SPB Software Weather v2.0.395 S60v3/v5 - C6 modlu 5800XM kullananlar için widget yamasıyla

Sponsorlu Bağlantılar

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
tmm

yasin213

yasin213

Üye
Dostum telefonu ara kablo ile bilgisayara bağla. Depolama modunu seç. Ordaki dosyaları da bilgisayara taşıyabilirsin.
Bir CFW yüklemek için ara kabloya ve bilgisayara ihtiyacın olacak.
CFW yüklemeden önce telefonuna hard format at. Yani telefonun şarjı tam dolu iken telefonu kapat. Yeşil tuş+kırmızı tuş+kamera tuşu+üstteki güç tuşuna aynı anda basılı tut. Ta ki Nokia yazısını görene kadar. Böylece telefona hard format atmış oldun. Telefonundaki tüm bilgiler böylelikle silinmiş oldu.
Hafıza kartını biçimlendirmeyi zaten biliyorsundur :)
bu linkteki dosyayı indir. Tüm dosyaları kur. Bilgisayarında Nokia Suite yüklü değilse yükle.
Beğendiğin CFW'nin dosyaları olacak. RM-356... diye başlıyorlar. Onları Phoenix programını kurduğun yere at. Yani bende şöyle C:Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 (Eğer RM-356 diye bir klasör yoksa oluştur.).
JAF programını aç. GO'ya tıkla. Hata verirse Tamam deyip devam et.
Sol üstten BB5'i seç.

Bu ayarlar aynen böyle olsun.
Daha sonra INI Seç yazan yere tıkla. Bu sırada bilgisayar yavaşlayabilir.
Gelen ekranda RM-356 yazan yere tıkla. İki tane RM-356 varsa üsttekini seç.
En sonunda bazı ışıkların yanması gerekecek. Telefonu bilgisayara kapalı biçimde bağla ve şarjının tam olduğundan emin ol.
FLASH'a tıkla. Uyarıya evet diyerek geç.
Tıkladıktan hemen sonra telefonun en üstteki güç düğmesine iki kere bas-çek yap. Bilgisayardan zaten ses gelecektir. (USB takılınca gelen ses).
Sonrasında 3 dakika kadar bekle. Ve ara kablonun gevşemediğinden emin ol, flashlama sürecinde kesinlikle bilgisayardan çekme. Bu süreçte telefonun ekranında garip şekiller oluşabilir. Kayan çizgiler olabilir, test mode yazısı olabilir.
Sonunda bilgisayar uyarı sesi verecektir. Ve bilgisayardaki kayan yazıların en sonunda Bitti veya Finished yazacaktır. Bu yazıyı gördükten sonra telefonu bilgisayardan çekebilirsin.
Eğer telefonun ekranında Local Mode yazısı varsa bataryayı çıkarıp tekrar tak.
Biraz uzun bir yazı oldu ama alışınca çok kolay bir biçimde ezbere yapabileceksin :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bi Görsel Yokmudur?

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
Dostum telefonu ara kablo ile bilgisayara bağla. Depolama modunu seç. Ordaki dosyaları da bilgisayara taşıyabilirsin.
Bir CFW yüklemek için ara kabloya ve bilgisayara ihtiyacın olacak.
CFW yüklemeden önce telefonuna hard format at. Yani telefonun şarjı tam dolu iken telefonu kapat. Yeşil tuş+kırmızı tuş+kamera tuşu+üstteki güç tuşuna aynı anda basılı tut. Ta ki Nokia yazısını görene kadar. Böylece telefona hard format atmış oldun. Telefonundaki tüm bilgiler böylelikle silinmiş oldu.
Hafıza kartını biçimlendirmeyi zaten biliyorsundur :)
bu linkteki dosyayı indir. Tüm dosyaları kur. Bilgisayarında Nokia Suite yüklü değilse yükle.
Beğendiğin CFW'nin dosyaları olacak. RM-356... diye başlıyorlar. Onları Phoenix programını kurduğun yere at. Yani bende şöyle C:Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 (Eğer RM-356 diye bir klasör yoksa oluştur.).
JAF programını aç. GO'ya tıkla. Hata verirse Tamam deyip devam et.
Sol üstten BB5'i seç.

