Sony Xperia™ XZ Kullanıcılar Klübü

Sponsorlu Bağlantılar

karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia™ XZ Kullanıcılar Klübü
Konuda kullanıcılar arasında yardımlaşmayı cihaz hakkındaki olumlu veya olumsuz düşünceleriyle bilgi alışverişini sağlamak, almayı düşünenlere veya merakı olanlara bilgi vermek ve telefon hakkındaki sorunlara yardımcı olmak için açılmıştır.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Gelişmiş kamera teknolojimiz bir akıllı telefonda
Üç kat daha hassas bir kamera
Xperia XZ, diğer Xperia akıllı telefonlarından tanıdığınız gelişmiş fotoğrafçılık teknolojileriyle donatılmıştır. Bunun yanında, zorlu koşulları analiz edip onlara uyum sağlayarak mükemmel çekimler yapması için üçlü görüntü algılama teknolojisini de ekledik.

[TBODY][TR][TD]Görüntüleme sensörü

Konunuzu odakta tutmak ve net bir şekildeyakalamak için gelecek hareketi önceden tahmin eder.[/TD]
[TD]Lazer Otomatik Odaklama sensörü

Nesneye olan uzaklığı ölçerek zorlu ışık koşullarında net görüntüler sağlar.[/TD]
[TD]RGBC-IR sensörü

Beyaz dengesini ayarlamak ve renkleri doğal canlılıkta yakalamak için görünür renk ve Infrared bilgisini ölçer.[/TD][/TR][/TBODY]​
Hayat hızla akıp gidiyor. İşte buna ayak uyduracak bir kamera.
Hareket eden nesneleri her ışık koşulunda yakalayın
Hayattaki en iyi konular, nadiren uzun süre sabit kalır. Xperia XZ, hareket eden nesneleri bile anı kaçırmadan fotoğraflamanıza olanak tanır. Bir görüntüleme sensörü ile bir lazer otomatik odaklama sensörünün gücünü birleştirerek anı az ışıkta bile en keskin detaylarla ölümsüzleştirebilirsiniz.

Filtre kullanmamanız için yalvaran renkler

Her ışık koşulunda gerçekçi renkler
İster parlak güneş altında ister iç mekanda olun, RGBC-IR sensörümüz inanılmaz derecede doğru renkler sunar. Her türlü ışık koşulunu analiz ederek ona uyum sağlar ve renkleri, gerçek hayatta gördüğünüz gibi yeniden üretir. Böylece paylaşmadan önce resimlerinizi rötuşlamanıza gerek kalmaz.

Göz kırpışı kadar hızlı
Şimdiye kadarki en hızlı kameramız, 0,6 saniyede bekleme modundan çekime geçer.

Az ışıkta çekim yapabilen 13 MP selfie kamerası
Daha keskin selfie'ler için önde iki haneli megapikseller ve az ışık sensörleri ve geniş açılı lens.

Sadece Su
Sony'nin suya karşı dayanıklı1 tasarımı sayesinde artık biraz suyu dert etmeyeceksiniz.Xperia XZ, günlük hayatın bir parçası olan sıçramalara karşı dayanmak üzere üretilmiştir. Artık ani dökülmeler ya da beklenmeyen sağanaklar konusunda endişelenmenize gerek yok.

Müziğinizi Yüksek Çözünürlükte dinleyin

Yüksek Çözünürlüklü Ses ve Dijital Gürültü Önleme desteği ile, müziği olması gerektiği gibi dinleyin ve geri kalan her şeyi engelleyin.​

Daha parlak görüntüleme deneyimi
Yerleşik Sony BRAVIA® TV teknolojilerine sahip HD ekran ile her şeyi canlı detaylarla görün.​

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Xperia XZ başlıca teknik özellikler
- 46 x 72 x 8.1 mm ebatlarında ve 161 gram ağırlığında kasa, ekran kasa oranı %71

-5.2 inç Full HD IPS ekran

-Dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemci

-3 GB RAM, 32 GB dahili depolama, microSD kart desteği (200GB)

-Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

-F/2.0 lense, 23 megapiksel arka kamera, renk algılayıcı sensör, lazer otofokus, 4K video

-13 megapiksel ön kamera, 90 derece görüş açısı

-2.900 mAh kapasiteli pil (iki gün kullanım süresi) Quick Charge 3.0

-Bluetooth 4.2, USB Type-C

-Suya ve toza karşı dayanıklı kasa

-Siyah, gri, mavi renk seçenekleri​
Evet arkadaşlar 4 günlük bir XZ kullanıcısı olarak size telefon hakkında aktarabilceleğim görüşlerim ;

-Kamera gerçekten müthiş olmuş

-Batarya 2900 mha sanki bana şarjı çok aşırı yiyormuş gibi geldi 24 saat wifi açık ve günde 2-3 saat spotify üzerinden müzik dinliyorum 1 saat instagram vs. belkide ben biraz fazla kurcalıyorumdur ilk zamanlar olduğu için 1 günü zar zor çıkarıyorum

-Malzeme kalitesi çok iyi tek eksi yanı telefonun sağ ve sol tarafında plastik malzeme kullanılmış

-Stereo hoparlörlerin ses kalitesi çok iyi.

-Kutudan çıkan kulaklığı Xaomi Piston ile karşılaştırırsak bi tık daha düşük Pistonun kalitesine göre şu an Piston kulaklık kullanıyorum

-%100 şarj seviyesine yaklaşık 2 saatte geliyor ben üçlü priz üzerinden şarj ediyorum duvardaki tek priz üzerinden şarj edilirse tahminim şarj süresi daha kısa zamanda %100 olur

-Ekran full HD ekranlarla kıyaslanırsa çok iyi parlaklık değeri güneş ışığı altında ekranı rahatça görmenizi sağlıyor

-Parmak izi tarayıcısının konumu ve hızı çok iyi telefonun başka yerlerine elinizi götürmeye gerek kalmıyor ergonomik açıdan oldukça güzel olmuş

-Gece batarya seviyeniz neyse uyuyup uyandığınızda aynı o seviyede oluyor bazı cihazlar gibi sabaha kadar %10-15 şarj yemiyor

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
kameram bozuldı z1c

cihaz tamamen bozulunca xz almak istiyorum.. yada nokia bakalım ne yapacak

Üst Alt