Sıfırlama Yapmak İçin Gerekli Adımlar ( Sorunsuz)

Sponsorlu Bağlantılar

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Sıfırlama Yapmak İçin Gerekli Adımlar ( Sorunsuz)
Öncelikle bizde olan anlamsız ve berbat bir sorun...Sıfırlarken çarklar ekranında takılı kalması ve bunu çeşitli yollarla çok uğraşarak çözmek ya da çözememek.

Öncelikle bu sorun düzeltilene kadar eğer sıfırlamaya çok ihtiyacınız varsa bu bazen gerekebiliyor.Bu nu yapmak için bazı ığraşılara girmek gerekiyor.

Önce cihazımızdaki verileri ayarlardan yedekleyelim.Daha sonra fotoğraf, müzik vs. istiyorsanız bilgisayarınıza yedekleyin.

Daha sonra büyük ve orta boyutlu uyg. ve oyunlarınızı telefondan kaldırın.Telefon hafızasındaki resimleri ve müzikleri çok sayıdayss silin.Baya uygulama silin.Daha sonra telefonu yeniden başlatın.Sıfırlama işlemini yapın.Kısa sürede tamamlansın.Bu arada internet geçmişinizi de silmeniz iyi olabilir.

Not:Bunlar zaten silineceği için bizim önceden silmemiz sadece sıfırlama aşamasının sorunsuz olması içindir.Unutmayın ne kadar silerseniz o kadar az risk var.Arka plan görevi olan uygulamaları silmeye özen gösterin.Bu %100 bir çözüm değildir.Size garanti vermiyorum ama baya başarılı bir çözüm.

Sıfırlamaya korkup sıfırlamayanlar denesin...

Telefonumuz sıfırlanıp açıldıktan sonra Microsoft hesabınızla oturum açıp yaptığınız yedeklemeyi geri yükleme yapın.Daha sonra derseniz bazı sıkıntılar çıkıyor geri yükleme ekranı gelmeyebiliyor.Unutmayın bunu mobil şebekenizden yer.

İkinci NOT: Mutlaka ve Mutlaka yedeklemeyi uygulamaları silmeye başlamadan yapın.

Daha sonra uygulamalarınız geri yüklenmeye başlar.Ama hemen wi-fi ağına geçin ve ayarlardan mobil şebekeyi kapatın cihaz açılınca yapmanız gereken budur.

Geri yükleme sırasında uygulamalarınız, Outlook hesabınız, yer imleriniz, ayarlanız vs. geri yüklenir...

Hepsini okumanızı isterim eğer sıfırlama yapacaksanız.Çünkü bazen çeşitli sıkıntılar oluyor vs sıfırlama yapmak istiyorsunuz.Ama ya korkuyor ya da gereksiz sorunlarla uğraşıyorsunuz.Ben de yardımcı olmak istedim.Umarım faydalı olmuşumdur...

• Beğen
Tepkiler: nanotex

Duran.Y

Duran.Y

Üye
Teşekkürler, yararlı bir yazı olmuş.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Eline sağlık :good:

komando04

komando04

Üye
peki arkadaşlar ilk defa ücretli bir kaç tane uygulama ve oyun aldıktan sonra sıfırlama yapıcam,yaptıktan sonra sorunsuz onları geri alabilecek miyim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
peki arkadaşlar ilk defa ücretli bir kaç tane uygulama ve oyun aldıktan sonra sıfırlama yapıcam,yaptıktan sonra sorunsuz onları geri alabilecek miyim

:oke: uygulamayı ister satın alma gecmişinden istersen de magazadan direk olarak yukleyebilirsin. Satın al dediginde "bu uygulamayı zaten satin almişsiniz tekrar yuklensin mi?" diye sorar. Yukle dersin ucretsiz olarak yukler.

komando04

komando04

Üye

:oke: uygulamayı ister satın alma gecmişinden istersen de magazadan direk olarak yukleyebilirsin. Satın al dediginde "bu uygulamayı zaten satin almişsiniz tekrar yuklensin mi?" diye sorar. Yukle dersin ucretsiz olarak yukler.

