Sar degerlerinden anlayanlar bi baksın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meme4

meme4

Üye
    Konu Sahibi
Sar degerlerinden anlayanlar bi baksın
öncelikle herkeze merhaba yeni bir telefon alcam sar degerine baktım söyle yazıyor

Max.SAR(10g): 0,625W/kg

alcagım telefonun agırlıgı 115gram sizce sar degeri çok mu yüksek?

LÜTFEN BİLEN YAZSIN ...

----------Eklendi @ 22:48:40 ---------- Yazıldı @ 22:45:43 ----------

acil cevap

sew7en

sew7en

Üye
0,625W/kg sar degerı yüksek seviye değildir iciniz rahat olsun 1.50 W/kg üzeri yüksek sayılıyor ıyı gunler

meme4

meme4

Üye
    Konu Sahibi
peki o (10g) ne diyor telefonun agırlıgı ile ilgisi var mı ?

silver021

silver021

Üye
telefonun agirligi ile sar degerinin ne alakasi var ? sar degeri cok dusuk sayilir 0.65/kg ise. benim samsung wavein sar degeri 0.99/kg.
zaten sar degerinin en yuksek degeri 2.0/kg a kadar cikabilior. ondan sonrasina izin verilmiyor. o tur cihazlarin üretilmeside zaten yasadisi.

• Beğen
Tepkiler: meme4
celatx

celatx

Üye
bu grama bölünerek falan bulunmaz 0.65/kg deki "kg" ifadesi aklını karıştırdı heralde arkadaşın

• Beğen
Tepkiler: meme4
meme4

meme4

Üye
    Konu Sahibi
tüm bilgiler için teşekkür ederim sar degeri kg yazınza karıştırdım bilgiler için yine saolun

buket2

buket2

Üye
uzmanlar max. sar değerinin 2.0/kg olmasını söylüyor. aslında bu bile çok fazla zarar verici boyutta. araştırmalara göre piyasada en yüksek sar değeri blackberry
telefonlara aitmiş. modellerine ve uygulamalarına göre artıyor ya da azalıyormuş. sadece marka olarakta değil yani. internette incelediğinde segmentlerine göre ayırmışlar telefonların sar değerlerini mesela üst segmentte diğer marka telefonlara göre lg kc910 modeli 0,59 watt/kg en düşük radyasyon seviyesine sahip smartphonelerden biriymiş. alırken bu tip özelliklere bakmak gerçekten önemli...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt