Sony ve büyük otomotiv devleri Japonya depremi sebebiyle üretime ara verdi!

Sponsorlu Bağlantılar

 • 18 Nisan 2016
 • 333 Okunma
 • 0 Cevap

 1. 18 Nisan 2016 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Perşembe gecesi Japonya'da meydana gelen 6.2 şiddetinde depremden sonra ayağa kalkan Japonya, bu depremden sonra 7.3 ve 5.4 şiddetinde yeniden sarsıldı. Japonya ve dünyanın dev şirketlerinden sayılan Sony, Honda, Mitsubishi, Nissan ve Toyota üretime ara vermek zorunda kaldı.


  Verilen bilgiye göre depremden sonra 43 kişinin öldüğü biliniyor. Dünya devi teknoloji şirketlerinden Sony, Kumamoto ve Nagasaki şehirlerinde yer alan üretim tesislerindeki üretimi önlem amaçlı durdurdu. Bölgede artçı sarsıntı, yeni bir deprem veya tsunami gibi tehlikeler bu kararın alınmasında etkili olmuş durumda. Üretici bahsi geçen fabrikalarda akıllı telefonlar için kamera sensörü üretiyordu. Geçici önlemin ne kadar devam edeceği bilinmiyor.

  Sensör üretimindeki duraksamanın akıllı telefon dünyasını da olumsuz etkileyebileceği konuşuluyor. Apple ve Samsung gibi bir çok dünya devine sensör sağlayan üreticinin stok durumu ve yeniden üretime ne zaman başlayacağı hakkında açıklama yapılmaması da sektörü bir miktar germiş durumda.


  Sony'nin yanı sıra ülkedeki önemli otomotiv üreticileri Honda, Mitsubishi, Nissan ve Toyota da üretime geçici olarak ara verdi. Hatta otomotiv çipleri üreten Renesas şirketi de önlem ağına katılarak üretimi durdurdu. Bu sektördeki üretimin ne kadar duraksadığı da bilinmiyor.
   


  Yazan: 0MG90

  Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/08/2019 - 23:36