Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

MoonLife01

MoonLife01

Üye
xperia neo v var bende hic bilmiyorum bu konulari room root benin telde 4.0.4 var ben bunu jb nasil yaparım room ve rootla yanlis birsey yapsam tel yanarmi simdiden teşekkürler

sedatsedat

sedatsedat

Üye
hacım ilah gibi adamsın ics den sonra ilaçı verdin helal olsun sana

nurikaratas

nurikaratas

Üye
Dostum ben xperia neo v kullanıyorum.rom bilgileri şöyle:
android version:4.04
baseband version:8x-55A-AAABQOAZM-203028G-72
kernel version:2.6.32.9-perf BuildUser@BuıildHost #1
Build number:4.1.B.0.431
Bootloader unlock allowed:yes
flashtool un 0.7 versiyonuyla root yapmaya çalışırken şu hatayı veriyo:
17/021/2012 10:21:32 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\devices\MT11\busybox\1.19.0\busybox to /data/local/tmp/busybox

17/021/2012 10:21:33 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\custom\root\psneuter.tar.uue to /data/local/tmp
17/021/2012 10:21:33 - INFO - Running part1 of Root Exploit, please wait
17/021/2012 10:21:33 - INFO - Running rootit
17/021/2012 10:21:34 - INFO - Waiting for device
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Forced stop waiting.
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Running part2 of Root Exploit
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Running rootit2
17/022/2012 10:22:34 - ERROR - Cleaning rootit files
Mounting /system R/W
FTError
Ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen.DooMLorD un root aracını da denedim başka yöntemler de denedim olmuyor.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dostum ben xperia neo v kullanıyorum.rom bilgileri şöyle:
android version:4.04
baseband version:8x-55A-AAABQOAZM-203028G-72
kernel version:2.6.32.9-perf BuildUser@BuıildHost #1
Build number:4.1.B.0.431
Bootloader unlock allowed:yes
flashtool un 0.7 versiyonuyla root yapmaya çalışırken şu hatayı veriyo:
17/021/2012 10:21:32 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\devices\MT11\busybox\1.19.0\busybox to /data/local/tmp/busybox

17/021/2012 10:21:33 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\custom\root\psneuter.tar.uue to /data/local/tmp
17/021/2012 10:21:33 - INFO - Running part1 of Root Exploit, please wait
17/021/2012 10:21:33 - INFO - Running rootit
17/021/2012 10:21:34 - INFO - Waiting for device
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Forced stop waiting.
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Running part2 of Root Exploit
17/022/2012 10:22:34 - INFO - Running rootit2
17/022/2012 10:22:34 - ERROR - Cleaning rootit files
Mounting /system R/W
FTError
Ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen.DooMLorD un root aracını da denedim başka yöntemler de denedim olmuyor.

Anlatımı iyi oku:

Denetim Masası > Saat, Dil, Bölge > Bölge ve Dil'e girin (kısaca başlattan 'bölge' diye aratıpta ilgili pencereye ulaşabilirsiniz).

"Biçim:" yazısının hemen altından Türkçe yerine, İngilizce (Amerikan) seçeneğini seçin ve Tamam deyip pencereyi kapatın.

bloody_hunt

Üye
Xperia pro'm var ve şuan bende rootlamak istiyorum ama anlamıyorumki matematik gibi geldi anlattıklarınız :) teamviewer'dan becerebilen bir arkadaş bana yardımcı olabilirmi acaba ?

MeLhayN

Üye
telefon açılmıyor hiç hocam. ekranda sony yazıyor daha da açılmıyor ne yapabilirim :(

- - - Eklendi - - -

telefon sony ericsson neo v mt11

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
telefon açılmıyor hiç hocam. ekranda sony yazıyor daha da açılmıyor ne yapabilirim :(

- - - Eklendi - - -

telefon sony ericsson neo v mt11

Ne yaptın da açılmıyor? Orjinal stok rom flaşla.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici

ROOT Yapma

Flashtool aracılığıyla ROOT yapmak ve Superuser programını telefona gömmek çok basit! Yapmanız gerekenler:

1) Telefonunuzu bilgisayara kablosuyla bağlayın. Biraz bekleyin, hafıza kartınız bilgisayar tarafından görülsün.
2) Flashtool programını açın. Flashtool programının telefonu tanımasını bekleyin. Tanımaz ise sürücüler doğru kurulmamış demektir. Konu başındaki "Herşeyden Önce" kısmındaki sürücü ile ilgili satırı okuyun.
3) Programın içniden kilit açma butonuna tıklayın.
4) Bir popup pencere açılacak ve sizden şunları isteyecektir:
- Telefonunuzun kablosunu çıkarın.
- Telefonunuzu kapatın.
- Telefonunuz kapandıktan sonra Geri tuşunu basılı tutarak USB kablosunu tekrar takın.
5) ROOT'lama işlemi başlatılacaktır. Bir süre sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır.
6) Telefonunuz açıldıktan sonra Menü'ye girin ve hemen en son pencereye gidin. Superuser programını görürseniz ROOT işlemi başarılı olmuş demektir. Eğer göremezseniz bir yerde hata olmuş olabilir. Tavsiyem, konunun başındaki Bölge ve Dil ayarlarını gözden geçirmenizdir.

arkadaşlar buradaki işlemle xperia S (mod.no:LT26i - derleme no : 6.1.A2.45 - ıcs 4.0.4 ) root yapabilir miyim uygun mudur

probably

Üye
Bootloader Kilidini Kırma işleminde flashtool beni o sayfaya yönlendirmiyo, ancak ben get unlock code dersem gidiyo ama orada da herhangi mi imei numarası yok. ben kendim telden bakıp yazmak istedeim ama giriş yapılamıyor o kısıma.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bootloader Kilidini Kırma işleminde flashtool beni o sayfaya yönlendirmiyo, ancak ben get unlock code dersem gidiyo ama orada da herhangi mi imei numarası yok. ben kendim telden bakıp yazmak istedeim ama giriş yapılamıyor o kısıma.

Siteye yönlendiriyor. Sen de telefondan *#06# tuşlayacaksın çıkan IMEI nosunu gerekli yere yazacaksın.

zere99

zere99

Üye
Arkadaslar telefonum rootlu istemedigim uygulamaları kaldırıyorum fakat fabrika ayarlarına döndügümde tekrar geri geliyorlar ne yapabilirim

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Arkadaslar telefonum rootlu istemedigim uygulamaları kaldırıyorum fakat fabrika ayarlarına döndügümde tekrar geri geliyorlar ne yapabilirim

Fabrika ayarlarına döndürme.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Boatloader kilidini açmada sorun yaşayanlar 2011 Xperia El Kitabına baksınlar değişik bir yöntem ile anlatıldı yine yapamazsanız pm falan atın :) Seninde işin zormuş Furkan abi...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Boatloader kilidini açmada sorun yaşayanlar 2011 Xperia El Kitabına baksınlar değişik bir yöntem ile anlatıldı yine yapamazsanız pm falan atın :) Seninde işin zormuş Furkan abi...

Evet :)

rose_berg

Üye
Telefonunuzun marka ve modeline uygun flashtool uyumlu FTF dosyasını Flashtool ile çok kolay bir şekilde flaşlayabilirsiniz.

--------------------------

Hocam ben bu FTF dosyasını nasıl bulurum ya da benim cihazıma uygun olan FTF hangisidir ? yardımcı olursanız sevinirim

rose_berg

Üye
Hocam FTF dosyasını nasıl bulurum ya da benim cihaza uygun olan FTF dosyası hangisi ? yardımcı olursanız sevinirim

oa52

Üye
bende rootlamaya çalıştığımda root hack did not work. cleaning hack files yazıyor rootlamıyor neden olabilir

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Hocam FTF dosyasını nasıl bulurum ya da benim cihaza uygun olan FTF dosyası hangisi ? yardımcı olursanız sevinirim
Cihazın Neo V galiba buyur: Ftf dosyaalrı indirdiğin rar dosyasının içinde olacak :) http://www.maxicep.com/sony-ericsson-android-rom/sony-ericsson-xperia-neo-v-mt11i-stock-romlar-698240.html

- - - Eklendi - - -

bende rootlamaya çalıştığımda root hack did not work. cleaning hack files yazıyor rootlamıyor neden olabilir

Telefonun baseband sürümü nedir bana son 2 hanesini söylersen daha iyi olur. Baseband sürümünü ayarlar>telefon hakkında kısmından öğrenebilirsin

spadelock

Üye
selam arkadaslar benim sony ericson xperia arc s telefonum var. yanliz android 4.0 cikmis guncellememi isdedi ve guncelledim guncellemez olaydim telefon mahvoldu donmalar kasmalar basladi eski android'e gecmek istiyorum nasil gececegim eski yazilima lutfen yardimci olun eski yazilim Android 2.3 buna tekrar nasil done bilirim yurt disindayim ve servisler yapmiyor burada