Bu ayarlar aynen böyle olsun.
Daha sonra INI Seç yazan yere tıkla. Bu sırada bilgisayar yavaşlayabilir.
Gelen ekranda RM-356 yazan yere tıkla. İki tane RM-356 varsa üsttekini seç.
En sonunda bazı ışıkların yanması gerekecek. Telefonu bilgisayara kapalı biçimde bağla ve şarjının tam olduğundan emin ol.
FLASH'a tıkla. Uyarıya evet diyerek geç.
Tıkladıktan hemen sonra telefonun en üstteki güç düğmesine iki kere bas-çek yap. Bilgisayardan zaten ses gelecektir. (USB takılınca gelen ses).
Sonrasında 3 dakika kadar bekle. Ve ara kablonun gevşemediğinden emin ol, flashlama sürecinde kesinlikle bilgisayardan çekme. Bu süreçte telefonun ekranında garip şekiller oluşabilir. Kayan çizgiler olabilir, test mode yazısı olabilir.
Sonunda bilgisayar uyarı sesi verecektir. Ve bilgisayardaki kayan yazıların en sonunda Bitti veya Finished yazacaktır. Bu yazıyı gördükten sonra telefonu bilgisayardan çekebilirsin.
Eğer telefonun ekranında Local Mode yazısı varsa bataryayı çıkarıp tekrar tak.
Biraz uzun bir yazı oldu ama alışınca çok kolay bir biçimde ezbere yapabileceksin :)
yalnız bana isırlamadığım birkaç arladaş hafıza kartını biçimlendirmeye gerek yok sadecw sys system private bide bi klasör daha vardı axını unuttum onları silmek yeterli olur dedi konu linki atabilirim

yasin213

yasin213

Üye
yalnız bana isırlamadığım birkaç arladaş hafıza kartını biçimlendirmeye gerek yok sadecw sys system private bide bi klasör daha vardı axını unuttum onları silmek yeterli olur dedi konu linki atabilirim
Temiz kurulum için hafıza kartını biçimlendirip telefona hard format atıyoruz. Yapmasan da olur, fakat yüklediğimiz CFW'nin tam oturmasını, stabil olmasını istiyorsak hard format ve biçimlendirme şart.
Arkadaşların dediği yöntem doğrudur, sileceğin klasörler Sys,System,Private,Resource klasörleridir. Direk "Dosya yöneticisi" kısmından biçimlendirme yapman daha basit ve temiz olacaktır.
Buysa Neden Olmasın Eyv :tebessüm:
:rica:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
Hafıza kartına kurulu programlar var o sıkıntı işte

yasin213

yasin213

Üye
Hafıza kartına kurulu programlar var o sıkıntı işte
Eğer o uygulamaların yükleme dosyaları (Genellikle .sis ve .sisx uzantılı dosyalar) elinde varsa bilgisayara bağlayarak at.
Yoksa sen buraya uygulamaların isimlerini yaz. Yardımcı olurum.

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
Neyse boşver bende zaten telefonu başrtan soma temizliycem en baştan yüklerim sorun yok büde hafıza kartında kaç gb boş alan olması gerekiyor

yasin213

yasin213

Üye
Neyse boşver bende zaten telefonu başrtan soma temizliycem en baştan yüklerim sorun yok büde hafıza kartında kaç gb boş alan olması gerekiyor
Sınırlandırma yok dostum :) İster 16 GB olsun, ister 1 GB olsun. Ama tamamen temiz olması en önemli şart.

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
tmm bide fotoğrafta ini adlı buton gçremedim o inf butonumu
tmm şimdi nerde olduğunu buldum

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
İki kere bas çek derken
bu arada çok soru soruyorum kusura bakma ama cfw kurulduktan sonra hafıza kartına program kurabilcem demi

yasin213

yasin213

Üye
Bas çek derken, telefonun güç tuşuna 1 saniye basılı tut, sonra çek, 1 saniye geçmeden yine 1 saniye basılı tut ve çek.

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
Cfw yi hafıza kartına kurduktan sonra hafıza kartına tekrar program ıvır zıvır kuruluyor değilmi

yasin213

yasin213

Üye
Cfw yi hafıza kartına kurduktan sonra hafıza kartına tekrar program ıvır zıvır kuruluyor değilmi
Dostum CFW demek telefonun yazılımını düzenlemektir. Biz hafıza kartına kurmuyoruz CFW'yi, aslında CFW kurmak saçma cümle oluyor. Kusura bakma, alışkanlıktan kurmak diyorum. CFW flashlamak desek daha doğru olur.
CFW'yi hafıza kartına kurmuyoruz, istediğin her şeyi yükleyebilirsin :)

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
Tmm ozmn birazdan kurucam cfw yi dosyalarla telefonu hazırlıyorum şuanda

yasin213

yasin213

Üye
Sonuç?

Üst Alt