Siz sucuk yediğinizi mi sanıyorsunuz

Sponsorlu Bağlantılar

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
evet ev sucuğuda çok güzel

alixkandemir

Üye
haltie yarın bir textil fabrikasında işe başlayacağım tam 12 saat +2 saat yol var tam 14 saat
maaş 750 tl. Nasıl dayanacağımı bilmiyorum. Hayat mecbur ediyor işte beni kendimi bitirmeye...

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
hayırlısı olsun öncelikle bence kötünün iyisi gibi bak o işe girmek isteyen yüzbinlerce insan var maalesef:s

alixkandemir

Üye
Doğru diyorsun hacı haklısın.

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
doğru ama maalesef işte keşke öyle olmasa

alixkandemir

Üye
Şimdi beni bordroda 8saat üzerinden gösterecekler kalan 4saatte fazla mesai olarak gözükecek.
Dolayısıyla benim gibi bir işçi daha eklendiğinde olayımıza firma 1işçi almayarak sigorta, yemek, servis giderlerinden kâr ediyor.

Yani yasal boşluklardan öylesine güzel yararlanıyorlarki benim vicdanim bile sızlıyor.
Benimle bu firmada birlikte çalışan birisiyle dışarıdaki bir işsizin hakkını yiyoruz. Bizi sömürdükleri yetmiyormuş gibi bizede dışarıdaki işsizin hakkını sömürtüyorlar.
Ben itiraz etsem bu duruma hayır mesai yapmak istemiyorum desem yine işsiz kalacağım. Ahmet veya mehmet te aynı şekilde...

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
maalesef bunu çoğu fabrika yapıyor 4 vardiyalık işi 3 vardiyada döndürüyor hiç bir şeyden kısılmaz ama çalışanlardan kısılır konu sucuktan nereye geldi zaten millet yüzde yüz etten yapılan sucuğu nasıl yesin .:s

alixkandemir

Üye
keşke 3 vardiya olsaydı girdigim fabrika ama 2 vardiya, akşam 7de servise binip 8de işbaşı yapacağım, yarı nda sabah saat 9da evde olacağım. Sucukmu dediniz..? Kilosu 20lira ? :d

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Allah kolaylık versin sucuk aynen öyle :)