Telefon Tavsiyesi Sony Xperia Z5 almaya değer mi?

Sponsorlu Bağlantılar

zeranix

zeranix

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z5 almaya değer mi?
Sony Xperia Z2 kullanıyorum kararsız kaldım kullanan arkadaşlar varsa Sony Xperia Z5 almaya değer mi?

0MG90

0MG90

Üye
Bende Z2 kullanıyorum neden Z5'e geçmeyi düşünüyorsunuz? Z2 gayet güzel telefon.

zeranix

zeranix

Üye
    Konu Sahibi
model yükseltmek istemiştim parmak izi sensörü falan cazip geldi fakat şarj gibi durumlardan şüphe ediyorum o bakımdan fikir almak istiyorum

0MG90

0MG90

Üye
Bence onlar için geçmeye gerek yok. Z2 büyük ihtimalle Marshmallow ile son güncellemesini aldı. Güncelleme dışında Z2 hala iyi bir telefon. Kamerası olsun, batarya süresi olsun, performansı olsun.

Ama Xperia Z5 serisinin kamerası Z2'den daha iyi tabii. Onlarında kendilerine göre artıları var. Size kalmış.

zeranix

zeranix

Üye
    Konu Sahibi
Bence onlar için geçmeye gerek yok. Z2 büyük ihtimalle Marshmallow ile son güncellemesini aldı. Güncelleme dışında Z2 hala iyi bir telefon. Kamerası olsun, batarya süresi olsun, performansı olsun.

Ama Xperia Z5 serisinin kamerası Z2'den daha iyi tabii. Onlarında kendilerine göre artıları var. Size kalmış.
birazda kamera evet.z2 garantiye gitti gelmeden z5 almak istedim bi de android 6.0 son güncellemesi olacak sanırım

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence bir sıkıntınız yoksa x serisinin ucuzlamasını bekleyin daha güncel cihaz alırsanız daha iyi olur bir de z den x e geçtiği için z serisine ne kadar destek az sürebilir gerçi sony bu konuda takdir edilecek kadar uzun destek verdi şu ana kadar ama belli olmaz.

Sent from mTalk

0MG90

0MG90

Üye
Bence bir sıkıntınız yoksa x serisinin ucuzlamasını bekleyin daha güncel cihaz alırsanız daha iyi olur bir de z den x e geçtiği için z serisine ne kadar destek az sürebilir gerçi sony bu konuda takdir edilecek kadar uzun destek verdi şu ana kadar ama belli olmaz.

Sent from mTalk
Xperia X, Z5'e göre (kamera hariç) iyi cihaz değil. Gereksiz yere de pahalı. Z5 alması daha iyi olur.
Desteği de kesmez Sony. Daha alacağı güncellemeler var.

furyzer0

furyzer0

Üye
Xperia X, Z5'e göre (kamera hariç) iyi cihaz değil. Gereksiz yere de pahalı. Z5 alması daha iyi olur.
z5 snapdragon 810 kullanıyor ondan dedim ve performans olarak yakınlar şu an gereksiz pahalı evet bence de ama ileride ucuzlayacaktır

Sent from mTalk

Buğra

Buğra

Admin
Bütçeniz ne kadar acaba ? ona göre size cihaz tavsiyesinde bulunabilirim
ben z5 pek tavsiye etmiyorum :)

Kendim z3 kullanıyorum

zeranix

zeranix

Üye
    Konu Sahibi

Sent from mTalk
sıkıntım kamera açısından auto modda 8mp çekmesi tuş kilidi açmak istemiyorum sürekli şarj konusunda z2 kadar iyi olmaz sanırım
inşallah dediğiniz gibi olur.Z serisinin sonuncusu olur mu acaba Z5?
Bütçeniz ne kadar acaba ? ona göre size cihaz tavsiyesinde bulunabilirim
ben z5 pek tavsiye etmiyorum :)

Kendim z3 kullanıyorum
bütçe 1600'e kadar çıkarım Z5 ikinci elde.artık şifre yazmaktan bıktım ondan değişim istiyorum :)

0MG90

0MG90

Üye
sıkıntım kamera açısından auto modda 8mp çekmesi tuş kilidi açmak istemiyorum sürekli şarj konusunda z2 kadar iyi olmaz sanırım

inşallah dediğiniz gibi olur.Z serisinin sonuncusu olur mu acaba Z5?

