sistemi yenilemek istiyorum önerileriniz nedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
sistemi yenilemek istiyorum önerileriniz nedir ?
arkadaşlar bilgisayarı alalı 4 sene olmuştur sistem şöyle
işlemci:intel core i5 2400 3.1 ghz
anakart:ecs h67h2-m3
ekran kartı:nvdia 9800gt
ram:4gb kingston
hdd:1t
power:300w
arkadaşlar işlemcimi yeterli buluyorum ve bilgisayara 100gb de olsa ssd harddisk takmak istiyorum sistemi ve bazı oyunları yüklemek için öneri ve fiyat bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ekran katını 750ti gibi bi kartla değiştirmen mantıklı olur
Ve rame 4 gb daha ekle

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Ekran katını 750ti gibi bi kartla değiştirmen mantıklı olur
Ve rame 4 gb daha ekle
olabilir ben 4 gb eklemek yerine olan ramı söküp güzel performanslı 8 gb ram almayı düşünüyodum
aklıma takılan soru benim anakartım o ekran kartında sıkıntı çıkarırmı çünkü pekde iyi bir anakart değil 750ti yi alınca poweri kaç wat yapmam lazım kaç istiyor o

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Bencede 750Ti iyidir
gta5 oynamak istiyorum bu sistemlede oynanıyor ama grafikler baya kısık olması lazım benim aklımdaki parçalar şunlar
güç kaynağı: 150 tlhttp://
ram:
ekran kartı:
toplam 1010 tl yapıyor ama bu parçaların yanında anakartım sırıtırmı onu düşünüyorum çünkü biraz dandik ayrıyetten 750 ti nin 128bit olması düşündürdü biraz

ByEmre221

ByEmre221

Üye
gta5 oynamak istiyorum bu sistemlede oynanıyor ama grafikler baya kısık olması lazım benim aklımdaki parçalar şunlar
güç kaynağı: 150 tlhttp://
ram:
ekran kartı:
toplam 1010 tl yapıyor ama bu parçaların yanında anakartım sırıtırmı onu düşünüyorum çünkü biraz dandik ayrıyetten 750 ti nin 128bit olması düşündürdü biraz
Ana kartın iyi görünüyor ve 750Ti gelince herşey bit değil bence çekirdek ve bellek hızları falanda önemli
bakmanı öneririm

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Ana kartın iyi görünüyor ve 750Ti gelince herşey bit değil bence çekirdek ve bellek hızları falanda önemli
bakmanı öneririm
teşekkürler acaba ben fazlamı fiyat çıkardım bu fiyata yeni pc toplanır :D önerin varmı bu konuda

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
en fazla 1100 bu fiyata daha iyi alınabilecek birşeyler varsa onları da alabilirim illa bunlar olucak diye bişey yok

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
ByEmre221

ByEmre221

Üye
Dostum sözü onlara bırakıyorum :D
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Dostum sana birşey demek istiyorum yeni parçalar ya da yeni pc toplarsan ekran kartını bana satar mısın

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yeni sistem toplarsan eskisinden çok bi performans alamazsın
Ama eğer olanın üzerine ekleme yaparsan
Daha yüksek bi performans alırsın
Bence gtx 750ti alıp kullanın yeni sistem toplayacaksanız en az 2500 tl lik bi sistem olsun
Yoksa yine 1 yıl sonra şsu oyunda kasma var onda şu var gibi şikayetlerniz olur
Dostum sana birşey demek istiyorum yeni parçalar ya da yeni pc toplarsan ekran kartını bana satar mısın
Apu dan bi şey bekleme
Demek ki AMD ile yapılan sponsorluk anlaşması işe yaramış

Amd nin fx işlemcileri varken insan neden apu sistem toplar ki

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bütçen NE Kadar
en fazla 1100 bu fiyata daha iyi alınabilecek birşeyler varsa onları da alabilirim illa bunlar olucak diye bişey yok
1 Güç Kaynaği Zaten Kafadan Garanti 600W 80 Plusdan Aşağisi Olmaz.
2 RAMleri Anakartına Göre Şeç Tek Modül Pahali Olur Eğer OCsiz 1600 MHZ Hızında İşlemYaptırıyorsa Anakartın Eski RAMİn Hızına Göre Onuda Satıp 2x4GB 1600 MHZ RAM Al Ama Voltajları Düşük Olsun Kingtonunkiler Yüksek
3 EN Fazla Tutacak Olan İse Ekran KArtı Valla Kuzenime GTX960 Aldım 800 900 Kağit Dahada Ucuzları Var Ama 960ın Performansını Alamazsı.
Söyle Bişey Var Fazla Sarsıyorsa Bütçeni

3 4 Sene Daha Getirir Seni Rahat Ama Ayarları Düşük Ayarlarda Oynarsın Açmayacağida Oyunda YokZaten Çekirdek HIzları Fİlanda 960 A Yakın Ama Yİnede Sen Blirsin Alacağin Kart Dirext 12 Den Aşaği Olmasın GErisi Sorun Değil Her Oyunu Açar.

