sms karakter sınırı

Sponsorlu Bağlantılar

Freestyle.Cod

Freestyle.Cod

Üye
    Konu Sahibi
sms karakter sınırı
öncelikle merhaba.nokianın e63 model symbian telefonunu kullanıyorum bilen bilir eski bir telefondur sms yazarken ilk başta bir 160 karakter sınırı gösteriyor 160 karakteri dolunca karakter sınırı 145e dönüyor yine sınırı aştığımda 152 oluyor şimdi benim sorum 160 karakteri geçersem attığım mesaj komple gidiyormu yani bir sınır varmı nasıl işliyor bu sistem ?

|SEÇKiN|

|SEÇKiN|

Üye
öncelikle merhaba.nokianın e63 model symbian telefonunu kullanıyorum bilen bilir eski bir telefondur sms yazarken ilk başta bir 160 karakter sınırı gösteriyor 160 karakteri dolunca karakter sınırı 145e dönüyor yine sınırı aştığımda 152 oluyor şimdi benim sorum 160 karakteri geçersem attığım mesaj komple gidiyormu yani bir sınır varmı nasıl işliyor bu sistem ?

Bildiğim kadarıyla bu bağlı olduğunuz GSM operatörünüzün kurallarıyla ilgili bir durum olması lazım. Mesaj belirli sayıda bir karakter aşımında iki mesaj göndermiş oluyorsunuz. Mesajınız ise bildiğim kadarıyla bölünerek gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: Freestyle.Cod
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
160 veya 145 veya 152 vs karakter diye gösterir 1 2 3 4 vs sayfa olur ama tek parça olarak karşıya iletilir biraz sürer ve karakter sayısı doldukça 1 2 3 4 vs sms olarak paketinden düşer.

• Beğen
Tepkiler: Freestyle.Cod
v30xy

v30xy

Üye
Merhaba.
Telefonun Dan Kaynaklı Bir Sorundur Büyük İhtimal. Örneğin Benim C6-01 De 160 Ama Eski C3 de 400. Gine Aynı Hat. Sendeki Sistemsel Sıkıntı. Telefonu Yedekleyip (Hafıza Kartına Yedekleme) Format At. Sonra Bak. Olmazsa OFW.

Üst Alt