Sizce Z ' nin başına neler gelecek ?

Sponsorlu Bağlantılar

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Sizce Z ' nin başına neler gelecek ?
S2 den daha iyi olduğunu düşündügüm xperia s , 4.1.2 yi zar zor alıyor , S2 ise 4.2.2 alacak. Ki ben s i s3 e rakip tuttum ( tutmaz olaydım :D ) . Sizce Z ' nin başına ne gelir ? Bence S4 3-4 güncelleme falan alır, Z 2 tane alır bırakırlar gibime geliyor . Burda bununla ilgili düşünceleri paylaşalım da, Z ' yi ona göre alsın arkadaşlar az para değil .

enterneoll

enterneoll

Üye
ben söyliyim aynısı olucak s3 bile tokatlıyıcak xperia z'yi :D

badmus

badmus

Üye
enterneoll'e katiliyorum :oke: Sony'nin guncelleme destegi yok!

SalihByk

SalihByk

Üye
bırakın guncellemesınler bıze şeklide yeter. =)

Invoke

Invoke

Üye
Sony vermiyor da ben Xperia Rayde 4.2.2 kullanıyorum. Bana kalırsa S3de android 5i görür. S2 göremez sonraki S3de göremez. Z' 5i görür ama S4 daha çok güncelleme alır gibime geliyor... Satış politikası bu Samsungda çok küfür yedi geçen sene bu forumda :D
E adam S5 çıkınca S3ü bırakacak ki S5 satsın. S4ü de bırakır da hemen bırakamıyor çok tepki alırım diye. S2i çok satmıştı çok kullanıcı kaybederdi, güncelleme vermeseydi. Zaten S3, S2 sayesinde sattı. Samsung S2yle patlattı. Benim düşüncem bu.
Kendiniz yükleyeceksiniz ya yapacak bir şey yok. Kuzenim S2sine 4.2.2 yükledim, 4.1.2 de olabilir ama jelly bean :P

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Öyle diyorsunuz da, sadece şekil önemli değil . Kıytırık dediğim samsung un güncelleme destegi var . Sony de samsung da alamıyorum ben birine kıytırık birine güncellemesiz dersem :D . Telefon olarak suan S4 ve Z rakip, s4 zaten üstünlük sağlayacak üstüne bir de güncelleme vermezse bence sony gitsin ps4 e odaklansın telefon yapmasın herkes rahatlasın . Bu arada romlar bence verilmiş güncelleme gibi değiller, 100% emin olamıyor insan .

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Sony güncelleme sözü verdi z yi tanıtırken

Invoke

Invoke

Üye
@patronus
Vermiştir de usta Android 5i alır işte sonra?
Hem 2011lere de ICS sözü verdi. E ICSyi de hemen verdi ben hiç beklemedim ama 4.0.3 tam bir fiyaskoydu bataryayı emiyordu sonra 4.0.4geldi... Ben de sorun olmadı açıkcası uzun süre kullandım stock ICS 4.0.4 ama internette %98 kasıyor diyor. Menü geçişi bile sıkıntı diyorlar. Yani verdi de ne oldu?

@HeavyXS
Custom romlara gelince, tabi ki romuna göre değişiyor ama ben çok memnunum açıkcası. P.A.C kullanıyorum 4.2.2
Bir de S4 zaten Zye üstünlük sağlamış durumda, adamlar işini biliyor. Telefonu yaptılar duyurdular hemen ülkeye geldi. Sony ne kadar bekletti gelen telefonda S4Proyla geldi. 1-0 burdan
Daha iyi performans sağlayacağı çok açık etti mi 2-0
Yazılımsal destekler de koymuşlar satışı artıracak hareketler bunlar işte gözünü okuyormuş ekran aşağı iniyormuş, video duruyormuş, kamera iki taraflı çekiyormuş, resme ses ekliyormuş, reklamlarda görmüşsünüzdür aynı müziği hepsi birden açıyor(wifi üzerindense pek de iyi bir özellik değil ama baska sekildeyse gzl bence) 3-0
Ayrıca samsungun multiwindow olayı var, note2 ile ortaya çıktı sanırım 4-0
Z'nin ne artısı tasarımı daha güzel ki o da bana göre beğenen S4ü beğenir +1denemez bile :P
Su geçirmiyor bu da sadece artislik
Geliştirmeye daha açık, kaynak kodları saklamadığından dolayı. Bu aslında genel değil ben ve benim gibiler için.

Kısacası Sony patladı :D Ama geçen yıla göre kar etmiş, yeni ceo sayesinde. Neden derseniz? Xperia Z'nin su geçirmemesiyle ve kamerasıyla iyi reklam yapıldı. Reklam en önemli faktör. Yine her türlü S4den az satmış ama kendilerine göre bir başarı elde ettiler. Honamiyle toparlayacaklarını düşünüyorum, açıkcası.
PS4 derseniz, Xboxda sağlam rakip. =)

- - - Eklendi - - -

ben söyliyim aynısı olucak s3 bile tokatlıyıcak xperia z'yi :D

S3 zor tokatlar Z'yi.

