Senkronizasyon Kapalıyken İnternet Paketinden Gider mi?

 • 22 Eylül 2012
 • 5862 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar merhaba. Galaxy S2 kullanıyorum. Bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım ve telefonun beni meşgul etmemesi için senkronizasyonu kapatıyorum böylece Facebook, Twitter, Instagram ve Foursquare gibi sosyal ağlardan bildirim gelmiyor. Ancak senkronizasyon kapalıyken bile veri alışverişi var çünkü yukarıda yeşil ve kırmızı oklar yanıp sönüyor belirli aralıklarla. Telefon bu sırada neyi indiriyor? Kilobyte kilobyte olsa da internet yer sonuçta. Zaten internet paketim zor yetiyor. Veri ağı modunu da kapatmak istemiyorum bir şey lazım olunca direkt internete girebilmek için.

  Kısacası senkronizasyon kapalıyken telefon internet yer mi?
   


  Yazan: OmerAslantas
 2. Mmobil veri kapatip acma yokmu sende? Bende.ustten cekiyosun ya hani ne deniyo buna ustten bi cubuk cekiyosun iste orda 5 tane kisayol var birisi mobil internet. Ordan kapatip acilabiliyor raadça..
   
 3. Ben oradan kapatamıyorum. Firmware farklılığı olabilir. Zaten kaptmak da istemiyorum. Senkranizasyon kapliyken internet yemiyorsa kapatmam. Zaten kapatma tusuna basilinca seceneklerde veri agi da geliyo onu acip kapamak mesele degil.
   
 4. hayır yemez çünkü bende kapatıyorum hiç bişi olmuyor.
   
 5. Hem senkronizasyon hemde veri servisi kapalı olursa asla ücretlendirme olmaz.
   
  HacKLess bunu beğendi.
 6. mobil veriyi kapat
   
 7. Anlamiyor musun arkadasim veriyi kapatmak istemiurim.
   
 8. kardes simdi sistem ister istemez yiyor veri. mobil veri acik oldugu surece android isletim sistemi guncellemeleri denetlemek icin az miktarlarda olsa bile yer paketten ;)
   
 9. Eyvallah kardes sagolasin. Ufak miktarlar pk onemlidegil
   
 10. smartphone lar genel olarak internette etkileşim halindedir. Hava durumu, konum bilgin, update kontrolleri vs. Senkronizasyon kapalıyken update ne alaka deme firmware update i ni kastettim...
   
 11. mesela whatsapp senkronizasyon kapali olsa da kullaniyo boyle uygulamalar vardir mutlaka. ister istemez gider. kizcan biliyorum ama sarj acisindan kullanmadiginda interneti kapat bence de. az da olsa internet kullaniliyo senin isin yoksa bosa sarj gitmesin
   
 12. Neo v kullanıyorum 2.3.4 bende o kısa yollar yok.
   
 13. notification toggle var markette istersen bak
   
 14. Bazi programlar kendi kendini güncelliyor özellikle Widget bazli yada Reklami asari dayamis olan programlar.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 01:25