ŞOK ŞOK ŞOK..! Nokia N8 Testim ve Test Sonundaki İzlenimlerim.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonuçlar Ortada Sizce Nokia N8...?

• Kullanılan toplam oy
    329
Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
iyi güzel bunlar biline harikalar ama real player n8 de yok :S

--------------- Ekleme ---------------

yine buralarda n8 i çekemeen ve bu gerçekleri kabul etmeyen insan kokusu alıyorum

evet n8 düşmanları her yerde var ama onların kendine ne faydası ne de zararı yokki n8 e olsun :aha:
kardeş real playerden kastım media oynatıcısı :naughty:

seat76

Üye
Kod:
[SIZE=3]telefona internetten indirdiğim orjinal HD [COLOR=#FF0000][B]kalitede[/B][/COLOR] TRON filmini yükleyip filmi açtım önce telefondan sonra televizyondan bir süre filmi izledim[/SIZE]

Kardes yazdiklarin hakikaten ogru saptamalar ve bu yuzden tesekkurler. Belki konu disi olacak ama Izlemis oldugun filmi bende izlemek istiyorum Hd veya Dvd kalitesinde. Nerden bulabilirim acaba bu filmi.

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
Kod:
[SIZE=3]telefona internetten indirdiğim orjinal HD [COLOR=#FF0000][B]kalitede[/B][/COLOR] TRON filmini yükleyip filmi açtım önce telefondan sonra televizyondan bir süre filmi izledim[/SIZE]

tşk kardeş saol
Kardes yazdiklarin hakikaten ogru saptamalar ve bu yuzden tesekkurler. Belki konu disi olacak ama Izlemis oldugun filmi bende izlemek istiyorum Hd veya Dvd kalitesinde. Nerden bulabilirim acaba bu filmi.

kardeş o film vizyona girdi zaten hemde türkçe dublaj
ama illa web dersen deli gibi araman lazım çünki yeni düştü sitelere

bu arada tşk ederim

5800 cı

5800 cı

Üye
gerçekten iyi bir inceleme olmuş bende bir an önce 5800 satıp n8 almak istiyorum allah izin verirse bizim patronun abisi daha yenivodafone dan aldı sana 24 ay taksitle 70 70 satayım diyo ki buda bana toplam 1.650 tl ye denk geliyo o yüzden telefoncudan alırım daha iyi ama ilerde artık şimdi para yok ne yazıkki :( alanlarada hayırlı uğurlu olsun Allah (c.c) kaza bela vermesin :)

byesho

byesho

Üye
sen bide operayı açta ram i öyle gör. Ben telimden memnunum ama nokia ya kızıyorum. Kardeşim o ne biçim browser ya 5 yıllık browser bu tele konurmu bizi opera ya muhtaç ediyor. Nokia bunu biran düzeltmeli.

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi
her şeye ragmen süper üstelik benim için çokta önemli değil laptopum var ne yapayım 3.5 inç ekrandaki interneti :ehe