4 SSD Demişsin Valla Bende 60 GB Var PC Açılış Kapanişta Fİlan Gayet Akıcı Fakat Oyun Yüklemek İstiyorsun En Aşağiya 120 GB Bişey Almalısın Genel Olarak 120 GBler 170 TL Orta Dereceli Alabileceklerin 240 GBler 250 Den Başlar Alırken Marka Almaya Özen Göster Özellikle İntel Gibi Durum Raporu Yapacak Olursak

850+300+200+250 1600 TL Cıvarı Kısacağin Bişey Yok Yerinde Olsam Çok Şıkışık İsen SSDyi 120 GB Al EKran Kartındada Az Daha Düş İdare Etmeye Çaliş Çünkü En Fazla Tutan Ekran Kartı

• Beğen
Tepkiler: burak1011
CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Bütçen NE Kadar

1 Güç Kaynaği Zaten Kafadan Garanti 600W 80 Plusdan Aşağisi Olmaz.
2 RAMleri Anakartına Göre Şeç Tek Modül Pahali Olur Eğer OCsiz 1600 MHZ Hızında İşlemYaptırıyorsa Anakartın Eski RAMİn Hızına Göre Onuda Satıp 2x4GB 1600 MHZ RAM Al Ama Voltajları Düşük Olsun Kingtonunkiler Yüksek
3 EN Fazla Tutacak Olan İse Ekran KArtı Valla Kuzenime GTX960 Aldım 800 900 Kağit Dahada Ucuzları Var Ama 960ın Performansını Alamazsı.
Söyle Bişey Var Fazla Sarsıyorsa Bütçeni

3 4 Sene Daha Getirir Seni Rahat Ama Ayarları Düşük Ayarlarda Oynarsın Açmayacağida Oyunda YokZaten Çekirdek HIzları Fİlanda 960 A Yakın Ama Yİnede Sen Blirsin Alacağin Kart Dirext 12 Den Aşaği Olmasın GErisi Sorun Değil Her Oyunu Açar.

4 SSD Demişsin Valla Bende 60 GB Var PC Açılış Kapanişta Fİlan Gayet Akıcı Fakat Oyun Yüklemek İstiyorsun En Aşağiya 120 GB Bişey Almalısın Genel Olarak 120 GBler 170 TL Orta Dereceli Alabileceklerin 240 GBler 250 Den Başlar Alırken Marka Almaya Özen Göster Özellikle İntel Gibi Durum Raporu Yapacak Olursak

850+300+200+250 1600 TL Cıvarı Kısacağin Bişey Yok Yerinde Olsam Çok Şıkışık İsen SSDyi 120 GB Al EKran Kartındada Az Daha Düş İdare Etmeye Çaliş Çünkü En Fazla Tutan Ekran Kartı
dostum yaptığın inceleme çok güzel olmuş teşekkür ederim emeğine sağlık ekran kartını 750ti düşünüyorum ssd ise 120 yeter zaten bu şekilde biraz daha düşüyor fiyat ama tek düşüncem bu parçaların anakartımda sırıtması
Yeni sistem toplarsan eskisinden çok bi performans alamazsın
Ama eğer olanın üzerine ekleme yaparsan
Daha yüksek bi performans alırsın
Bence gtx 750ti alıp kullanın yeni sistem toplayacaksanız en az 2500 tl lik bi sistem olsun
Yoksa yine 1 yıl sonra şsu oyunda kasma var onda şu var gibi şikayetlerniz olur

Apu dan bi şey bekleme
Demek ki AMD ile yapılan sponsorluk anlaşması işe yaramış

Amd nin fx işlemcileri varken insan neden apu sistem toplar ki
şöyle söyliyim işlemcimden memnunum ama 750ti konusunda aklıma takılan şey directx 12 desteklememesi ilerde sorun yaratırmı bana ki yaratır büyük ihtimal

