Sar degerlerinden anlayanlar bi baksın

• 9 Mayıs 2011
  • 545 Okunma
  • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. öncelikle herkeze merhaba yeni bir telefon alcam sar degerine baktım söyle yazıyor

Max.SAR(10g): 0,625W/kg

alcagım telefonun agırlıgı 115gram sizce sar degeri çok mu yüksek?

LÜTFEN BİLEN YAZSIN ...

----------Eklendi @ 22:48:40 ---------- Yazıldı @ 22:45:43 ----------

acil cevap

Yazan: meme4
  2. 0,625W/kg sar degerı yüksek seviye değildir iciniz rahat olsun 1.50 W/kg üzeri yüksek sayılıyor ıyı gunler

3. peki o (10g) ne diyor telefonun agırlıgı ile ilgisi var mı ?

4. telefonun agirligi ile sar degerinin ne alakasi var ? sar degeri cok dusuk sayilir 0.65/kg ise. benim samsung wavein sar degeri 0.99/kg.
    zaten sar degerinin en yuksek degeri 2.0/kg a kadar cikabilior. ondan sonrasina izin verilmiyor. o tur cihazlarin üretilmeside zaten yasadisi.

meme4 bunu beğendi.
  5. bu grama bölünerek falan bulunmaz 0.65/kg deki "kg" ifadesi aklını karıştırdı heralde arkadaşın

meme4 bunu beğendi.
  6. tüm bilgiler için teşekkür ederim sar degeri kg yazınza karıştırdım bilgiler için yine saolun

7. uzmanlar max. sar değerinin 2.0/kg olmasını söylüyor. aslında bu bile çok fazla zarar verici boyutta. araştırmalara göre piyasada en yüksek sar değeri blackberry
    telefonlara aitmiş. modellerine ve uygulamalarına göre artıyor ya da azalıyormuş. sadece marka olarakta değil yani. internette incelediğinde segmentlerine göre ayırmışlar telefonların sar değerlerini mesela üst segmentte diğer marka telefonlara göre lg kc910 modeli 0,59 watt/kg en düşük radyasyon seviyesine sahip smartphonelerden biriymiş. alırken bu tip özelliklere bakmak gerçekten önemli...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/11/2018 - 21:02