tuzluca76

tuzluca76

Üye
İlk Önce Emeğine Sağlık; Allah Razı Olsun LKardeş Bu İncelemenden Dolayı... Bende Bir N8 Aldım Turkcell'den Ve Gerçektn Mükemmel Bir Telefon ( Yinede İphone Uygulamaları Bakımından N8'den Çok Çok Üstün Ve Bende Uygulama Yanlısı Bir Kişi IOlarak Şu Anda Piyasada İphone 4'ün En Azından Uygulama Yönünden Daha İyi Olduğundan Eminim Ve Her Nekdar Acı Osada Fanboy luk Yapmaya Gerek Yok) Bu Yüzden Benden İlk Eksisini Uygulama Yönünden Aldı Ama Bu İşte Zaman İşidir N8 İphone 'yi Yaklayacak Çünkü Nokia ' nın N8'i Diğer Modellere Yaptığı Gİbi Bir Üst Modelini Yapıp Çöpe Atma Şansı Yok (Hernekadar Microsoft'la Anlaşılsada Bu Proje İptal Olmayacak) Çünkü N8'in S^4 e Kadar Yolu Var Yani Aslında S^4 Ne Kadar Geç Çıkarsa Bir Anlamda N8 İçin İyi Birşey Bu... Bu Çok Büyük Bir Artı ( Çünkü Apple İphone'da Sadece Belirli Seriler Yaptığı İçin ( Yani Hergün Yeni Bir Model Çıkartmıyor) Telefonlar Üstünde Fazla Duruyor Ve Buda Çok İyi Oluyor Ve N8 de Nokia'nın ,phonesi Gibi Birşey Oldu Yani Üstünde Durulacak Bİr Telefon ( Tabi Buna C7, C6-01, E7 Vs.de Dahil ) Bu Çok Büyük Bir Artı; Ve Dokunmatik Müthiş Ötesinde Birşey Bazen Klavye Üstünde Basmak İstediğim Tuşun Üstünde Dursam Bİle Algılıyor Gerçekten DEvasa Bir Dokunmatiği Var... Bu da Çok Büyük Bir Artı... Hernekadar Dayanıklı Bir Telefon Olarak Göülse de GHerçekten Çiziliyor Aralara Toz Kaçıyor Vs. Böyle Şeyler Oluyor... Mesela Bende Kasada Yamulmalar Bile Var... Ki Telefon Öyle Bir Yamulma Alacak Şekilde Yere Fln Düşüp Hasar Görmemişti AMa Geçenlerde Yaklaşık 1 Meteden Yere Düştü Hemde Fayans Zemine Fakat Gerçekten Telefon Olduüğu Gibi Çalıştı Ve Ne Dağılma Ne Parçalanma Oldu Sadece Çoook AMa Çoook Küçük Hasar Yani Dibine Girip Baksanız Bile Görülmeyecek Kadar Küçük Hasar... Ve Telefonun Arka Yüzeyi Gerçekten Vidyolardaki Gibi Çizilince Parmağımı Üstünden Geçiriyorum Eski Haline Dönüyor :) Ekran Dayanıklılığını Test Edemedim Çünkü Her İhtimale Karşı ( Temiz Kullanmak Varken Neden Kırayım ki Anlayışına Sahibim :) ) Jelatin Çıktığı Gibi Yeni Jelatin Taktım :) Burada Kesinlikle N8 Fanboyluk Yapmadım Çünkü Bende Gerçekten Bir İphone Severi Hatta Bayılanıyım Ama N8 Yinede Müthiş Bir Telefon Ve İleride İphone'yi Geçebileceğine İnanıyorum ki Şimdiden Geçmeye Başladı Bile... Ama Uygulama Kısıtlığı Ve Ovi deki Saçma Sapan Reklamlı Uygulamalara Son Verilmeli ki Zate Ovi'm Çötü Qt den Sonra :) İşte Benim İncelememde Bu Teşekkür Ederim :) Not: Bu Yazdıklarım E7, C7, C6-01 vs. İçinde Geçerlidir ( Bence :) ) ... Yazım Hatalarım Yüzünden Özür Dilerim :)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
İlk Önce Emeğine Sağlık; Allah Razı Olsun LKardeş Bu İncelemenden Dolayı... Bende Bir N8 Aldım Turkcell'den Ve Gerçektn Mükemmel Bir Telefon ( Yinede İphone Uygulamaları Bakımından N8'den Çok Çok Üstün Ve Bende Uygulama Yanlısı Bir Kişi IOlarak Şu Anda Piyasada İphone 4'ün En Azından Uygulama Yönünden Daha İyi Olduğundan Eminim Ve Her Nekdar Acı Osada Fanboy luk Yapmaya Gerek Yok) Bu Yüzden Benden İlk Eksisini Uygulama Yönünden Aldı Ama Bu İşte Zaman İşidir N8 İphone 'yi Yaklayacak Çünkü Nokia ' nın N8'i Diğer Modellere Yaptığı Gİbi Bir Üst Modelini Yapıp Çöpe Atma Şansı Yok (Hernekadar Microsoft'la Anlaşılsada Bu Proje İptal Olmayacak) Çünkü N8'in S^4 e Kadar Yolu Var Yani Aslında S^4 Ne Kadar Geç Çıkarsa Bir Anlamda N8 İçin İyi Birşey Bu... Bu Çok Büyük Bir Artı ( Çünkü Apple İphone'da Sadece Belirli Seriler Yaptığı İçin ( Yani Hergün Yeni Bir Model Çıkartmıyor) Telefonlar Üstünde Fazla Duruyor Ve Buda Çok İyi Oluyor Ve N8 de Nokia'nın ,phonesi Gibi Birşey Oldu Yani Üstünde Durulacak Bİr Telefon ( Tabi Buna C7, C6-01, E7 Vs.de Dahil ) Bu Çok Büyük Bir Artı; Ve Dokunmatik Müthiş Ötesinde Birşey Bazen Klavye Üstünde Basmak İstediğim Tuşun Üstünde Dursam Bİle Algılıyor Gerçekten DEvasa Bir Dokunmatiği Var... Bu da Çok Büyük Bir Artı... Hernekadar Dayanıklı Bir Telefon Olarak Göülse de GHerçekten Çiziliyor Aralara Toz Kaçıyor Vs. Böyle Şeyler Oluyor... Mesela Bende Kasada Yamulmalar Bile Var... Ki Telefon Öyle Bir Yamulma Alacak Şekilde Yere Fln Düşüp Hasar Görmemişti AMa Geçenlerde Yaklaşık 1 Meteden Yere Düştü Hemde Fayans Zemine Fakat Gerçekten Telefon Olduüğu Gibi Çalıştı Ve Ne Dağılma Ne Parçalanma Oldu Sadece Çoook AMa Çoook Küçük Hasar Yani Dibine Girip Baksanız Bile Görülmeyecek Kadar Küçük Hasar... Ve Telefonun Arka Yüzeyi Gerçekten Vidyolardaki Gibi Çizilince Parmağımı Üstünden Geçiriyorum Eski Haline Dönüyor :) Ekran Dayanıklılığını Test Edemedim Çünkü Her İhtimale Karşı ( Temiz Kullanmak Varken Neden Kırayım ki Anlayışına Sahibim :) ) Jelatin Çıktığı Gibi Yeni Jelatin Taktım :) Burada Kesinlikle N8 Fanboyluk Yapmadım Çünkü Bende Gerçekten Bir İphone Severi Hatta Bayılanıyım Ama N8 Yinede Müthiş Bir Telefon Ve İleride İphone'yi Geçebileceğine İnanıyorum ki Şimdiden Geçmeye Başladı Bile... Ama Uygulama Kısıtlığı Ve Ovi deki Saçma Sapan Reklamlı Uygulamalara Son Verilmeli ki Zate Ovi'm Çötü Qt den Sonra :) İşte Benim İncelememde Bu Teşekkür Ederim :) Not: Bu Yazdıklarım E7, C7, C6-01 vs. İçinde Geçerlidir ( Bence :) ) ... Yazım Hatalarım Yüzünden Özür Dilerim :)
doğru tespitler:bigstar:

