Sony z3 Compact Konuşma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Sony z3 Compact Konuşma Sorunu
Merhabalar Sony Xperia z3 compact telefonum var. Birkaç gün önce aldım. Telefonla konuşurken karşı taraf kendi sesinin kendine geri geldiğini söylüyor. Farklı hat takıp değiştirip denedim ama hiçbir şey değişmedi. Fikriniz var mı acaba? Servise mi vermem gerek?

xmustx

xmustx

Üye
Yazılımsal olabilir

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Ayarlardan gürültü engelleyiciyi açıp yavaş konuşmayı kapatarak deneyebilir misin. O ayarlar biri sorununu çözecektir. Ben gürültü önleyiciyi açtığımda ses çok kaliteli gidip gelmeye başladı

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlardan gürültü engelleyiciyi açıp yavaş konuşmayı kapatarak deneyebilir misin. O ayarlar biri sorununu çözecektir. Ben gürültü önleyiciyi açtığımda ses çok kaliteli gidip gelmeye başladı

Hocam bu ayarlardan bahsediyorsunuz sanırsam. Hangisini nasıl yapacağım? Birkaç ayar var.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Gürültü azaltma yeterli diğerlerine gerek yok kardeşim.

mrzstyl

mrzstyl

Üye
hatlardan kaynaklı olabilir bi tanıdığımı aradığımda aynı sorun oluyodu telefonda bi problem yoktur büyük ihtimalle

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
hatlardan kaynaklı olabilir bi tanıdığımı aradığımda aynı sorun oluyodu telefonda bi problem yoktur büyük ihtimalle
Hocam başka bir hat takıp denedim ama yine aynıydı.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Ben de hatlardan kaynaklı diye düşündüm ama hat değiştim denedim dedi. Peki farklı biriyle konuşurken de aynısı oluyor mu @umitbasci

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Ben de hatlardan kaynaklı diye düşündüm ama hat değiştim denedim dedi. Peki farklı biriyle konuşurken de aynısı oluyor mu @umitbasci
Bende sorun olmuyor konuşurken de, karşımdaki kişi sesinin kendisine geri geldiğini söylüyor. Bir kişi daha aynısını söyledi.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Her konuşmada olmuyor yani. Hatlardan kaynaklıdır büyük ihtimalle kardeşim. Ses kaydı yapıp sesin yankılı çıkıp çıkmadığını kontrol et. Eğer sorun yoksa ses kaydında sorun hatlardadır kardeşim. Her telefonda denk geldim ben bu yankıya.

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Her konuşmada olmuyor yani. Hatlardan kaynaklıdır büyük ihtimalle kardeşim. Ses kaydı yapıp sesin yankılı çıkıp çıkmadığını kontrol et. Eğer sorun yoksa ses kaydında sorun hatlardadır kardeşim. Her telefonda denk geldim ben bu yankıya.
Konuşma kaydetme programı ile mi deneyeceğim hocam sesin yankı yapıp yapmadığını?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Ses kaydedici program ile dene eğer mikrofonla alakalı bir sorun olsa orada belli olur.

umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu servisten yenisiyle değiştirdim, sorun çözüldü. :)

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@ ve byAndroid
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Helal olsun kardeşim ne diyeyim. Ben de garanti bitmeye yakın böyle bir plan yapcam bakalım artık hayırlısı

• Beğen
Tepkiler: umitbasci
umitbasci

umitbasci

Üye
    Konu Sahibi
Helal olsun kardeşim ne diyeyim. Ben de garanti bitmeye yakın böyle bir plan yapcam bakalım artık hayırlısı
Yalnız hocam ben alalı 6 gün olmuştu belki ondan bu kadar kolay değiştirmişlerdir :) bu arada garanti de yeni telefonun fatura tarihiyle tekrar baştan başladı :))

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yalnız hocam ben alalı 6 gün olmuştu belki ondan bu kadar kolay değiştirmişlerdir :) bu arada garanti de yeni telefonun fatura tarihiyle tekrar baştan başladı :))
Evet 6 gün olduğu için olabilir :D