Sony Ericsson Xperia Ray hakınnaki tüm sorularınızı cevaplarım

Sponsorlu Bağlantılar

ejesahin

Üye
Eski haline dönmüş olur. Kasma ortadan kalkar.

- - - Eklendi - - -

Flashtool indir. Xperia ray 2.3.4 stock romu nette bul indir ( .ftf uzantılı bir dosya) sonra flashlayacaksın o flashtool ile. Forumda ayrıntılı anlatımı var. Ben 5800dan yazıyorum link koyamıyorum google: flashtool kullanımı xperia maxicep yaz çıkar. Ordan halledersin zaten ;)

- - - Eklendi - - -

Niye böyle oluyot hiç anlamıyorum fruit ninja dandik bir oyun akması lazım. Ben de 4.0.4 hiç sorun yoktu. Uygulamaları hafıza kartına yükleyin. Telefonun hafızası olabildigince bos olsun. İsterseniz flashtool ile eski sürüme dönün forumda nasıl yapılacagı anlatılmıs. Ya da benim önerim. Rootla. Cwm yükle. Bootloaderı kır. Xkernel ve Ultimatehd xperia rom yükle. Xda ya biraz bak derim. Garantin gider ama haberin olsun. bir de titanium backup yükler istedigini silersin. Ultimatehd romun üstüne kurulan bir eklenti var yine xdada onu da kurdun mu görünümü de çok güzel oluyor. Kasma vs de yok ben de. Araştır sen biraz daha ya da ben ugrasmak istemiyorsan flashtool 2.3.4 döneceksin :)

Şimdilik root yapmak istemiyorum garantisi gitmesin diye daha yeni sayılır telefonum biraz daha araştırayım bakalım. Bi çözüm bulursam burda paylaşırım. Teşekkür ederim. :)

Xelord

Xelord

Üye
Şimdilik root yapmak istemiyorum garantisi gitmesin diye daha yeni sayılır telefonum biraz daha araştırayım bakalım. Bi çözüm bulursam burda paylaşırım. Teşekkür ederim. :)

Ben de öyle düşünmüştüm. Bırak 2yıl garantiyi 2ay sabredemedim heralde. .d
Ek: ya da eski sürüme döneceksiniz. :)

posluu

Üye
arkadaşlar xperia ray ile çektim fotou sizce 8mp ye göre nasıl

Xelord

Xelord

Üye
İyi bence. arkayı bulanık yapmayı da başarmışsın gibi duruyor?

posluu

Üye
evet hacı camera360 ultimate ile çektim çözünürlüğü ayarlayamadıgımdan pek net değil foto ama başak bi program var bu sadece bulanıklastırmaya yarıyo ve orj kamera programından çekip düzenleyebiliyon o da Alterfocus herkese tavsiye ederim alterfocus sadece bulanıklastırmaya yönelik oldugu için çok profesyonel işler yapıyor

Xelord

Xelord

Üye
evet hacı camera360 ultimate ile çektim çözünürlüğü ayarlayamadıgımdan pek net değil foto ama başak bi program var bu sadece bulanıklastırmaya yarıyo ve orj kamera programından çekip düzenleyebiliyon o da Alterfocus herkese tavsiye ederim alterfocus sadece bulanıklastırmaya yönelik oldugu için çok profesyonel işler yapıyor
Alterfocusu ilk defa duyuyorum da camera360 ultimatei ben de denemiştim -bir çok kamera prog. denedim ben- ama sonra sildim. Kendi içindeki prog. daha iyi sanki?
Bir de farklı fotoğraflar çekmek istersen paper camera ve cartoon camera var. Marketten bak beğenirsen indir apksini netten :)

posluu

Üye
Alterfocusu ilk defa duyuyorum da camera360 ultimatei ben de denemiştim -bir çok kamera prog. denedim ben- ama sonra sildim. Kendi içindeki prog. daha iyi sanki?
Bir de farklı fotoğraflar çekmek istersen paper camera ve cartoon camera var. Marketten bak beğenirsen indir apksini netten :)
evet hacı orj programı kalite oalrak en iyisi
bencede afterfocus uda bulunca camera360 a gerek kalmaıd zaten onu da çöpe salladım henüz neti kablosuz yapmadıgım için tavsiye üzerine netten indiriyom apk sını eyv sağolasın