OLcaytugN8

Üye
ah bide uygulamalara girerken donup res atmasa

TheORCUN

TheORCUN

Üye
sen bide operayı açta ram i öyle gör. Ben telimden memnunum ama nokia ya kızıyorum. Kardeşim o ne biçim browser ya 5 yıllık browser bu tele konurmu bizi opera ya muhtaç ediyor. Nokia bunu biran düzeltmeli.

+9999999999999 :vur:vur:vur:vur

AYNA

AYNA

Üye
onlar nasıl yorumdu oyle :D :D :D
ama çok güzel açıklamışsın emeğine sağlık..
bu arada n8 e opera kurduğunuzda youtubedeki videoları oynatabiliyor mu? os 9.4 te oynatmıyordu opera 10.1 sürümü??

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
    Konu Sahibi

saol kardeş tşk ederim fikirlerin içn

onlar nasıl yorumdu oyle :D :D :D
ama çok güzel açıklamışsın emeğine sağlık..
bu arada n8 e opera kurduğunuzda youtubedeki videoları oynatabiliyor mu? os 9.4 te oynatmıyordu opera 10.1 sürümü??

tşk kardeş saol
opera konusuna gelince onu denemedim denedim desem yalan olur

Lacrymosa

Üye
5800 gibi berbat bir telefondan sonra N8 kullanmak insana böyle hissetiriyor.

