Stok Fotoğrafçılığı Eğitimi

taskirancemal

taskirancemal

Üye
    Konu Sahibi
Stok fotoğrafçılığı pazarlama, reklamcılık ve modern dünya için her sektörde en temel bileşenlerden biridir. Belirli kullanımlar için tüm şekil ve boyutlarda lisanslı stok fotoğrafları üretilir ve alıcıya sunulur. Bir dergiyi her okuduğunuzda veya incelediğiniz zaman gazetelere, reklam panolarına, ders kitaplarına, kitap kapaklarına, bloglara, broşürlere, reklamlara veya maillere her baktığınızda muhtemelen stok fotoğraflara bakıyorsunuz. Çektiğiniz kaliteli fotoğrafları bir takım stok sitelerine yükleyerek bunların satışlarından belli miktarlarda komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Stok çekmek için hangi niteliklere ihtiyacınız var?
1. Hayal gücüne, yaratıcı vizyona, temel fotoğrafçılık becerilerine ve orta halli bir kameraya veya cep telefonuna.
2. Kendinizi eğitmeniz gerekiyor. Başlangıçtan itibaren stok yazılarını okuyun, anlatımlı videoları izleyin.
3. Çektiğiniz fotoğrafları eksiksiz yükleyin.
Böylece işin mantığını kavrar ve hangi görüntülerin kabul edildiğini, hangi görüntülerin reddedildiğini ve hangi görüntülerin satıldığını anlarsınız.
Youtube ve bloglar bu konuda hazır olmanıza yardımcı olabilir.

Aşağıya bütün eğitim videolarımı bırakıyorum. şimdiden herkese iyi seyirler. Umarım yardımcı olabilirim.


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt