Skandal:Avea 1 aylık internet Kullanımına 5.523TL Fatura Yolladı!

Sponsorlu Bağlantılar

paradox1026

paradox1026

Üye
    Konu Sahibi
Skandal:Avea 1 aylık internet Kullanımına 5.523TL Fatura Yolladı!
Skandal!
Avea, bir aylık internet kullanımı için 5.523 TL fatura gönderdi.
*12 ay taahhütlü,aylık 41 TL'ye laptop için internet paket anlaşması yapan Nuran Özçakmak şaşkına döndü.

TTKD'ye başvuran Nuran Ö., yasal yollara başvurdu. Özçakmak, önce aşağıdaki ihtarnameyi çekerek, 3 gün içinde faturanın iptalini ve sözleşmenin feshini istedi. Nuran Özçakmak, sorun çözülmezse Bakırköy Tüketici Mahkemesine başvuracak.

işte ihtarname:
İadeli Taahhütlü Mektupla İhtarname
İhtar Eden : Nuran Ö.
Adresi : ..............Avcılar İstanbul

Muhatap : AVEA İletişim hizmetleri A.Ş.

Muhatap Adresi : Abdi İpekçi Cad. No:75 Maçka - İstanbul

İhtarın ...5.523;72 TL..........................................................................................
Parasal Değeri :
İhtarın konusu
Açıklama : 22 Nisan 2009 tarihinde Avea 1 GB USB Stick Mobil internet kampanyasına 12 ay taahütlü üye oldum. İlk gelen faturam 41.50 YTL iken 2. ay gelen faturam 5.523.72 TL dir. Bize tanıtım yapılan bu paket � doya doya� sınırsız internete bağlanın adı altındadır. Biz zaten daha önce TT NET üyesiydik;interneti sınırsız kullanıyorduk. Bu paketi satıcının vaad ve taahhütleri sonucu satın aldım. Ancak hayal kırıklığına uğradım. Ben internette, daha önce TTNet abonesi iken, ne yaptıysam, günlük olarak,o servis sağlayıcının hizmetlerinden yararlandığım oranda faydalandım. O servis sağlayıcısına ayda 29 TL + vergiler ödediğim için ben de, emsal olarak ve sözleşmede yazıldığı gibi vergilerle 40 TL civarında ödeme yapacağımı düşünerek bu sözleşmeye imza attım. Özellikle her ay 41 TL gelecek diye vaadde bulundular. Hatta, benimle bu sözleşmeyi yapan firma elemanları da 1 aylık tutar olan 5.523,72 TL yi görünce şaşırdılar.Hayret ettiler.

Benim firmanızla yaptığım sözleşme 4077 sayalı TKHK�nun 6.maddesine göre haksız sözleşme şartı içermektedir. Bana firmanızla abonelik yaptığımda bu kadar ücret geleceğini söylemediniz, müzakere etmediniz. 4077 Sayılı TKHK�nun ilgili maddesi aşağıdaki gibidir:
�Sözleşmedeki Haksız Şartlar Madde 6. � (4822. Değ) Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır.
Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.�
Diğer yandan �ayıplı hizmet� de aşağıdaki şekilde açıklanmıştır:

�MADDE 4/A. � (4822. Değ) Sağlayıcı tarafından bildirilen reklam ve ilânlarında veya standardında veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir�
Sonuç ve Talep : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, �ayıplı hizmet� kapsamında ve tamamen beni aldatmaya, dolandırmaya yönelik olan bu sözleşmeyi ve gönderdiğiniz faturayı reddediyorum. Cayma hakkımı kullanıyorum. SÖZLEŞME İRADEMİ YANSITMIYOR.Bu nedenle bağlayıcı değildir. 3 gün içinde faturayı düzeltmediğiniz ve bu miktarda borcum olmadığını kabul eden bir yazı göndermediğiniz takdirde hakkınızda yasal yollara başvuracağımı,Tüm Tüketicileri Koruma Derneği�nden bu maksatla destek alacağımı ihtar ederim. 18.06.2009

• Beğen
Tepkiler: kol@j

sercan_54_54

sercan_54_54

Üye
paradox1026 arkadasım sende avesya savas acmış görünüosun

paradox1026

paradox1026

Üye
    Konu Sahibi
evet avea hatlarımı vdfye taşıyorum!

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Avea ne yapmaya çalışıyor. Büyük bela aldılar başına büyük. Zamanında sınırsız diye çıkardığı tarifeye Turkcell düşük ve orantılı dakika sınırı ile verdiği cevapta herkes Turkcell'i yadırgamışdı. Adamlar birşey biliyor da öyle yapmışlar. Demek ki öyle bol keseden verip de sonra kapatma ile olmuyor bu işler. Umarım daha fazla sorun çıkarmadan kendine adlı düzen verir. Nede olsa Türk operatörü.

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
dolandırıcı bu adamlar ya dilekçe sahibinin iyi sonuçlar almasını dilerim

Larock

Larock

Üye
bunlara karşı çok dikkatli olmak lazım, özellikle internet kullanımında!!!

ysr86

ysr86

Üye
Sonuç çıkmaz heralde paketin 1 Gb olduğunu söylemiş nasıl sınırsız olacak ki? Doya doya sınırsız lafından dolayı mı dava açılmış acaba? Birinede turkcell den 30 bin lira fatura gelmişti. Paket aşım ücreti çok pahalı, yasal soyguna karşı dikkat etmek gerekiyor

sethaa

sethaa

Üye
E canım siz de Vodafone kullanın.. Fatura stop özelliği var. SInırsız da kullansanız gelecek olan maksimum tutar 100 TL olacaktır. (Sadece belli bir miktarı geçince adil kullanımdan dolayı hızı düşürüyorlar)

arslansem

arslansem

Üye
Maşallah :ehe

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
az yollamışlar :)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bu ney ya? Ne yapmış bunlar böyle.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Bırakın şu Operatörü ya

darülmendep

darülmendep

Üye
Kötü etmiş Avea

angelly

angelly

Üye
cok sacma ilkinde neden öle geldi oda ttnet sanıp herseye girdiyse tabi gelir o kadar*

<~STaT!c-X~>

Üye
Dolandırıcılar işte ne olcak?

ViperRKO

ViperRKO

Üye
aveaya güvenim kalmadı. Zamanında az mı dolandırdı ?

ekc-103

ekc-103

Üye
aveadan da bu beklenir zaten :nono:

celibar

celibar

Üye
Arkadaşımız 5000 tl'yi ödemek zorunda kalabilir.neden, tarifesi söylediği gibi 1gb'lık bir usb stiçk paket almış.avea 1gb alanında sınırsız doya doya gez demislerdir.araladasımız da sınırsız deyip kotayı aşmıştır.avea ben kota aşımında normal tarifeden ucretlendiririm demiştir arkadaş okumamıştir.avea da ucretlendirmiştir!!! Arkadaşım kampanya detaylarını tekrar iyice oku.kota aşımı gibi kelimeleri ara...

izmirligenc

izmirligenc

Üye
araba hediye eder artik avea

Üst Alt