bütçe 1600'e kadar çıkarım Z5 ikinci elde.artık şifre yazmaktan bıktım ondan değişim istiyorum :)
Z5, Z serisinin son telefonu. Artık X serisine geçtiler ama Sony Mobile ne yapar bilinmez. Aslında ne yaptıklarını kimse bilmiyor :D

zeranix

zeranix

Üye
    Konu Sahibi
byAndroid

byAndroid

Üye
Geçmene gerek yok. Arka kamera hariç bişey fark yok. Parmak izi çok iyi çalışmıyor zaten. Ön kamerayı hala hiç beğenen yok. Snapdragon 810 faciası da cabası. Z2 de pil performansını alamazsın.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0MG90

0MG90

Üye
Geçmene gerek yok. Arka kamera hariç bişey fark yok. Parmak izi çok iyi çalışmıyor zaten. Ön kamerayı hala hiç beğenen yok. Snapdragon 810 faciası da cabası. Z2 de pil performansını alamazsın.

Ön kamera olarak nasıl fark yok? Bana göre HTC 10'dan sonra en iyi ön kamera Z5'te. Hele Xperia X'teki daha iyi.

egrvalfi

Üye

Bu yorum baştan aşağı yanlış bilgilendirme dolu.ön kamerası ve özellikle arka kamerası z2 nin çok ilerisinde.parmak izi sensörü ise kullandığım en hızlı sensöre sahip hata almadım hiç.batarya elbette z2 nin gerisinde olmalı.çünkü z2 zaten hayvan gibi bataryaya sahip.ama z5 te sürekli stabil olarak 5 saat ekran süresi alıyorum çok iyi bir değer
Kararınızı z5 kullanıcılarının yorumlarına bakarak verin bence

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Bu yorum baştan aşağı yanlış bilgilendirme dolu.ön kamerası ve özellikle arka kamerası z2 nin çok ilerisinde.parmak izi sensörü ise kullandığım en hızlı sensöre sahip hata almadım hiç.batarya elbette z2 nin gerisinde olmalı.çünkü z2 zaten hayvan gibi bataryaya sahip.ama z5 te sürekli stabil olarak 5 saat ekran süresi alıyorum çok iyi bir değer

Isınma nasıl peki sizde?

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye

Bi zahmet z2 nin ilerisinde olsun. Ben kendi klasmani için konuştum. Kaç tane parmak izi ile çalışan telefon kullandın merak ediyorum. Kullanıcı kulüpleri hep parmak izin den şikayetçi azcık terli olsun okumuyor diyorlar. Samsung dan yada LG den geçen kişiler de ön kamerayı hiç beğenmiyorlar.

0MG90

0MG90

Üye
Bi zahmet z2 nin ilerisinde olsun. Ben kendi klasmani için konuştum. Kaç tane parmak izi ile çalışan telefon kullandın merak ediyorum. Kullanıcı kulüpleri hep parmak izin den şikayetçi azcık terli olsun okumuyor diyorlar. Samsung dan yada LG den geçen kişiler de ön kamerayı hiç beğenmiyorlar.

Onların ekranı AMOLED olduğu için daha iyi sandıklarından olmasın? Islak parmağı nasıl okusun ayrıca? Benim laptopun parmak izi okuyucusu bile parmağım temiz değilken okumuyor.

byAndroid

byAndroid

Üye
Onların ekranı AMOLED olduğu için daha iyi sandıklarından olmasın? Islak parmağı nasıl okusun ayrıca? Benim laptopun parmak izi okuyucusu bile parmağım temiz değilken okumuyor.
LG ıps kullanıyor. G5 ile geçti galiba amolede. Islak demedim terli dedim. Ben kullanıcı yorumlarını söylüyorum. Kendim deneyimlemedim.

'Şeref'

Emekli Yönetici
Sony Xperia Z2 kullanıyorum kararsız kaldım kullanan arkadaşlar varsa Sony Xperia Z5 almaya değer mi?
Batarya konusunda sorun yasamazsınız diye düşünüyorum, kamera fena deyil bence video modu çok iyi, ses seviyesi tatmin edici değil, birde baya hantal bir cihaz bana göre.. Sony X serisine geçtiği için Z serisi almak pek mantıklı değil sanki.

Not: X-A alan arkadaşım var gelen aramalar konusunda sorun yaşadı sağolsun Sony uzaktan destek verdi karşıdan format attırdı :ehe ama düzelmedi cihaz geri gitti.

Yani Z3 plus tan itibaren istikrasız cihazlar serisine X de eklenebilir :hmmm

Üst Alt