super bir ıq sorusu mutlaka deneyin

Sponsorlu Bağlantılar

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
super bir ıq sorusu mutlaka deneyin
bir masada 15 kisi var masanin uzerinde de 15 tane yumurta var herkes bir yumurta aliyor fakat tabakta bir yumurta kaliyor acaba nasil
YANİTLARİNİZİ BEKLİYORUM!!!
SASİRTMACA YOK ARAMAYİN!(GERCEKTEN)

tt82

Üye
Diğer yumurtalar tabakta olmayabilir.Tabakta 1 tane yumurta vardır

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
tebrik ederim tt82 :D peki

Boş bir kavanoza iki adet arı konuluyor.Bu arılar hiç bir yere temas etmeden uçuyorlar ve kavanoz tartıldığında x gr geliyor.Bir süre sonra arılar ölüyor ve kavanozun dibinde kalıyorlar,tekrar tartıldığında;x artarmı,yoksa aynımı kalır?

tt82

Üye
Biraz sallama bi mantık ile cevap vericem ama "aynı gelir"

Caine

Caine

Üye
arılar zaten ucarken ve temas etmeden ne agırlık verebilirlerki. sadece benim bildiğim şu basınçmı ne ona az cok cok az etkileri olur. yani bencede dediğin sallama mantıkla doğru. arılar agırlığa etki etmezler. ve şu yumurta sorunun cvbı cidden arkadaşın verdiğiyse o şaşırtmaca hemde komedili aldatmaca. kardeşim sen basbaya aldatmaca sormuşssun. sen masada deyip sonra tabakdan soru soruyosun. ama genede güzel bir soru sakın mantık deme haaaa :) biraz kabamı oldum. yok yok sabahın köründe ANCAK bu kadar oluyom. kusrumada bakmayın :) byee

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
eğer kavanozun kapağı kapalıysa arılar öldükten sonra ağırlık aynı kalır ,kavanozun kapağı açıksa artar...

Quattro

Quattro

Üye
Originally posted by digital mert@May 31 2005, 12:12 PM
eğer kavanozun kapağı kapalıysa arılar öldükten sonra ağırlık aynı kalır ,kavanozun kapağı açıksa artar...
[post=69278]Quoted post[/post]​

:wacko: :wacko:
Kavanozun kapağıyla olan ilşkisini pek anlamadım :(

the_patriot

Üye
arılar havadayken olan ağırlık kavanozun boş olmasına eştir
bundan dolayı arılar ölünce ağırlık artar

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
bunun nedeni hava basıncıdır Quattro eğer kavanozun kapağı açıksa arılar kavanozdaki hava ile değil dışardaki hava ile dengede olucak yani arılar ölünce doğal olarak kavanozon içine düşücek ve ağırlık artıcak ama eğer kavanozun kapağı kapalı olursa arılar kavanozun içinde uştukları için kavanoza uygulanan basınç değişmiyecektir çünkü dışardaki açık hava basıncıyla ilişkisi yoktur

AntiTuk

Üye
Originally posted by digital mert@May 31 2005, 01:36 AM
tebrik ederim tt82 :D peki

Boş bir kavanoza iki adet arı konuluyor.Bu arılar hiç bir yere temas etmeden uçuyorlar ve kavanoz tartıldığında x gr geliyor.Bir süre sonra arılar ölüyor ve kavanozun dibinde kalıyorlar,tekrar tartıldığında;x artarmı,yoksa aynımı kalır?
[post=69075]Quoted post[/post]​
tabiki artar :artı:

Soylukan

Üye
Kardeşim bunların ikiside IQ sorusu değil, birisi basbaya aldatıcı, yanıltıcı yani karşıdakinin boşluğundan yararlanan, diğeri ise tamamen fizik bilgisine dayalı bir soru.

ama madem ki böyle lame sorular soruyoruz, durun bende de bitane var, bu da lame ama olsun yaratıcı düşünce gerektiren bir soru;

Soruyorum...