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
o söz sadece 4.2 içindi sony her zamanki gibi htc nin yaptığı gibi anasız babasız bırakacak telefonlarını

Invoke

Invoke

Üye
o söz sadece 4.2 içindi sony her zamanki gibi htc nin yaptığı gibi anasız babasız bırakacak telefonlarını

Aynen One X+ çıkana kadar One Xdeki yazılım hatalarını düzeltseler daha iyi olurdu. Arkadaşta var One X o da gariban hala JB bekliyor...

Sözlerini bilmem ama bence alır yine 5.0 =P Alsın yani o kadar reklamını yaptılar adam olsunlar versinler güncellemeyi.

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Xperia z patladi, diger tel de gumler. Ps4 u Xbox yenerse ki yenemez, Sony tum gocebilir.

Invoke

Invoke

Üye
Xperia z patladi, diger tel de gumler. Ps4 u Xbox yenerse ki yenemez, Sony tum gocebilir.

Biz böyle diyoruz da adamlar geçen seneye göre yükseliştiler yani 'Z' başarısız oldu denemez. Honamiyle yapıştıracaklar bence. Ama o zamana çok var, o zamana kadar HTC de One X+ gibi One Plus ya da One bilmem ne bişi yapabilir? Ya da başka bir modelle çıkar. Galaxy Note 3 geliyor zaten... Onun rakibi Togari olacak. Bence Qualcomm 800 Adreno 330la gelirse sorun olmaz.

Bakalım göreceğiz...

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Evet Adam gibi yrni nesille gelsin. Yoksa millet aa su gecirmez diyip alacak, digerleri yuzune bile bakmayacak

dglysf

dglysf

Üye
@patronus
Vermiştir de usta Android 5i alır işte sonra?
Hem 2011lere de ICS sözü verdi. E ICSyi de hemen verdi ben hiç beklemedim ama 4.0.3 tam bir fiyaskoydu bataryayı emiyordu sonra 4.0.4geldi... Ben de sorun olmadı açıkcası uzun süre kullandım stock ICS 4.0.4 ama internette %98 kasıyor diyor. Menü geçişi bile sıkıntı diyorlar. Yani verdi de ne oldu?

@HeavyXS
Custom romlara gelince, tabi ki romuna göre değişiyor ama ben çok memnunum açıkcası. P.A.C kullanıyorum 4.2.2
Bir de S4 zaten Zye üstünlük sağlamış durumda, adamlar işini biliyor. Telefonu yaptılar duyurdular hemen ülkeye geldi. Sony ne kadar bekletti gelen telefonda S4Proyla geldi. 1-0 burdan
Daha iyi performans sağlayacağı çok açık etti mi 2-0
Yazılımsal destekler de koymuşlar satışı artıracak hareketler bunlar işte gözünü okuyormuş ekran aşağı iniyormuş, video duruyormuş, kamera iki taraflı çekiyormuş, resme ses ekliyormuş, reklamlarda görmüşsünüzdür aynı müziği hepsi birden açıyor(wifi üzerindense pek de iyi bir özellik değil ama baska sekildeyse gzl bence) 3-0
Ayrıca samsungun multiwindow olayı var, note2 ile ortaya çıktı sanırım 4-0
Z'nin ne artısı tasarımı daha güzel ki o da bana göre beğenen S4ü beğenir +1denemez bile :P
Su geçirmiyor bu da sadece artislik
Geliştirmeye daha açık, kaynak kodları saklamadığından dolayı. Bu aslında genel değil ben ve benim gibiler için.

Kısacası Sony patladı :D Ama geçen yıla göre kar etmiş, yeni ceo sayesinde. Neden derseniz? Xperia Z'nin su geçirmemesiyle ve kamerasıyla iyi reklam yapıldı. Reklam en önemli faktör. Yine her türlü S4den az satmış ama kendilerine göre bir başarı elde ettiler. Honamiyle toparlayacaklarını düşünüyorum, açıkcası.
PS4 derseniz, Xboxda sağlam rakip. =)

- - - Eklendi - - -

S3 zor tokatlar Z'yi.

Z ile su altinda super fitolar cektim hala s3 s4 diyen varsa tokat babinda ellerine verebilirim:-)

Invoke

Invoke

Üye
Z ile su altinda super fitolar cektim hala s3 s4 diyen varsa tokat babinda ellerine verebilirim:-)

S3, Zyi geçemez zaten ama S4 daha iyi performans verir. Bu da çok açıktır. Önceki yorumlarla da dediğim gibi: Z iyidir hoştur, Tasarımı tipi vardır. Su geçirmez, dayanıklıdır. Ama S4'ün daha iyi performans vereceği açıktır. Eski işlemci fullhd ekranda ilerde sorun çıkaracaktır. Z 1yılını tamamladığında işlemci 2. yılı tamamlamış olacak. Anlatabildim mi? Ekran 720p olsa neyse...

