Sony Xperia S Update Yaparkan Kapandı (çok Sorun Var )

• 9 Ekim 2013
  • 1151 Okunma
  • 6 Cevap

1. Arkadaşlar kısaca anlatmak istiyorum.
    İstanbulda ikamet eden kardeşim xperi S yi pc den upate ederken telefon kapanmış ve bir daha açılmamış, bu nedenle telefon arızalandı diyerek telefoncuya vermiş, telefoncu da bunun ekranında şu olmuş bu olmuş buna ekran lazım deyince bizimki de gidip gg den sıfır ekkan almış. tamir için götürdüğü telefoncu sorunun çözülmediğini ekranın bi halta yaramdığını söylemiş bunun üzerine kardeşimde orjinal ekranı tekrar taktırmış .

Sonra ben ne yaptın diye sorunca, önceden şarja takınca kırnmızı ışığı (şarj ışığı sanırım) yandığını telefoncudan sonra şu an yanmadığını söyledi. bende getir telefonu ben baktırayım dedim.

şöyle bir kısa araştırma yaptım. telefonu update ederken bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlara ses kısma tuşu ile birlite power tuşuna 15-20 saniye basılı tutunca sorunun çözüleceğini söylemişler ki bu yöntemle sorunlarını çözenler olmuş. şimdi tel gelince bende bu yöntemi deneyeceğim (sadece bu şekilde yapmak yetiyor mu bilmiyorum yoksa pc ye filan bağlı olması gerekiyor mu tam bilmiyorum ) ama şarja bağlandığı halde kırmızı ışığın yanmaması ne anlama geliyor ? bu telefoncu sağlam telefonu bozmuş olabilir mi ?
    ben şahsen her zaman böyle sorunlarda netten araştırma yaparım. ama kardeşin netle filan alakası yoktur. ne yazıkki sağlam telefonu zorla bozdurmuş bizim oğlan.
    yardım rica edioyrum

Yazan: bigboosss
  2. Yazık olmuş, keşke telefoncuya vermeseydiniz, kendi servisine götürseydiniz. Telefonu bozmadıysa eğer telefoncu, telefonu pcye takıp flashtool ile stock romu flashlayın, açılır.

3. yazılım
    . telefon iki gün sonra elime ulaşacak.
    bozup bozmadığını nasıl anlarız:). yine telefoncuya götürsek temelli bozulcak, götürmeden kendim halledecem.
    bir şey yapmadıysa ışığın yanmaması ilginç geldi bana. bağlantıları mı yanlış yaptı ne yaptı acaba.
    yazılım orjinal yazılım bu haliyle pcye takıp flashtool ile stock romu flashlanabiliyor mu ?

rom vs. işlerini bilirim ama (ben xperia s kullanmadım ) htc kullanıcısıydım.

4. Flashtool ile stock rom flashlayabilirsiniz tabi, eğer cihaz bozulmadıysa. Işık neden yanmıyor bilemedim, belki şarj olmuyordur? :/ Belki de oluyordur ama yanmıyordur, umarım sorun yoktur.
    ---
    Forumda mevcut flashtool anlatımı, takıldığınız yeri anlatırım da, basit bir işlem zaten, cihazı aldığınızda pm atın isterseniz. Elimden geldiğince...

5. teşekkür edermi cevap için iki gün sonra size daha ayrıntılı bilgi vrecem.
    ---
    telefon elime ulaştı < Resmi açmak için tıklayın >
    hemen youtube den bakarak telefonu açtım filex kablo bu tarz telefonları yapabilen bi telefoncuya götürdüm şu adresteki http://www.sanalpazar.com/Sony-Xperia-S-Lt26i-Orjinal-Flex-Kablosufilm__isp9031962#imflex kablo' nun telefonun yan tarafına denk gelen çıkıntı kısmının kesik olduğunu gördüm. sanırım yapan kişi orayı çıkartamayınca işe yaramıyor diye kesmiş telefoncuya götürdüm yapabilir misin diye adam filex kablo kopmuş ben uğraşamam neresi de bozuk bu şekilde anlayamam dedi. parçasını alayım dedim parçasını alırsın başka bir şeyi bozuk olur bu sefer boştan yere para vermiş olursun dedi. öyle kaldı telefon elimde.

power ışığının yanmaması ile flex kablonun bozuk olması arasında bir bağlantı olabilir mi bilmiyorum

Her neyse netten birisinden bozuk xperia s buldum alsam mı dişe düşünüyorum. benim telefonda power ışığı yanmıyor, çalışmıyor vs.. ama onunkinde power ışığı yanıyormuş, telefoncuya götürmüş ekran değişmiş yine ekran açılmamış sonra orjinal ekranı yeniden takmışlar. anakartı bozuk demişler. ana kart bozuk olsa power ışığı yanar mı ? diyorumki o telefonu alayım kendi telefonumun anakartı ile değişteriyemi bir işe yarar mı acaba ?

son olarak bir şekilde kırmızı ışığı (power ışığını ) yaktık diyelim ama yine telefon açılmıyor bu şeklide flashtool ile stock rom flashlama yapabilir miyiz ? bu şekilde telefona müdahale edip kurtarabilirmiyiz ?
    ( flashtool ile stock rom flashlamakla ilgili konuyu aradım ama sitede bulamadım )
    biraz uzun oldu ama anlatabilmek içni bu şekilde yazmam gerekti :)

Son düzenleme: 21 Ekim 2013
  6. Senin olay karışıkmış :/
    Donanımsal sorun varsa, flashtool bir şeyi değiştirmez.
    Keşke telefonculara gidene kadar servisine gitseydiniz. Bence yine servise git, bakalım ne diyecekler. Makul bir hesap çıkarırlarsa yaptırırsın.
    Diğer soruya gelince, elimde bir bozuk cihaz var zaten ikincisine boşuna para vermezdim, ben olsam...

7. eyvallah hocam. edidiğin gibi yapayım.

Yüklüyor...
16/11/2018 - 18:39