* Bomboş bir odadasınız
* etrafta kullanabileceğiniz hiçbir alet yok.

Odanın ortasında, içinde pinpon topu olan ve çapı pinpon topuyla neredeyse ayni olan(yani herhangi bir uzvunuzu sokamayacağınız kadar dar) bir tüp var. Yaklaşık 25 cm derinliğinde. Tüpün dibindeki topu nasıl alırsınız?

Kurallar;

Elinizi veya herhangi bir uzvunuzu sokamazsınız(çünkü dar)
Tüp'ü hareket ettirme veya ters çevirme gibi bir olanağınız mevcut değil.

KOLAY GELSİN ..bilene 6 haneli icq, desem yalan olur ama tebrik olabilir :)

Yalnız sallayıp durmadan önce bilmeniz gereken şu ki; bu boston daki bir üniversite'nin Şempanzeler üzerinde denediği bir deneydir ve büyük bir çoğunluğu topu oradan çıkarmayı başarabilmiştir.. hadi bakalım koca şempanzeler siz becerebilecekmisiniz heheh

tt82

Üye
Evet 2de 2 yaptım üçüncü soruyu bekliyorum digital mert

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
bi kasapın 30 adet koyunu var, bunları 7 gün içinde kesecek ama hergün tek sayılı adet kadar koyun kesebilir yani 3, 11 15,1 vs. gibi. gün atlamak yok 7 günde 30 koyun
KOLAY GELE

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Madem herkez soru sormuş birde ben sorayım. Bu soruyu şöyle anlatayım. Öncelikli olarak ısıda kırılmaz bir cam (mesela camdan fırın tepsisi) alalım. İçini yeteri kadar su ile dolduralım. Suyun kaynamasını bekleyelim. Su kaynayınca gördükleriniz cam kabın dibinden kabarcıkların oluşması. Daha sora cam parçası ile suyun içine cam kabın dibine deyecek şekilde koyalım. Cam parçasının deydiği zeminde kabarcıkların birden fazlalaştığını görürüz. Cam parçasını kaldırırsak (sudan tam çıkartmadan) kabarcıkların normale döndüğünü görürüz. Tekrar dibe deydirirsek yine orada kabarcık sayısının arttığını görürüz. Peki NEDEN CAM PARÇACIĞI CAM KABIN VEYA ÇAYDANLIĞIN (net göremeyebilirsiniz diye cam kap kullanmanızı istiyorum) DİBİNE DEYİNCE KABARCIKLAR FAZLALAŞIR, ÇEKİNCE NORMALE DÖNER?
Cam parçacığın kırık herhangi bir cam parçası, suyun üstünde olacak (elniz yanmasın diye) uzunlukta olması yeterlidir
Haydi Lise öğrencileri soru gayet basit, cevaplarınızı görelim. ;;)

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
bulcam bulcam bulcam alet derken ne tür aletler? :D

ardaca

Üye
borunun ucuna ağzımızı dayayıp hava çekersek topu çıkarabiliriz belki

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
bu deney zaten şempazeler üzerinde denenmiş ve çıkarmayı başarmışlar ayrıca onu ordan bir şekilde çıkartmak için dokunmak lazım dokununcada doğal olarak hareket edicek tüp..

Soylukan

Üye
Bilemediniz dostlarım, topu çıkarmanın tek yolu tübün içine işemek.. :D su seviyesi yükselince topta onunla birlikte yükselir ve amacınıza ulaşırsınız.

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Originally posted by Soylukan@Jun 1 2005, 01:21 AM
Bilemediniz dostlarım, topu çıkarmanın tek yolu tübün içine işemek.. :D su seviyesi yükselince topta onunla birlikte yükselir ve amacınıza ulaşırsınız.
[post=69910]Quoted post[/post]​
:haha: :haha: :haha:

digital mert

Üye
    Konu Sahibi
haa yazmıştım en başta su ile yükselir top çıkar diye ama sonradan sildim :D

Üst Alt