Zaten asıl sorun burada. N8 alanların %90'ı daha önce 5800,X6 gibi berbat Nokia modellerinden birini kullandığı için N8 süper bir telefon gibi geliyor. Aslında doğru N8 X6,5800 ve türevlerinden çok daha iyi bir telefon. Ancak başka bir markanın telefonlarını kullanmadan başka telefonları kötülemek yanlış. Konuyu açan arkadaş başka bir markayı kötülememiş o bakımdan doğru yapmış.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
arkadaşım bak güzel insan tamam iyi hoş nokia karşıtısın buna bir lafım yok fakat asıl sorun şu biz başka bir markayı kötülesek bile bunu NOKIANIN KENDİ BÖLÜMLERİNDE SYMBİAN3 vs gibi BİZE AİT yerlerde yaparız ama sizin gibi IPHONE VE SAMSUNG fanları KENDİ BÖLÜMLERİNE SIĞAMAYIP gelip SYMBİAN da bunu yapıyorlar işte sorun bu sen bir bak bakalım ıphone forumlarına oraya apple ı kötülemek için giden birine çok nadir rastlarsın. git kendi forumunda istediğini söyle ama niye illaki gelip bizim sayfalarımızı kirletiyorsunuz

Lacrymosa

Üye
Körü körüne Nokia'yı savunduğunuz bu mesajdan belli. Sizin mekan bizim mekan olayına dönmüşsün. :D

Ben Google Nexus S kullanıyorum. Samsung ya da iPhone değil tamam mı güzel kardeşim.

Yine söylüyorum ama nedense cevap vermek işinize gelmiyor.

Nokia iyi ise neden iyi. Bu soruma nesnel cevaplar verecekseniz verin veremeyip yine zırvalayacaksanız hiç umrumda bile değil.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Körü körüne Nokia'yı savunduğunuz bu mesajdan belli. Sizin mekan bizim mekan olayına dönmüşsün. :D

Ben Google Nexus S kullanıyorum. Samsung ya da iPhone değil tamam mı güzel kardeşim.

Yine söylüyorum ama nedense cevap vermek işinize gelmiyor.

Nokia iyi ise neden iyi. Bu soruma nesnel cevaplar verecekseniz verin veremeyip yine zırvalayacaksanız hiç umrumda bile değil.

N8'i örnek alarak konuşalım özelliklerini zaten ikimizde biliyoruz saydırma bana şimdi sen bana bu telefonun kötü diyebileceğin bi özelliğini söyle bakalım o zaman ve elindeki telefonun bundan üstünlüklerini say bakalım n8 'in üstün özelliklerinden fazlamı

Lacrymosa

Üye
N8'i örnek alarak konuşalım özelliklerini zaten ikimizde biliyoruz saydırma bana şimdi sen bana bu telefonun kötü diyebileceğin bi özelliğini söyle bakalım o zaman ve elindeki telefonun bundan üstünlüklerini say bakalım n8 'in üstün özelliklerinden fazlamı

Telefonumda Andorid 2.3 yüklü.
800x480 çözünürlüklü WVGA Super Amoled ekran var.
1 GHz Cortex A8 (Hummingbird) işlemcim var.
Telefonumda 512 MB RAM var.
16GB kendi hafızası var.
802.11 b/g/n Wi-fi desteği
Ovi'den bin kat daha iyi Android marketim var
Arkamda Google var
Arkamda doğuştan açık kaynak kodlu gerçekten cep telefonları için yazılmış bir işletim sistemi var.

Sana rakamlarla geldim.

N8'i söyle bakalım. Göreyim ben de. Cahilliğimi gider. :bilmm

5800 cı

5800 cı

Üye
Telefonumda Andorid 2.3 yüklü.
800x480 çözünürlüklü WVGA Super Amoled ekran var.
1 GHz Cortex A8 (Hummingbird) işlemcim var.
Telefonumda 512 MB RAM var.
16GB kendi hafızası var.
802.11 b/g/n Wi-fi desteği
Ovi'den bin kat daha iyi Android marketim var
Arkamda Google var
Arkamda doğuştan açık kaynak kodlu gerçekten cep telefonları için yazılmış bir işletim sistemi var.

Sana rakamlarla geldim.

N8'i söyle bakalım. Göreyim ben de. Cahilliğimi gider. :bilmm
senin yaptığım terbiyesizlik hatta küstahlıktan başka birşey değil tamammı güzel kardeşim ;)

Lacrymosa

Üye
senin yaptığım terbiyesizlik hatta küstahlıktan başka birşey değil tamammı güzel kardeşim ;)

Bu mesajı yazdım cevap veremediler. Sen de veremedin. Küstahlık sen yapıyorsun. Evet değerle gelin dediler geldim. Ama cevap alamadım. Şimdi lütfen terbiyesizlik yapma. Bir şey biliyorsan yaz bilenin yazdığını bulandırma. Hadi gülüm. :bye2:

Üst Alt