Şu An Dünya'daki En İyi Gitar Bende Herhalde

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

nokia_belle

nokia_belle

Üye
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Parmaklarım pert olmuştu bas gitar da bi daha denemem demiştim:d:
Klasikte kesmez ama onda bile başardım solo olunca oluyor:aha:

Ben çaldığım ilk sene parmaklarımın halini görmeliydiniz.Bir de direk bas gitardan başladım klasik gitar çalmadan, parmaklar daha ham tabi nasır falan tutmamış ne yaralar oldu ne sular topladı ne bilek ağrıları çektim ama bunlar bir süre sonra güzel anılar olarak kalıyorlar.Gülü seven dikenine katlanırmış :tebessüm: Bir de bas gitar sololarında yaşananları düşün :ehe

KayraBey

KayraBey

Üye
Hayrını gör Bartu :)

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi
Bir de benim gibi bas gitar çalıyor olsan :ehe Hayırlı olsun çok güzel gitar ama dünyanın en iyi gitarı demek Fender Marcus Miller Jazz Bass'a haksızlık olur hiç yoktan benim gibi bir bas gitarist'e göre :kıskıs:
hacı bu gitar sınırlı üretim ve bir tanesi 5.800 euro :D

- - - Eklendi - - -

Hayrını gör Bartu :)
sağol ahmet abi

- - - Eklendi - - -

Ben çaldığım ilk sene parmaklarımın halini görmeliydiniz.Bir de direk bas gitardan başladım klasik gitar çalmadan, parmaklar daha ham tabi nasır falan tutmamış ne yaralar oldu ne sular topladı ne bilek ağrıları çektim ama bunlar bir süre sonra güzel anılar olarak kalıyorlar.Gülü seven dikenine katlanırmış :tebessüm: Bir de bas gitar sololarında yaşananları düşün :ehe
ben şuan zaten sol parmaklarımın içlerini ve ucunu hissetmiyorum :D ve parmak pena olmadan çalınamıyor :(

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

hacı bu gitar sınırlı üretim ve bir tanesi 5.800 euro :D

- - - Eklendi - - -

sağol ahmet abi

- - - Eklendi - - -

ben şuan zaten sol parmaklarımın içlerini ve ucunu hissetmiyorum :D ve parmak pena olmadan çalınamıyor :(

Yıllanmış Fenderler özellikle Marcus Miller'in kullandığı model 20.000 lirayı buluyor diye duymuştum :ehe

Hocam birde beni düşün direk parmak ucuyla dalıyoruz

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi

Yıllanmış Fenderler özellikle Marcus Miller'in kullandığı model 20.000 lirayı buluyor diye duymuştum :ehe

Hocam birde beni düşün direk parmak ucuyla dalıyoruz
bende bi ara meraktan çalmıştım adaş hatta keman çalan birinede öğrettim bas ı ama bu kadar iyi elektro gitar amfisinde performans veren akustik görmedim sanki electro gibi çalıyosun

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

bende bi ara meraktan çalmıştım adaş hatta keman çalan birinede öğrettim bas ı ama bu kadar iyi elektro gitar amfisinde performans veren akustik görmedim sanki electro gibi çalıyosun

Kaliteli mal eline alınca anlaşılır zaten :) Benim birde pena takıntım var.Bazı şarkılarda parmak tonu çok yumuşak kalıyor pena kullanmak gerekiyor ama o ince penalardan kullanamıyorum takıntım var.O yüzden bir metal pena kolyem var :D biraz pahalı olunca ortasındaki delikten kolye yaptım yanımda taşıyorum hem kaybolma ihtimali kalmıyor hem şık duruyor :ehe

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi

Kaliteli mal eline alınca anlaşılır zaten :) Benim birde pena takıntım var.Bazı şarkılarda parmak tonu çok yumuşak kalıyor pena kullanmak gerekiyor ama o ince penalardan kullanamıyorum takıntım var.O yüzden bir metal pena kolyem var :D biraz pahalı olunca ortasındaki delikten kolye yaptım yanımda taşıyorum hem kaybolma ihtimali kalmıyor hem şık duruyor :ehe
kaybolmaması için pena jarjürüde var o başka bas gitar penası dediğin sert olur

doctorrr

doctorrr

Üye
alakasız olacak ama usta arctic monkeys bide belack keys i bi dinle çok fena çalıyorlar :yuru

- - - Eklendi - - -

pardon black keys :ehe

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: doctorrr
Türe

Türe

Üye
Bu arada hayırlı olsun bartu :P:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
kaybolmaması için pena jarjürüde var o başka bas gitar penası dediğin sert olur

Tabi ama normal elektro için olan metal penalarda yamuluyor benim gitarda şuanki penam sağlam kalın :ehe penayı kavramak için orta tarafındaki delik iyi bir kolye olmasını da sağladı eğer metal pena kullanıyorsan tavsiye ederim bu yöntemi

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi

Tabi ama normal elektro için olan metal penalarda yamuluyor benim gitarda şuanki penam sağlam kalın :ehe penayı kavramak için orta tarafındaki delik iyi bir kolye olmasını da sağladı eğer metal pena kullanıyorsan tavsiye ederim bu yöntemi
ben neden bütün gitarları elle çalarım biliyomusun ben hep penalarım yamulduğu için yenisini almışımdır ama elim bükülemez ve yamulamaz sadece elektro gitar solo atarsam kullanırım

- - - Eklendi - - -

Bu arada hayırlı olsun bartu :P:
teşekkürler süleyman :D

Hmdbsgl

Hmdbsgl

Üye
Hayırlı olsun senide dinlemek isteriz:ehe:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

ben neden bütün gitarları elle çalarım biliyomusun ben hep penalarım yamulduğu için yenisini almışımdır ama elim bükülemez ve yamulamaz sadece elektro gitar solo atarsam kullanırım

- - - Eklendi - - -

teşekkürler süleyman :D

Yeni başladığında özellikle bas gitarda öyle bir yamuluyorki :ehe

Birde işin ilginç yanı elektroda hareketli parçalar için genellikle pena kullanılırken bas gitarda parmakla daha hızlı çalarsın çalma teniklerl aşırı farklı.Zaten bu farklar olmasa 1 gitar çeşidini öğrenen diğerlerini de çalabilir ama nerde...

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi

Yeni başladığında özellikle bas gitarda öyle bir yamuluyorki :ehe

Birde işin ilginç yanı elektroda hareketli parçalar için genellikle pena kullanılırken bas gitarda parmakla daha hızlı çalarsın çalma teniklerl aşırı farklı.Zaten bu farklar olmasa 1 gitar çeşidini öğrenen diğerlerini de çalabilir ama nerde...
hacı kaç senedeir çalıon :D

nokia_belle

nokia_belle

Üye

Parmaklar alıştıktan sonra kolay da alışması uzun oluyor ama zamanla uçları hissizleşiyor:D
elektroda çok parmak ucumu kestim tel kanlar içinde kaldı:D şu pena konusundan zaten çekmediğim kadar:D
çelik parmağa sıkıştırmalı,pena kullandım kaymıştı çotanak diye:D parmağın kenarı pert olmuştu,en güzel anımdır halen yarası derin:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...