sd karta 4 gb ustu veri nasil yuklenir

Sponsorlu Bağlantılar

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
sd karta 4 gb ustu veri nasil yuklenir
Sd kartimda yeterli alan olmasina ragmen 4 gb ustu veriyi pc den cd karta atamiyorum

The Shadow

The Shadow

Üye
Normal bir şey. FAT32 ve exFAT dosya sistemindeki depolama birimlerine 4 GB dan büyük dosya atamazsın. SD kartı NTFS şeklinde biçimlendirirsen sorunun çözülür. Önce verilerinin bir yedeğini al ve minitool partition kullanarak pc aracılığıyla NTFS biçiminde formatla :)

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
Bilgi icin tesekurler bi deneyelim bakalim olcakmi

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yanlış anlama belki yeni android deneyimin oluyordur ondan söylüyorum biçimlendirip aynı hatayı alma diye. Sdkart değil extSdCard klasörüne atacaksın. çünkü telefonun kendi hafızası da sd diye geçiyor sen extSd'ye atacaksın extra sd kart yani senin eklediğin micro sd

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
Telefonda rot olmasi gerekli anladim kadariyla cunku bu dosyayi bulamadim

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
ext SD cart klasorune atacaksin demis ama oyle bi klasor yok eger rotsuz yapilabiliyosa dosyanin uzantisini ve tam olarak nasil yapildigini ayrintili bir sekilde anlatirsaniz sevinirim

The Shadow

The Shadow

Üye
ext SD cart klasorune atacaksin demis ama oyle bi klasor yok eger rotsuz yapilabiliyosa dosyanin uzantisini ve tam olarak nasil yapildigini ayrintili bir sekilde anlatirsaniz sevinirim
Sen onu boşver PC'den dosya atarken root dizinini göremezsin. Onun için sadece root değil modlu mtp veya depolama uyg. lazım. 4 GB'tan büyük dosya atmak için NTFS dosya sistemini kullanman gerekir. Bu her yerde böyle usblerden sd kartlara kadar.

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
Benim sorunum tam olarak soyle mesala blyrey film atmak istiyorum SD karta masallah filimlerde 8 GB pc den atarken surekli hata veriyo filimlerin sadece 4 GB kismi atiliyo gerisi yok soradan ogrendimki SD i NTFS formatinda formatlamak gerekiyomus

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
The Shadow

The Shadow

Üye
Benim sorunum tam olarak soyle mesala blyrey film atmak istiyorum SD karta masallah filimlerde 8 GB pc den atarken surekli hata veriyo filimlerin sadece 4 GB kismi atiliyo gerisi yok soradan ogrendimki SD i NTFS formatinda formatlamak gerekiyomus
Aynen öyle :oke: Bende senin gibi film atarken bu sorunla karşılaştım araştırdım ve çözümü böyle buldum :oke:

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
anladim bana ayrintili bir sekilde adim adim ne yapmam gerektigini yazarsaniz cok memnun olurum cunku bu konularda fazla bi bilgiye sahipdegilim tsk

The Shadow

The Shadow

Üye
İnternetten minitool partition programını indirip pc ne kur. SD kartını telefonundan çıkar adaptörüyle pc ye bağla. Programı aç yukardan delete e bas sonra create a tıkla hiç bi ayarı ellemeden NTFS yi seç logical ı seç sd kartına isim ver ve işleme başla. İşlem bitince programı kapat bi soru daha soracak kabul et işlemin bitmesini bekle sonra sd kart hazır :)

• Beğen
Tepkiler: trbilocan

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize ilginiz icin tesekurler deniycem insallah yapabilirim The Shadow abi sanada ayrica tsekurederim ayrintili srkilde anlatmisin eyvallah

The Shadow

The Shadow

Üye
Hepinize ilginiz icin tesekurler deniycem insallah yapabilirim The Shadow abi sanada ayrica tsekurederim ayrintili srkilde anlatmisin eyvallah
:rica: Yapamazsan veya herhangi bi sorun çıkarsa PM at çözeriz :)

trbilocan

Üye
    Konu Sahibi
Ok bukadar ayrintili anlatimdan sonra yapmam gerekiyo :tşk:

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
vips

vips

Üye
iyi güzel her şey detaylıca konuşulmuş da
NTFS partition Android tarafından nasıl bağlanacak nasıl okunacak ona değinen olmamış...

tavsiyem

elbette root gerektirir

The Shadow

The Shadow

Üye
iyi güzel her şey detaylıca konuşulmuş da
NTFS partition Android tarafından nasıl bağlanacak nasıl okunacak ona değinen olmamış...

tavsiyem

elbette root gerektirir
Gerek yok samsungun firmwarelerinde NTFS destegi var :)

Üst Alt