Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

k3ph3n06

Üye
Hayır yapmadım...

Invoke

Invoke

Üye
Bootloader da kapalı, telefonu nasıl bozdun anlamış değilim. :D

Superfan

Superfan

Üye
Tamam senin bootloader kapalı demek ki.
Ben anlamıyorum ya. Nasıl oluyorda ftf ile çözülmüyors sorun..

k3ph3n06

Üye
Sorma 2 gündür uğraşıyorum ne telefonmuş eski telefonlara bile bu kadar uğraşmıyorduk :D

Invoke

Invoke

Üye
Ne yaptın en son?

Superfan

Superfan

Üye
Bak şimdi. Telefonu kapat. Flashtool'u aç. Telefonun ses kısma düşünü basılı tut 2-3 saniye sonra usb ye bağla. Bağladıktan sonra elini ses kısma tuşundan çek. Telefonun yanındaki led yeşil yanacaktır. Ftf yi seç. Wipe menünüsün hepsi seçili. No finel verification. Hiç elleme. Bırak flaşlasın. En sonunda bekle 15 dakika. Açılmıyorsa senin cihaz brick olmuş. XDA da çözümü var ama yapabilir misin bilmem.

k3ph3n06

Üye
Bak şimdi. Telefonu kapat. Flashtool'u aç. Telefonun ses kısma düşünü basılı tut 2-3 saniye sonra usb ye bağla. Bağladıktan sonra elini ses kısma tuşundan çek. Telefonun yanındaki led yeşil yanacaktır. Ftf yi seç. Wipe menünüsün hepsi seçili. No finel verification. Hiç elleme. Bırak flaşlasın. En sonunda bekle 15 dakika. Açılmıyorsa senin cihaz brick olmuş. XDA da çözümü var ama yapabilir misin bilmem.
Dediğinin aynısını yaptım Brick olayını nasıl yapcaz onu düşünüyorum şimdi ne illet bi şeymiş bu :D

Superfan

Superfan

Üye
Dediğinin aynısını yaptım Brick olayını nasıl yapcaz onu düşünüyorum şimdi ne illet bi şeymiş bu :D
Emin değilim brick olduğundan ama yani başka mantıklı bir açıklaması yok.

Invoke

Invoke

Üye
Ben olsam bootloader açar sonra yine dediğim gibi custom rom flashlarım. İkisini de nasıl yapacağın imzamdaki konularda var. Tam emin değilim ama bence açılır.

Superfan

Superfan

Üye
Evet bootloader açarsan custom rom yüklersen en azından anlarız brick olmadığını.

k3ph3n06

Üye
Şimdi bootloader açık custom rom yüklüyorum sürüm doğru herhalde bitince haber veririm. :D

Invoke

Invoke

Üye
.587 ne alaka? Custom rom? Legacy xperia mesela... Sjb ya da vs... İmzamdaki 2011 xperia tavsiye konusundaki romu kurabilirsin.

k3ph3n06

Üye
Hiç tepki yok Hard Brick olmuş bu kesin neyse sağlık olsun ne yapalım gitcek artık bi servise :(
.587 ne alaka? Custom rom? Legacy xperia mesela... Sjb ya da vs... İmzamdaki 2011 xperia tavsiye konusundaki romu kurabilirsin.
hala failed veriyo :S

Invoke

Invoke

Üye
hard mı brick? hard brick olsa tepki vermez. Bence sen beceremiyorsun. :D

k3ph3n06

Üye
Yapmadığım şey kalmadı telefonu root lamam lazım açılmadığı için olmuyo nasıl yapcam bilmiyorum.

Invoke

Invoke

Üye
Rootlamana gerek yok. Zaten açamadığın telefonu rootlayamazsın ve kapalı haldeki root işine de yaramaz.

k3ph3n06

Üye
Kardeş şimdi LegacyXperia ekranı geliyo bu kısımda yapmam gereken bi şey var mıdır.

Invoke

Invoke

Üye
Cwm girip wipe yapıp, zipi flashlamak.
Açılırken sürekli ses kısmaya bas çek bas çek. Bir kaç kere bas, cwm girecek.

k3ph3n06

Üye
Dediklerinin aynısını yaptım fakat zip flashlarken hata veriyo...