• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

SanDisk 8Gb MicroSD Class6 MobileUltra Hafıza Kartı İncelemesi-Türkiyede de İlk aNL

Sponsorlu Bağlantılar

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
SanDisk 8Gb MicroSD Class6 MobileUltra Hafıza Kartı İncelemesi-Türkiyede de İlk aNL
Evet Arkadaşlar aslında bu inceleyi çok önceden yaptım ancak çektigim fotolar bozulan hddde oldugu için onları kurtarmam uzun sürdü.

Gelelim ürünümüze:
Sandiskin 8gb microsd Class6 Mobile Ultra ürünü yaklaşık 2 yıldır aralıksız kulanmaktayım.
Alma sebebim en başta Micro sd kartlar içinde en hızlı olması idi yani class6.
(Not: Class degeri kartlardaki aktarım hızını göstermektedir.)

Ürünün Türkiyede bulmak neredeyse imkansız.Ben şans eseri Maraştaki bir bilgisayar satıcısından buldum.1yıldır aramak koşulu ile ben aldıgımda ürünün fiyatı 70 tl idi. Şuanda isteyenlere 65 tlye temin edebilirim.
Ürünün yanında verilen usb okuyucu benim 2. alma sebebimdi.Çünkü bu kartı hem hafıza kartı hemde flaşh bellek olrak kullanmak istiyordum.Flash bellek olarak ; istedigim zaman istedigim bilgisayardan veri alışverişi yapıyordum, hemde yanında birşey taşımadan; telefondan çıkar okuyuca tak ve çalıştır.
Bu sayede internet cafelerdeki tüm filmleri sinema sitemimde çok rahat bir şekilde izledim :ehe.
Sinema sistemine takılma resmi en aşagıda mevcut.

Ürünün kutusundan

• 8gb micro sd class6 kart
  • Mobile Mate Usb microSD okuyucu
  • Anahtarlık için kısa ip kancası
  • Garanti belgeleri
Gelelim ürünün testine:
Ürün beklediigmden hızlı çıktı.
Çünkü Class 6 degerindeki bir hafıza kartı sitelerdeki teorik okuma ve yazma hızları yazma:6 mb/s , okuma:10 mb/s olması gerekirken:Kendi usb okuyucusu ile yaptıgım testlerde Yazma hıznım max:18.4mb/s okuma ise 19.3mb/s.Gördüm ve şaşırdım.
Aynı testi iki programla yaptım birisi
Flastools digeri ise HD tach ile ikiside yakın sonuçlar aldım.
Fotolarda görünüyor zaten.

Film Atarkenki Ekran görüntüsü

17mb ile attı süper birşey degilmi...

Ürünü Nokia N95 dahil N76,N79, N85, N96 da bizaat denedim ve çok uyumlu oldugunu gördüm.
ürün class6 hızında oldugu için galerilere giriş foto çekim ve video çekimlerinde çok iyi bir performans sergiliyor.
Bu hız pc başındada çok işe yarıyor çünkü class 6 oldugu için aktarım 16 mb kadar çıkıyor bu sayede 700mb bir divx filmi 30 sanşyede filan atıyor.
Artı arkadaşımdaki N958gb modeli yaptıgımız teste
ikimizin telefonunda da 6gb dolu iken benim telefonun gelerisi onunkine oranla yaklaşık 7sn erken açılıyor ve daha hızlı tarama yapıyor.Buda Class6 verdigi hızdan kaynaklanıyor.

N95 Ekranından görüntü:

Bilmeyenler için video ve fotograf netliginde de kartın hızı önemlidir.Çünkü çekitiginiz andaki milisaniyelik görüntüyü karta yazıyor bu süre zarfı ne kadar kısa olursa kalite o kadar artıyor.Bu yuzden profösyonel fotoragçılar Exterim serilerini kullanırlar yani ultra hızlı class10 gibi.

ürünün yanıdan verilen okuyucuyu saddece microSD için degil Sony M2 içinde kullanabilmek mümkün.
Arkadaşımdaki kartı alıp denedigimizde aynı icro usb yerine takılıyor ve kullanımı çok rahat.
Bunuda sizler için fotograflamış bulunuyorum.

