sınavlar ve ders çalışma motivasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
sınavlar ve ders çalışma motivasyonu
Evet abiler nasil sağlanır calismassak nolur calirsak ne olur neden sonuçlarla yazabikirmisin tecrubelerinizle

Luck Star

Luck Star

Üye
sınıf ?

_RYUK_

_RYUK_

Üye
calisirsan birşey kaybetmezsin calismasan simdi değilde gelecekte çok ah keşke çalışsaydım dersin.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Lise 1

Luck Star

Luck Star

Üye
Lise1-2-3-4 boyunca sıkı sıkı ders çalışmasan bile her derse gir not tut. Sonra alt yapın olmadığı için ne üniversite sınavına çalışasın gelir ne de bir şey yapabilirsin.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Baska
Cevap yokmu

emz

emz

Üye
Baska
Cevap yokmu
Lys öğrencisi olarak söyleyeyim. Bizler don yılda tüm dört yılı bitşrmeye çalışıyoruz. Çünkü bunları zamanında oğrenmedik. Eğer sen şimdiden aşırı değil sadece konunun ne olduğunu öğren sorusuna biraz bak her konudan 20 soru çöz ve unuttukça bir bak bir 20 daha çöz. Eğer böyle yaparsan son sınıfta konu çalışmak yerine bolca soru çözersin ve herkeste çokça önde olursun. Başkaları bilmediği konulara bakarken sen onlardan daha fazla soru çözdüğün için daha tecrübeli olursun ve zamanla onlardan daha hızlı çözersin soruları. Zaten sınavdaki sorunda hız. Zorluk değil. Eğer bunu yapmaya şimdi başlarsan son sene hiçbir aktivite yapamadan sadece ders çalışmak zorunda kalmazsın. Ciddiyeti gerçekten de son sınıfta anlayacaksın. O nedenle sen dediğimi yap ileride teşekkür edersin. Rahat olursun ve bir yılda 10 yaş yaşlanmazsın;)

Luck Star

Luck Star

Üye
Lys öğrencisi olarak söyleyeyim. Bizler don yılda tüm dört yılı bitşrmeye çalışıyoruz. Çünkü bunları zamanında oğrenmedik. Eğer sen şimdiden aşırı değil sadece konunun ne olduğunu öğren sorusuna biraz bak her konudan 20 soru çöz ve unuttukça bir bak bir 20 daha çöz. Eğer böyle yaparsan son sınıfta konu çalışmak yerine bolca soru çözersin ve herkeste çokça önde olursun. Başkaları bilmediği konulara bakarken sen onlardan daha fazla soru çözdüğün için daha tecrübeli olursun ve zamanla onlardan daha hızlı çözersin soruları. Zaten sınavdaki sorunda hız. Zorluk değil. Eğer bunu yapmaya şimdi başlarsan son sene hiçbir aktivite yapamadan sadece ders çalışmak zorunda kalmazsın. Ciddiyeti gerçekten de son sınıfta anlayacaksın. O nedenle sen dediğimi yap ileride teşekkür edersin. Rahat olursun ve bir yılda 10 yaş yaşlanmazsın;)
Rahatlik yok valla uniyi kazanir rahatlariz dedik unide bide okumasi var lys ygs yaninda tuz biber kalir..

• Beğen
Tepkiler: emz
emz

emz

Üye
Rahatlik yok valla uniyi kazanir rahatlariz dedik unide bide okumasi var lys ygs yaninda tuz biber kalir..

Aynen. Ama en güzel yanı en azından kazandın. En fazla uzatıp geçersin ama elinde bir şey olacak. O bir güven yani :)

Luck Star

Luck Star

Üye
Aynen. Ama en güzel yanı en azından kazandın. En fazla uzatıp geçersin ama elinde bir şey olacak. O bir güven yani :)
En fazla uzatip gecersin lafina da inanma gelince anlarsin , caresiz kaldiginda okulu birakmayi bilr dusunursun uzatsak keske :D

ByEmre221

ByEmre221

Üye
kardeşim bende lise 1 deyim ve matematik i az anlıyorum fakat bir kere çalışsan hemen anlarsın kümelerde zaten sorulara öyle bakma ikitane yuvarlak çiz içini doldur sorulardaki verilenleri yaz zaten daha sonra biraz düşündükten sonra direk cevapı buluyorsun ve benim çalışma sistemim şu şekilde hergün eve geldikten sonra 10 dk deftere bakıyorum ne yazdık falan daha sonra arkasından bu meb in sitesinden bir test çözüyorum yanlışlarım çıkıyorsa bakıyorum ve o konuyu bir daha okuyorum böyle böyle pekişiyor. ingilizce de ise diye bir site var ve telefonlar içinde uygulaması mevcut telefonuma indirdim ve bu uygulamada ise sana kısa bir video izletiyor o videodaki geçen ingilizce cümleyi sana türkçe karşılığını veriyor ve sende hangisi doğruysa seçiyorsun ve böyle böyle eğlenceli bir şekilde ingilizce tavan yapıyor gerçekten denedim acayip sevdim. ve bu arada ders yapmayı hiç istemiyorsan beni skype ın varsa ekle birlikte ders yapalım çözemediklerimizi bir birimize sorarız. Benim tavsiyelerim bu kadar aklıma gelen olursa yazarım. ( Yazım hatam varsa özür dilerim )
şunuda ekleyim her 3 testim bittikten sonra yada çalışmam bitince 5 dk dinleniyorum müzik falan dinliyorum kendimi ödüllendiriyorum sonra tekrar devam ediyorum :)
Alt yazı film ve dizilerde izleyebilirsin onlarında etkisi çok. Ben mesela The Walking Dead izliyorum

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe

eko1113

Üye
Hayat bir yarışma değildir. 15 yılını tıpla geçirmiş biri olarak söylüyorum. Neden zevk alıyorsan onu yap. Üniversite bitirmiş boş sistem adamı olmaktansa mutlu ve bilgili araba tamircisi olmak daha iyidir. Bizim öğretmenlerimizin büyük bölümü bilgisiz ve yetersiz tipler onların size öğreteceği pek bişey yoktur. Ancak sizlere sistem adamı nasıl olunur onu söylerler. Hayatına sen yön ver dersleri de fazla dert etme. Mutlu mesut bir hayat diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
Hayat bir yarışma değildir. 15 yılını tıpla geçirmiş biri olarak söylüyorum. Neden zevk alıyorsan onu yap. Üniversite bitirmiş boş sistem adamı olmaktansa mutlu ve bilgili araba tamircisi olmak daha iyidir. Bizim öğretmenlerimizin büyük bölümü bilgisiz ve yetersiz tipler onların size öğreteceği pek bişey yoktur. Ancak sizlere sistem adamı nasıl olunur onu söylerler. Hayatına sen yön ver dersleri de fazla dert etme. Mutlu mesut bir hayat diliyorum.
Helal be adamsın

Üst Alt