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Sony işlemcileri geriden takip ediyor niyeyse . Adreno + eski işlemci = ilk android telefonunu alanlar veya sony fanları . Ama qualcomm 800 le gelecek diyorlar 2 yeni telefona . Öyle olursa kurtarabilir . Bir de sanırım Hanomide 20mp iyi lensli kamera olacakmış, o piyasayı sallayabilir . Tabiki sızıntı bunlar kesin değil.

Invoke

Invoke

Üye
Sony işlemcileri geriden takip ediyor niyeyse . Adreno + eski işlemci = ilk android telefonunu alanlar veya sony fanları . Ama qualcomm 800 le gelecek diyorlar 2 yeni telefona . Öyle olursa kurtarabilir . Bir de sanırım Hanomide 20mp iyi lensli kamera olacakmış, o piyasayı sallayabilir . Tabiki sızıntı bunlar kesin değil.

13diyeni de 16 diyeni de 21 diyeni de bence 13den fazla 20den az olur.
Ama sen sonyi fazla eziyorsun. Ben elimde ki Rayden memnundum açıkcası kardeşime verdim o da memnun. Alarak hata yapmadığımı düşündüğüm teknolojik cihazlar bir Toshiba laptopum :D 2 Toshiba Regza tv =) 3 Sony Xperia Ray. 4. Honami olacak. bir de arada microsoftun kablosuz klavye mausu var kaliteli hala çalışıyor takır takır epey de kullandım ama teknosadan alınca biraz girmişti neyse =P Gereksiz uzatmayım: O kadar da ezme yani. Fanlığından değil ama adamlar yapıyor. Git bir s3 al bence Xperia S'ini ararsın. Sana diyorum şuna custom rom yükle diye. Madem telden soğudun artık kurcala gitsin. XDAda takıl biraz. Samsunglarda bu kadar geliştiremezsin mesela S3ün kaynak kodları kısıtlıdır ama sony her şeyi açıktır.

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz çok güzel ama, piyasa özelliklerine bakarak aldım , ve ben S alırken dedim bu s3le kapışır . Ekran çözünürlüğü, sony kalitesi , rami aynı falan . İşlemcisi de o kadar önemli değil ben daha çok ram e önem veririm . S3 le yan yana bir koyduk . Benim telefon berbat . İnternette falan xperia S ekranı daha güzel gösteriliyor, değil . Kameraya gelince 12 mp 8 mp den kötü çekiyor. Ram i s3de 860 civarı ve telefon boşta az harcıyor , bende 634 veriyor ve telefon boştayken çok harcıyor . 768 ramli HTC desire sv 632 ram veriyor ve s3 gibi az ram harcıyor . Güncellemelerde, galaxy s2 4.2.2 alacakmış , biz hala 4.1.2 bekliyoruz ve son güncellememiz olacak . Sony i ezmeyeyim mi ? İşlemcisini falan da geriden takip ediyor . Ben alırken adrenoymuş maliymiş bakmamıştım bilmiyordum . Bravia engine + tft + küçük ekran = samsungun amoled in yanında rezalet . Ama kalitesi belli, kılıf kırıktı benim kılıftan çıkıp asfalta yüz üstü çakıldı, telefon hala sapasağlam. Arkadaş düşürdü, daha alçak bir mesafeden yere ( sınıfta derste oynuyordu gerzek ), ekranın köşesi çatladı hafif . Ama dediğim gibi teknoloji farkına bakınca , telefonum sağlam demek çok saçma geliyor bana.

fk555897

fk555897

Üye
Sony güncelleme desteği konusunda biraz cimri. Telefonlarının tek iyi yanı sağlam ve şık olması diğer özellikleri ve güncelleme destekleri Samsung'lara göre kötü.

Invoke

Invoke

Üye
Arkadaşının ki s3 müydü? Bence sadece sağlam değil, kalitede var hacı. Zorla kimseye custom rom yükletemem ama inan bana telefon komple değişiyor :D Ki içinin donanımı filan da ezik değil HTCnin ya da LGnin ıps ledi desen tamam ama samsungun amoledi çok matah değil bana kalırsa. Ben de gördüm Xperia S, gördüm dediğim az bir mağaza da gördm değil baya kurcalamışlığım var, tabi kendi telefonum kadar prosu değilim... Neyse fazla uzatmaya da lüzum yok. Sen beğenmeyebilirsin :D Ama güncelleme konusunda çok haklısın.. O fiyata aslında en iyisi nexus 4 =) Şuan. XS çıktığında nexus 4 yoktu diye hatırlıyorum.

Üst Alt