Xelord

Xelord

Üye
evet hacı orj programı kalite oalrak en iyisi
bencede afterfocus uda bulunca camera360 a gerek kalmaıd zaten onu da çöpe salladım henüz neti kablosuz yapmadıgım için tavsiye üzerine netten indiriyom apk sını eyv sağolasın

Kablosuz modem şart hacı :D

posluu

Üye
dostum bi sorum daha var şimdi tele video atınca galeride görünüyoya sadece hafıza kartında kalıp galeride görünmemesi için ne yapabilirim anlarsınya :D

Xelord

Xelord

Üye
dostum bi sorum daha var şimdi tele video atınca galeride görünüyoya sadece hafıza kartında kalıp galeride görünmemesi için ne yapabilirim anlarsınya :D

Bilmiyorum valla.

illegalulayn

Üye
galery lock die bi program var onu indir kur galeriden istediğin herhangi bnir şeye şifre koyabiliyorsun ayrıca şifre koyduktan sonra galeride görünmüyor program üzerinden ulaşabiliyorrsun gayet kullanışlı bir program :D

13ahmet

Üye
galery lock die bi program var onu indir kur galeriden istediğin herhangi bnir şeye şifre koyabiliyorsun ayrıca şifre koyduktan sonra galeride görünmüyor program üzerinden ulaşabiliyorrsun gayet kullanışlı bir program :D
ben bunu nasıl

13ahmet

Üye
ben bunu nasıl

illegalulayn

Üye
merhaba arkadaşlar bi sorum olacak telefondan face girip yorum yaptığımız zaman altında mobil ile yazıyor onu Xperia ile değiştirmek mümkün mü ?

teamfortress2

Üye
Gta 3 ve Vice city indirdim arada donmalar oluyor nasıl engelliyebilirim.

sekil_27

sekil_27

Üye
gb 2.3.4 roma. dönup gereksiz uygulamaları sistemden silerek (root-sistem app-(facebok,ofis,maps,japanca dil ..) silerek 240 mb reme ulaşırsın.ben öyle yaptım ve şu an MOST WANTED,ASPHALT 5,ASPHALT 6--ASPHALT 7 yuklu ve kasma yok.ayrıca dosya tasıma prosu ile bu uygulamaları hafıza kartına tasıyın,yada tıtanyum bakupla uzerinde basılı tutup bırakın hafıza kartına taşı dıyın.
bu arada ASPHALT 7 KURULUMUNU KENDİ KONUMDA ANLATICAM.XPERIA RAYDA OYNIYAMIYAN KALMIYCAK,FORUMDA BİR İLK OLUCAK...

mahooooooooo

Üye
arkadaslar ya bu telefonun kamera 8 mb ama puslu cekiyor net degil son surum yuklu acaba nedeni ne olur

ensar57

ensar57

Üye
Bende xperia ray aldım,daha birkaç ay oldu arka kapakta soyulmalar oldu:-( garantinin kapsamında mı bu? Metal ya da soyulmayan arka kapak var mıdır?

Invoke

Invoke

Üye
Bende xperia ray aldım,daha birkaç ay oldu arka kapakta soyulmalar oldu:-( garantinin kapsamında mı bu? Metal ya da soyulmayan arka kapak var mıdır?

Yetkili servise bir sorun. Koruyucu kılıf vardır en fazla ayrı bir kapak olduğunu sanmıyorum. Zaten fazla popüler bir model olmadı.

Üst Alt