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
dostum yaptığın inceleme çok güzel olmuş teşekkür ederim emeğine sağlık ekran kartını 750ti düşünüyorum ssd ise 120 yeter zaten bu şekilde biraz daha düşüyor fiyat ama tek düşüncem bu parçaların anakartımda sırıtması

şöyle söyliyim işlemcimden memnunum ama 750ti konusunda aklıma takılan şey directx 12 desteklememesi ilerde sorun yaratırmı bana ki yaratır büyük ihtimal
Dirext 12 Değil Sanırım O Kart Alma Bence 120 GBde İş Görür Bencede O Zaman Fiyatlar Düşer Ama Güç Kaynağida Ekle Listene Kaldırmaz 300 W

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Dirext 12 Değil Sanırım O Kart Alma Bence 120 GBde İş Görür Bencede O Zaman Fiyatlar Düşer Ama Güç Kaynağida Ekle Listene Kaldırmaz 300 W
güç kaynağı olarak şunu düşündüm: varsa senin bildiğin başka link atarsan iyi olur ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım dx12 desteklememesi bana ilerde sorun çıkarır biliyorum onu ama
topladığım zaman boşta kalan bütün parçarlı satıcam zaten neden olmasın

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar işin teknik kısmını detaylıca yazmış, bende felsefe kısmını yazmak istiyorum, Tabiki bir görüş.
Derler ki; eski bir civatayı sıkmak, tamir etmek yeni bir civatayı takmaktan, monte etmekten daha zordur.
Eski bir bilgisayarı adam etmek, ihtiyacına cevap verecek hale getirmek her zaman risk taşır.
Ve bu eski bilgisayara yapılacak harcamaların sonu da gelmez. Bir şeyler alır monte edersin, iki gün sonra yeni bir sorun çıkar. Tekrar sana bir masraf kapısı daha çıkar ve bunun sonu gelmez. Bir bakarsınız ki yepyeni bir bilgisayar alabileceğin parayı eski bir bilgisayara harcamışsınız ama adam da olmamış.
O yüzden;
fazla harcama yapmadan küçük harcamalarla diyelim ki 4 GB daha RAM ilave ederek bunu bir süre daha kullan...
Belli bir zaman geçtikten sonra da yeni bir bilgisayar alırsın. En azından riskli bir işlemden geri durmuş ve dolayısıyla da işe yaraması şüpheli bir harcamadan da kurtulmuş olursunuz.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ssd olarak 120Gb hiç bi şeye yetmiyor :(
İçine windows dan sonra 45gb kadar yer kalıyor
O da hiç bi oyunu almıyor

İçine bi Gta 5 Sığmıyor
Diğer oyunlar zaten hdd de hızlı açılıyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Arkadaşlar işin teknik kısmını detaylıca yazmış, bende felsefe kısmını yazmak istiyorum, Tabiki bir görüş.
Derler ki; eski bir civatayı sıkmak, tamir etmek yeni bir civatayı takmaktan, monte etmekten daha zordur.
Eski bir bilgisayarı adam etmek, ihtiyacına cevap verecek hale getirmek her zaman risk taşır.
Ve bu eski bilgisayara yapılacak harcamaların sonu da gelmez. Bir şeyler alır monte edersin, iki gün sonra yeni bir sorun çıkar. Tekrar sana bir masraf kapısı daha çıkar ve bunun sonu gelmez. Bir bakarsınız ki yepyeni bir bilgisayar alabileceğin parayı eski bir bilgisayara harcamışsınız ama adam da olmamış.
O yüzden;
fazla harcama yapmadan küçük harcamalarla diyelim ki 4 GB daha RAM ilave ederek bunu bir süre daha kullan...
Belli bir zaman geçtikten sonra da yeni bir bilgisayar alırsın. En azından riskli bir işlemden geri durmuş ve dolayısıyla da işe yaraması şüpheli bir harcamadan da kurtulmuş olursunuz.
Arkadaşin Alacaği Parçalar En Yeni PClere Uyar RAM Hariç
güç kaynağı olarak şunu düşündüm: varsa senin bildiğin başka link atarsan iyi olur ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım dx12 desteklememesi bana ilerde sorun çıkarır biliyorum onu ama

topladığım zaman boşta kalan bütün parçarlı satıcam zaten neden olmasın
500W Normalde GTX 960 İlede Çalişir Ama İleriye DÖnük Değil Bana Kalsa Min 750 Ama Bütçe SOrun 500De Olur AMa 80 Plus Olmalı En Az.Attığım Linkteki En Düşük Bütçeye Sahip Olan Sanırım Vatan PCden Sıralayıp Bak Fiyatlara

Üst Alt