Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
Flashlama 5103 olanı.

mustafa7o

mustafa7o

Üye
flashlamıycam da zaten flashlanmıyor :) pc comp un indirmesini bekliyorum yarıya geldi şuan. bu iki model arasındaki fark nedir üstad?

Invoke

Invoke

Üye
Bilmiyorum da büyük ihtimalle sadece mekan farkıdır bu EU cihazıdır mesela diğeri US cihazıdır ama belki flashlasan açılır bile de riske gerek yok.

Aslında BL açık cihazı PC Comp tanımazdı önceden nasıl güncelliyor anlamadım, umarım açılır. Bitince açılmazsa eğer; şu konuya bak Flash Tool İçin FTF Dosyası Oluşturma Resimli Anlatım - MaxiCep kendi ftt'ni oluşturuyorsun. Sonra dediğim şekilde flashlamayı dene.

mustafa7o

mustafa7o

Üye
sony comp ile sorunu çözdüm beyler. telefon eskisi gibi çalışıyor teşekkür ederim :)

cengo488

Üye
akadaşlar selam. xperi ion lt28h telfonu rootlama yaparken galiba brickledim.Şuan telefon hiç açılmıyor. Sony yazısı sürekli gelip kapanıyor sürekli bu modda telefon. Flashtool ile yükleme yapayım dedim. yeşil ışık yanarken flasmodeden 6.2.B.0.211.ftf stock romunu yüklemeye calısıyorum olmuyor sonlara doğru hata alıyorum.Yardımcı olabilecek birini arıyorum.. telefon şuan bilgisayara takılı ve önce kırmızı ışık yanıyor sonra ışk mora dönüşüyor en sonunda mavi ışıkta takılıp kalıyor. yeşil ışığa bir türlü geçemedim. tekrarda deneyemiyorum.

Invoke

Invoke

Üye
akadaşlar selam. xperi ion lt28h telfonu rootlama yaparken galiba brickledim.Şuan telefon hiç açılmıyor. Sony yazısı sürekli gelip kapanıyor sürekli bu modda telefon. Flashtool ile yükleme yapayım dedim. yeşil ışık yanarken flasmodeden 6.2.B.0.211.ftf stock romunu yüklemeye calısıyorum olmuyor sonlara doğru hata alıyorum.Yardımcı olabilecek birini arıyorum.. telefon şuan bilgisayara takılı ve önce kırmızı ışık yanıyor sonra ışk mora dönüşüyor en sonunda mavi ışıkta takılıp kalıyor. yeşil ışığa bir türlü geçemedim. tekrarda deneyemiyorum.

Telefon kapalıyken ses kısmaya basılı tutarak kabloyu takacaksın yeşil ışık yanmalı.

cengo488

Üye
Telefon kapalıyken ses kısmaya basılı tutarak kabloyu takacaksın yeşil ışık yanmalı.
valla hocam yaklaşık bir saatir telefon pc ye bağlı ses kısma tuşunu lastikle sıkıştırdım bekliyorum şarjı filan bitmiştir diye şarja taktım. akaşama kadar şarjda kalsın tekrar deneyeceğim.

Invoke

Invoke

Üye
CWM yüklü değil, değil mi?

Ve PC'ye bağladıktan sonra ses kısmaya değil, ses kısmaya basarken pcye bağlayacaksın. Ve tabi Sony yazısındayken değil cihaz kapalıyken yapacaksın.

osicik

Üye
arkadaşlar bilgisi olanlara sorayım cm 5.0.2 sürümü yükledimde 4.4.4 sürüme dönmek istersem dikkat etmem gereken bişey var mı acaba samsungta bişey yapmadan recovery ile geçiş yapıyordum şimdi önce kernel falan atmam gerekiyor mu yada flashtool ile sıfırdan mı kurmalıyım bu konularda epey bilgim var da hangi sırayı izlemeliyim yada kısaca dikkat etmem gereken bişey var mı ...
cevap veren arkadaşlara şimdiden tşk ederim.... bu arada telefon z2 :)

Invoke

Invoke

Üye
Yine recoveryden full wipe yapıp KK romu yüklesen sıkıntı olmaz. Kerneli de zipin içinde flashlar zaten.

murro_16

murro_16

Üye
x peria p lt22i cihaza root atıp xposed kurmak istiyorum daha kolay bir yolu yok mu ?

Invoke

Invoke

Üye
  • Beğen
Tepkiler: murro_16
murro_16

murro_16

Üye
yapılmıyor sanırım kingo root la falan da olmaz heralde

Invoke

Invoke

Üye
Telefon ayarları> hakkında> sürüm numarasına göre değişir root yöntemi. Atıyorum A.13.56(salladım tamamen) çalışan root yönetimi A.13.67 de çalışmayabilir. Onun için ona göre arat. xda de xperia p bölümünde vardır, easy root toolkit. Varsa pcye bağlar tek tuşla root yaparsın. Yoksa bl açarsın, rootlu bi kernel flashlarsın ya da cwm yükler cwmden supersu flashlarsın gibi...

murro_16

murro_16

Üye
s4 telefonuma cwm ile super su kuruyorum ama xperia p ye denemedim odin gibi bi programı yok mu bunun ya da boot loaderı odin gibi mi düşünmeliyim

Invoke

Invoke

Üye
Bootloader ı flashtooldan açarsın. Flahstoolu odin gibi düşünebilirsin. :D

• Beğen
Tepkiler: murro_16
murro_16

murro_16

Üye
bu bootloader ı kaldırmadan cwm ve rom yüklenir mi . Bootloaderı kaldırmak ne işe yarıyor . ( telefon rootlu )

Invoke

Invoke

Üye
bu bootloader ı kaldırmadan cwm ve rom yüklenir mi . Bootloaderı kaldırmak ne işe yarıyor . ( telefon rootlu )

CWM yüklenir. Bootloaderı nasıl anlatayım bir çeşit güvenlik duvarı gibi düşenebilirsin. Custom rom veya kernel yükleyemezsin, bootloader locked cihazda. stock tabanlı (sony'nin stock romu) romlar vardır. Onlar bootloader kapalı iken yüklenebilir.

Kısacası cm falan yüklemek için bl açmalısın.

murro_16

murro_16

Üye
Anladım kardeş çok teşekkür ediyorum .

0MG90

0MG90

Üye
Teşekkürler