M2 Takıldıktan sonra:

Micro Sd kartın takılmış hali:

Kartın takılmış hali:
Laptopa:

Sinema Sistemine:Mkv, bluray gibi yüksek boyutlu filmlerde bile hiç bir takılma yaşamadan çok rahat izledim.Performans yönünden süper bir cihaz.

Sonuç:

Ürünü alırken zaten en önemlisi markadan kaynaklanan kaliteyi biliyordum diger 8gb kartlarda bu hızı yakalayanı hiç görmedim.(Team ve toshiba kullanan arkadaşlarım bu hızı hiç bir zman yakalayamadıklarını söylediler.)
Telefonda çok hızlı bir perfprmans veriyor ve usb okuyucusu sayesinde birden fazla işe yarıyor.
Tek dez avantajı okuyucuyu plastik yapmalarından zamanla agzı esnedigi için usbye sokarken fazla ittirmemek gerekiyor.Buda sorun olmuyor zaten.
Umarım sizlere yararlı bilgiler sunabilmişimdir.

Bu incelemeyi begendiyseniz lütfen TeşekkürEt butonunu kullanmayı ihmal etmeyelim.Bu bilgiler sizler için.
Saygılar.

aNL - anl_tr Copyright ©2004 - 2009, Maxicep® - "Maxicep" tescilli bir markadır ve her hakkı saklıdır.
Sitedeki içerik, site sahibinin izni olmadan başka yerlerde kullanılamaz.

• Beğen
Tepkiler: Mc_Ceza, alper2590, reco66 ve 45 diğerleri

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
AnıL uzun zamandır bu konu iLe iLgiLendiğini hatırLıyorum , yanıLmıyorsam bir dönem İmzanda bununLa iLgiLi biLgiLer mevcuttu ..

çaLışma çok daha kapsamLı oLmuş , anLatımına eLine sağLık :good:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Hızının bu kadar yüksek olması çok iyi :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Sanki ben incelemiş gibi oldum.Öylesine iyi anlatılmış ki.
Paylaşım için teşekkür ediyorum,bu değerlendirmelerini göz önünde bulundurarak en iyi kartlardan birini alma yolunda olacağız.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
AnıL uzun zamandır bu konu iLe iLgiLendiğini hatırLıyorum , yanıLmıyorsam bir dönem İmzanda bununLa iLgiLi biLgiLer mevcuttu ..

çaLışma çok daha kapsamLı oLmuş , anLatımına eLine sağLık :good:
Evet dogru hatırlıyorsun Güven gibi muhteşem zeka var:oke:
Teşekkürler...
Hızının bu kadar yüksek olması çok iyi :)
Evet hız zaten birinci unsur yorum için teşekkürler Enescim.
Paylaşım için teşekkür ediyorum,bu değerlendirmelerini göz önünde bulundurarak en iyi kartlardan birini alma yolunda olacağız.
Çok Saol Adaşım bu güzel yorumun için ben Teşekkür ederim:sarıl:

Godfather

Godfather

Üye
Eline sağlık abi güzel olmuş :oke:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
İncelemen için teşekkür ederim... :oke:

haltie

haltie

Üye
Detaylı bir inceleme ve araştırma yapmışsın kardeşim.Emeklerin ayrıca teşekkür ederim.çok güzel bir kaynak olmuş teşekkürler.:oke:

Aziz™

Aziz™

Üye
ellerine sağlık kardeşim gerçekten müthiş bir inceleme eşliğinde güzel anlatmış ve hazırlamışsın..
ürüne gelince gerçekten hız bakımından üstün bir performans sağlıyormuş..hızı gerçekten çok iyi..
ayrıca kart okuyucusuda muhteşem .çok uyumlu olmuşlar..fiyatıda 65 tl demişsin.fiyatı aslında fena değil ama normal 8 gb'lik hafıza kartlarından biraz pahalı sanki...ama işin içine bu hız ve garanti girince pekte pahalı sayılmaz açıkcası..
benim telefonum sony ericsson memory stick duo.eğer telefonumunki micro sd olsaydı mutlaka senden bir tane almanı isterdim..:)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Eline sağlık abi güzel olmuş :oke:

