slow motions

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
dediğin gibi birde bunun dışında programlar sayesinde pc üzerinde yapılabiliyor alsında o kadar çok program var bunun pek kullanılacagınıda sanmıyorum en azından bana göre

dakamon

dakamon

Üye
FPS değerleri videolar içindir fotoğraflar için değil arkadaşlar. Fraps per second yani saniyedeki gösterilen kare sayısı. Sen 120 fps ile kaliteli bir slow motion yapabilirisin ama 30 fps 60 fps ile sanki video resimler arası geçiş gibi bir şey olur kaliteli olmaz. Ama 120 fps olunca normal video izler hissini verir. Birinde saniyede 30 kare diğerinde 120 kare. Tabiki fotoğraf kalitesi olarak 1020yi geçemiyor yakınından bile geçmiyor ama video konusunda şimdilik iyiler. Sanırım Nokia-Microsoft Zeiss la bunun için kafa yoruyordur

• Beğen
Tepkiler: PureFood
4MaGuS

4MaGuS

Üye
dogru benimde aklıma sonradan geldi fps vidyo diyecektim birden ıphone 5s de öyle özellik odlguunu görünce biraz garibime gitti ve şarşırdım biraz ancak fps değeri yüksek olsada gündüz çekimlerinde güzel çekimler sunabilirler ancak gece çekimlerine agırlık vermeleri gerekiyor bence karanlık 120 fps olsada pek bir şey farketmiyor 5s o konuda nasıl yaparlar bakalım kıyaslamaları merakla bekliyoruz

dakamon

dakamon

Üye
Şöyle düşünün bir bilgisayar oyunu oynarken yahu çok kasıyor çok yavaş diyorsunu görüntü dona dona geliyor ya. İşte o olay fps. Fps ne kadar yüksekse o kadar donmaz. Siz şimdi slow motion uygulaması yazarsın wp8 e zor değil. Ama 30 fps ile ile bir de videoyu yavaşlattımı o oyunlar gibi dona dona gelir video :) ama 120 fps de yağ gibi akar :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ilk başta fps nin ne oldugunu bilmediğim gibi anlaşıldı ama fps nin pc üzerindeki değerinni çok iyi bilen bir kişiyim oyunlardan falan neyse vidyo istediği kadar akıcı olsun ancak gece ve gündüz çekimleri güzel yaparsalar vidyo açısandan byaa ön plana çıkan bir telefon olucaktır

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
120 fps mi ? iphone de ? vay anssını :bilmm

suyunsesi

suyunsesi

Üye
120 fps videoyu 1080p kalitede mi çekiyor yoksa slow motion için kaliteden ödün veriliyor mu bunu da görmek lazım.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
slow motions olayını nokianın ilerleyen dönemlerde el atacağına inanıyorum .İlerleyen model cihazlarda tabiki

q0nzalez

q0nzalez

Üye
bu fps kamera için kalıtsal bir donanım mı? yoksa yazılımsal olarak bi şeymi ?

PureFood

PureFood

Üye
güzel özellik ama biraz fantezi gibi geliyor bana. Evet başarılı ama sık kullanılacak bişey değil, bu yüzden olmasa da olur düşüncesi içerisindeyim.

By_Casparov

By_Casparov

Üye
güzel özellik ama biraz fantezi gibi geliyor bana. Evet başarılı ama sık kullanılacak bişey değil, bu yüzden olmasa da olur düşüncesi içerisindeyim.
Bir kere kullan bak gerisi geliyo mu gör kendin :)

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
çok fantezi değil olması gereken aslında bir özellik videolarda çokda bu şekilde fantezi efekt yok olsa iyi olur hani

dakamon

dakamon

Üye
Hani böyle extreme sprocularının kasklarının tepelerinde kolarında ufak kamerealar görürsünüz FPS kameraları derler onlara. Şimdi çok kalitelileri var onlarda da fraps per second olayı önemli çünkü bazen ağır çekimli klipler hazırlıyorlar o yüzden fps önemli. Fakat FPS kamerası dediğim FİRst persn shooter :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
sizin söyledinize benzer high speed cameralar var 3000fps çekiyorlar

dakamon

dakamon

Üye
Heh işte o kameralar havada uçan arı kuşlarının bile slow motion la tek bir kanat çırpışını 10 20 saniye gösterebiliyor. Arı kuşlarının kanat çırpışının saniyede en az 60 keş kanat çırpar. Fps nin nimetini varın siz hesap edin :)

• Beğen
Tepkiler: PureFood
PureFood

PureFood

Üye
Bir kere kullan bak gerisi geliyo mu gör kendin :)

dostum doğru diyorsun da kişisel olarak video çekimleriyle hiç işim olmadığı için öyle yazdım. beklentiler ve istekler kişiden kişiye göre değişebilir. :oke:

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
incredible 2,564fps slow motion footage Phantom Flex camera

tabi iphone 5s böyle çekemez ama inşallah nokiada ilerde 1020'nin bir üst modelinde böyle bir özellik kamerada düşünür.

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
PureFood

PureFood

Üye
su damlası muazzam bir örnek bu tür videolar için.

Üst Alt