çok teşekkürler abi sıfırlama yapacağımda açılmaz diye korkuyorum,sıfırlamam lazım çünkü cihazı şarja takıyorum %10şarj var,15dakika sonra doluyo sonra çekiyorum 15 dakika sonra %20lere iniyor,şarj cihazı bozuk değil çünkü arkadaşın cihazı aldım onlada aynı abi,son güncellemeden sonra oldu gibi

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi

çok teşekkürler abi sıfırlama yapacağımda açılmaz diye korkuyorum,sıfırlamam lazım çünkü cihazı şarja takıyorum %10şarj var,15dakika sonra doluyo sonra çekiyorum 15 dakika sonra %20lere iniyor,şarj cihazı bozuk değil çünkü arkadaşın cihazı aldım onlada aynı abi,son güncellemeden sonra oldu gibi

Ben üç defa kendinde ve arkadaşta denedik sıkıntı olmadı.Ama dediğim gibi ne kadar çok silebilirseniz silin.

komando04

komando04

Üye
teşekkürler 3saat sonra açılabildi

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Arkadaşlar ben cihaza reset attım.Reset atmadana önce şarj %100'dü. Dışarı çıktım geldim açılmadı cihaz şarjı yokmuş şimdi şarja taktım. Bekliyorum. Acaba cihaz gitmişmidir?

- - - Eklendi - - -

Tamam telefonum açıldı.

blackss

Üye
Benim telefonumda carklarda takılı kalmıştı internetten araştırdım hard reset attım öyle düzeldi sanırım tek çözüm bu!!

gkcll

gkcll

Üye
620 yi sfırlarken 10 dk kadar bekledim
çark anca dönüyor du bataryayı söktüm taktım açtım sıfırlanmıştı beklesem sabaha kadar dönerdi herhalde çıkartıla bilir batarya lılar öyle yapın 15 20 bekleyip sökün takın

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Benim telefonumda carklarda takılı kalmıştı internetten araştırdım hard reset attım öyle düzeldi sanırım tek çözüm bu!!

Lumia920 için daha iyi bir sonuç bulunana kadar, şimdilik en iyi çözüm yolu bu.:evet:

PureFood

PureFood

Üye
Bende hard reset hiç bir işe yaramadı. Ncs ile tam flaşlayacağım yazılım indi, kabloyu taktım flasha gerek kalmadan Nokia yazısı belirdi... İlginç bir durum bu sıfırlama olayı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aslında hata boot anında meydana geliyor.sıfırlama tamamlanıyor fakat cihaz sistem geri yüklemeden sonra boot olurken hata veriyor.bu yüzden şarjı bitirip tekrar açılınca düzeliyor.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
ÖEY

ÖEY

Üye
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama dün akşam cihaza sıfırlama yaptım ve hiç takılmadan yaklaşık olarak toplamda 5 dakika gibi bir sürede sıfırlama işlemi sonuçlandı. Telefonu ilk aldığım gün sıfırlama yapmıştım ve cihaz kitlenmişti, servis yoluyla açtırmıştım. Ardından bir ay önce falan yine sıfırlama yaptım bu sefer takıldı ve yaklaşık olarak 6 saatlik uğraşlarımdan sonra açabildim cihazı. Peki bu sefer ne yaptın derseniz. Cihazdaki tüm uygulama ve oyunları kaldırdım. Telefonda sadece kaldırılamayan sistem uygulamaları kaldı. Onlarda 20 adet. Ardından cihazı kapatıp açtım. Şarjı %100'dü. Sıfırlama yaptım ve takır takır yaptı. Sıfırlama yapmaya korkan arkadaşlara duyurulur. Her şeyi silin kapatıp açın ve sorunsuz sıfırlayın cihazlarınızı:oke: IVI-Elia konu için de sana teşekkür ederim:oke:

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama dün akşam cihaza sıfırlama yaptım ve hiç takılmadan yaklaşık olarak toplamda 5 dakika gibi bir sürede sıfırlama işlemi sonuçlandı. Telefonu ilk aldığım gün sıfırlama yapmıştım ve cihaz kitlenmişti, servis yoluyla açtırmıştım. Ardından bir ay önce falan yine sıfırlama yaptım bu sefer takıldı ve yaklaşık olarak 6 saatlik uğraşlarımdan sonra açabildim cihazı. Peki bu sefer ne yaptın derseniz. Cihazdaki tüm uygulama ve oyunları kaldırdım. Telefonda sadece kaldırılamayan sistem uygulamaları kaldı. Onlarda 20 adet. Ardından cihazı kapatıp açtım. Şarjı %100'dü. Sıfırlama yaptım ve takır takır yaptı. Sıfırlama yapmaya korkan arkadaşlara duyurulur. Her şeyi silin kapatıp açın ve sorunsuz sıfırlayın cihazlarınızı:oke: IVI-Elia konu için de sana teşekkür ederim:oke:

Rica Ederim

Üst Alt