Sony Ericsson Xperia Neo/NeoV (MT15i/MT11i) Custom Rom'lar(GÜNCELLENECEK)

Sponsorlu Bağlantılar

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
bootloader kırdım
şimdi ne yapacağım yazsanız en azından sırayı yazın kel kitabında anladım ama sırayı anlamadım
Boatloader kırıldıktan sonra kerneli flaşla kernel indirdiğin romun zip dosyasının içindedir dosya uzantısı .img'dir. boot.img diye geçer. Kerneli flaşladıktan sonra zip dosyasını cwm moddan yükle zaten kernelin cwm'si mevcut sadece açılırken ses kısma tuşuna bas çek. Sonra
İnstall zip from sd card
Choose zip from sd card
Romu seç ve yes'i seç. Yüklendikten sonra reboot system now
Cwm modda kontrol:
ses kısma: aşağı
ses açma: yukarı
Ortadaki yani ana ekrana dönme tuşu: seçme
Geri tuşu aynı işlev :) Kerneli flaşlama kitapta anlatıldı ben sırayı buraya yazdım gerisi sana kalmış sorun olursa yazarsın yine

droidçi

droidçi

Üye
bi yolu yokmu neo v 'nin klavyesini port edemez miyiz?gapps sürekli hata veriyor gplay posta exchange vs hepsi

ts.61

ts.61

Üye
son bir soru root nasıl yapacağım bundan sonra

ne kadar sürede kurulum biter 10dk oldu cyanogen 9 yazıyo??

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
son bir soru root nasıl yapacağım bundan sonra

ne kadar sürede kurulum biter 10dk oldu cyanogen 9 yazıyo??

Eğer sürekli yazıyorsa yani 15 dkyi geçiyorsa pili çıkart tak sonra yeniden cwm de başlat wipe data yapıp zip i yeniden flaşla

droidçi

droidçi

Üye
aga 4.2 klavyesi çıkmış indirdim kurdum ama çalışmıyor napsam acaba

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
aga 4.2 klavyesi çıkmış indirdim kurdum ama çalışmıyor napsam acaba
Xperia S klavyesinde ayarlama yapılabiliyor onu kullanabilirsin klavye yi açınca altlarda sihirli asa şeklindse birşey çıkması gerek oradan ayarlama yapabilirsin bende yeni keşfettim

- - - Eklendi - - -

Not: Bu arada Xperia Neo CM9 linkine bakım birmiştir link yenilenmiştir kırık linkler için lütfen özel mesaj ile bildirim yapınız :)

droidçi

droidçi

Üye
Xperia S klavyesinde ayarlama yapılabiliyor onu kullanabilirsin klavye yi açınca altlarda sihirli asa şeklindse birşey çıkması gerek oradan ayarlama yapabilirsin bende yeni keşfettim

- - - Eklendi - - -

Not: Bu arada Xperia Neo CM9 linkine bakım birmiştir link yenilenmiştir kırık linkler için lütfen özel mesaj ile bildirim yapınız :)
aga valla ben o verdiğin cm9u beğenmedim interneti kapatıyorum bi daha açamıyorum illa teli yeniden başlatmam gerekiyor
bildirim çubuğu kayboluyor birden bire tekrar geliyor
wifi ap çalışmıyor

ts.61

ts.61

Üye
Cm9 kurdum rom guzel ancak swap yapamadim yardimci olurmusun konu actim ama cevap yok night elf kernel uzerine cm9 kurulurmu? hangi kernel hangi romu destekler bunlari nasil ogrenebilirim

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Cm9 kurdum rom guzel ancak swap yapamadim yardimci olurmusun konu actim ama cevap yok night elf kernel uzerine cm9 kurulurmu? hangi kernel hangi romu destekler bunlari nasil ogrenebilirim

Swap aktifmi değilmi onu öğren bunun için terminal emülatöre free yaz ve orada swap bölümüne bak rakamlar yazıyorsa tamamdır

ts.61

ts.61

Üye
0(sıfır) yazıyor ne yapmalıyım

legolas29

legolas29

Üye
Arkadaslar ben bu root yapmayi filan biliyorum ama neo v de flaşlama filan var bana ayrintili anlatacak varmi pm atarmsnz konu filan varsa

Alper1045

Alper1045

Üye
güzel çalışma olmuş, emeğine sağlık.

Son düzenleme:
duncan_fb

duncan_fb

Üye
cok karisik geliyor bana bu isler. Nasil yapcaz en basitinden

Puck

Puck

Üye
neo için en iyi performansı veren rom var mı ? varsa tavsiye edebilecek ? ...

alacabukler

Üye
sağ ol kades

Alper1045

Alper1045

Üye
Neo için en stabil rom bence Cm10. Uzun zamandır cm kullanıyorum. Hiç yarı yolda bırakmadı.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Xperia ultimate Hd kullanıyorum 5-6 aydır gayet iyi.

Not:Bu konudaki romun miladı doldu geçiniz efenim bu romu

Üst Alt