kapanma sorunlarının çözümü %90 saj entegresi değişimi ile çözülüyor.

(Su temasıyla alakalı olabilme ihtimali şu şekilde var: cihazı düşürdüğünüz su tuzlu ise belki entegrenin etrafında oksitlenme olmuştur. Bunu selulozik tiner yada saf alkol ile temizlerseniz düzelecektir ancak ben yine de entegreyi değiştirmeniz yanlısıyım)

Geçmiş olsun.

bundan yaklasik 30 gun evvel iphone 4 telefonum suya dustu telefon onarimindan anladigim için o sirada hemen arka kapagi acip bataryayi cikartarak komple pirincin icine koydum daha once bu yolla cok telefon kurtardim .. bilinen klasik bir yoldur ..
sonrasinda telefonum sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı .. ve yaklaşık 5 gün öncesinde telefonda normalin üzerinde ısınma başladı ..
buradan sonrasını iyi dinleyin :)
bu ısınmanın beraberinde batarya hizla bitmeye basladi .. ilk başta bu sıkıntının cesitli konum servisi , vb baglanti , program ve cesitli servislerle ilgili oldugunu dusunerek denemelere basladim duzelmedi 5.1.1 den kaynakli olabilecegini dusundum ve restore edip denedim sonuc yine ayni olunca bu sefer 5.0.1 e dönüp denedim ve sonuc yine ayniydi sonra tekrar 5.1.1 e upgrade edip ısınma nin batarya dan mi yoksa anakarttan mi oldugunu anlamak icin telefonun arka kapagini acip kullandim .. bir diger sorun ise sarj olurken de dolmak bilmiyor telefonum asiri isiniyor .. her neyse telefonu arka kapagi acik kullanirken farkettim ki isinma batarya dan degil anakartin sim kart ve arka kameranin bulundugu bolgenin tam ortasi isiniyordu .. bir diger kesfettigim olayda telefon soguk ortamda durdugu zaman ne isiniyor ne de sarji cabuk bitiyor ...

arastirmalarima gore suya dusen iphone lar belli bir sure sonra bu sorunu cikartabiliyormus .. ama daha çözüm bulamadim ne yapacagim bilemiyorum .. telefonun sarji 4 saatte %100 den hizla dusup bitiyor

konu ile ilgili olarak tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum

15097

15097

Üye
Vallahi size kolay gelsin.Allah kimseyi yaşatmasın bu suya düşürme olaylarını :(

serinaga

serinaga

Üye
Sanırım sorun kolay çözümlenecek gibi görünmüyor. Belliki anakart üzerinde kısa devre olmasada potansiyel enerji oluşturup akım harcaması var. Eğer yapabilirseniz alkol ile temizleyin. Aksi halde pil çabuk yıpranır. Servise verin ...

15097

15097

Üye
Dediğim gibi en iyi sonucu servisten alırsınız.Deniz suyuna düşmediğine göre iPhone'unuz sorunu kolay çözer servisçiler :oke:

Üst Alt