İncelemen için teşekkür ederim... :oke:

Detaylı bir inceleme ve araştırma yapmışsın kardeşim.Emeklerin ayrıca teşekkür ederim.çok güzel bir kaynak olmuş teşekkürler.:oke:

Aziz™;2357325' Alıntı:
ellerine sağlık kardeşim gerçekten müthiş bir inceleme eşliğinde güzel anlatmış ve hazırlamışsın..
ürüne gelince gerçekten hız bakımından üstün bir performans sağlıyormuş..hızı gerçekten çok iyi..
ayrıca kart okuyucusuda muhteşem .çok uyumlu olmuşlar..fiyatıda 65 tl demişsin.fiyatı aslında fena değil ama normal 8 gb'lik hafıza kartlarından biraz pahalı sanki...ama işin içine bu hız ve garanti girince pekte pahalı sayılmaz açıkcası..
benim telefonum sony ericsson memory stick duo.eğer telefonumunki micro sd olsaydı mutlaka senden bir tane almanı isterdim..:)

Bu harika yorunmlarınız için teşekkürler.
Azizcim lazım olursa heber vermen yeterli:oke:

Ozan

Ozan

Admin
Kapsamlı ve çok başarılı bir inceleme olmuş Anılcım, eline sağlık :oke:

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Mükemmel bir inceleme olmuş Anıl ellere sağlık dostum ancak bnm hafıza kartı nın yanında şimdi kıskandım seni benim ki kaanı gibi özellikle format atar iken çok yavaş 8 gb ancak 10 dakıkada format atılabılıor hafıza kartına tekrar tesekkurler ...

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
İnceleme ve bilgilendirme için teşekkürler Anıl.Güzel iş çıkarmışsın. :oke:

jackalx_06

jackalx_06

Üye
güzel çalışma olmuş kardeşim eline sağlık ,bu arada bu kadar hızlı olması çok iyi..:)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kapsamlı ve çok başarılı bir inceleme olmuş Anılcım, eline sağlık :oke:
Saol Ozancım
Mükemmel bir inceleme olmuş Anıl ellere sağlık dostum ancak bnm hafıza kartı nın yanında şimdi kıskandım seni benim ki kaanı gibi özellikle format atar iken çok yavaş 8 gb ancak 10 dakıkada format atılabılıor hafıza kartına tekrar tesekkurler ...
Kardeşim galiba seninki class2 , saglık olsun en azından 8gb kartın var birde bu yönden bak demi :d:
İnceleme ve bilgilendirme için teşekkürler Anıl.Güzel iş çıkarmışsın. :oke:
SAol Veyselim
güzel çalışma olmuş kardeşim eline sağlık ,bu arada bu kadar hızlı olması çok iyi..:)
SAol, Hızı zaten çok işime yarıyor.

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Teşekkürler Anıl güzel çalışma yanılmıyosam 7 8 ay önce görmüştüm mesajlarında o zamanlardan yapmıştın bu çalışmayı yada ben o zaman gördüm:oke: benimki n95 8b olmasaydı alırdım kesin kardeşim:)

BktsBcr

BktsBcr

Üye
çok güzel bir anlatım olmuş abi, eline emeğine sağlık..

merty24

merty24

Üye
anıl abi telefonun temasını upload edersen çok teşekkür ederim ayrıca cok iyi bir inceleme olmuş

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Teşekkürler Anıl güzel çalışma yanılmıyosam 7 8 ay önce görmüştüm mesajlarında o zamanlardan yapmıştın bu çalışmayı yada ben o zaman gördüm:oke: benimki n95 8b olmasaydı alırdım kesin kardeşim:)
Abi telefonun kendi hafızası gibi var mı ya:)
Hurda telefon olsun hafızası bol olsun:ehe

Aziz™

Aziz™

Üye
:ehe

Üst Alt