Senkronizasyon Kapalıyken İnternet Paketinden Gider mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
Senkronizasyon Kapalıyken İnternet Paketinden Gider mi?
Arkadaşlar merhaba. Galaxy S2 kullanıyorum. Bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım ve telefonun beni meşgul etmemesi için senkronizasyonu kapatıyorum böylece Facebook, Twitter, Instagram ve Foursquare gibi sosyal ağlardan bildirim gelmiyor. Ancak senkronizasyon kapalıyken bile veri alışverişi var çünkü yukarıda yeşil ve kırmızı oklar yanıp sönüyor belirli aralıklarla. Telefon bu sırada neyi indiriyor? Kilobyte kilobyte olsa da internet yer sonuçta. Zaten internet paketim zor yetiyor. Veri ağı modunu da kapatmak istemiyorum bir şey lazım olunca direkt internete girebilmek için.

Kısacası senkronizasyon kapalıyken telefon internet yer mi?

cukuleaks

Üye
Mmobil veri kapatip acma yokmu sende? Bende.ustten cekiyosun ya hani ne deniyo buna ustten bi cubuk cekiyosun iste orda 5 tane kisayol var birisi mobil internet. Ordan kapatip acilabiliyor raadça..

OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
Ben oradan kapatamıyorum. Firmware farklılığı olabilir. Zaten kaptmak da istemiyorum. Senkranizasyon kapliyken internet yemiyorsa kapatmam. Zaten kapatma tusuna basilinca seceneklerde veri agi da geliyo onu acip kapamak mesele degil.

kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
hayır yemez çünkü bende kapatıyorum hiç bişi olmuyor.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Hem senkronizasyon hemde veri servisi kapalı olursa asla ücretlendirme olmaz.

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
navti

navti

Üye
mobil veriyi kapat

badmus

badmus

Üye
kardes simdi sistem ister istemez yiyor veri. mobil veri acik oldugu surece android isletim sistemi guncellemeleri denetlemek icin az miktarlarda olsa bile yer paketten ;)

OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
kardes simdi sistem ister istemez yiyor veri. mobil veri acik oldugu surece android isletim sistemi guncellemeleri denetlemek icin az miktarlarda olsa bile yer paketten ;)

Eyvallah kardes sagolasin. Ufak miktarlar pk onemlidegil

furkey

Üye
smartphone lar genel olarak internette etkileşim halindedir. Hava durumu, konum bilgin, update kontrolleri vs. Senkronizasyon kapalıyken update ne alaka deme firmware update i ni kastettim...

mcnpl4

mcnpl4

Üye
mesela whatsapp senkronizasyon kapali olsa da kullaniyo boyle uygulamalar vardir mutlaka. ister istemez gider. kizcan biliyorum ama sarj acisindan kullanmadiginda interneti kapat bence de. az da olsa internet kullaniliyo senin isin yoksa bosa sarj gitmesin

Dostnametr

Üye
Mmobil veri kapatip acma yokmu sende? Bende.ustten cekiyosun ya hani ne deniyo buna ustten bi cubuk cekiyosun iste orda 5 tane kisayol var birisi mobil internet. Ordan kapatip acilabiliyor raadça..

Neo v kullanıyorum 2.3.4 bende o kısa yollar yok.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
notification toggle var markette istersen bak

mancukya

Üye
Bazi programlar kendi kendini güncelliyor özellikle Widget bazli yada Reklami asari dayamis olan programlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt