Samsung'dan Bada 2.0 için cevap!!!

Sponsorlu Bağlantılar

odysse_73

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'dan Bada 2.0 için cevap!!!
Samsung Türkiye'ye kullanmakta olduğum Samsung GT-S8530 (Wave 2) Telefon ve Bada İşletim Sistemi ile ilgili istek ve şikayetimi 26.12.2011 tarihinde ilettim... İleti metnim aşağıda tırnak içerisindedir...

"""""Yaklaşık 1 yıldır Samsung GT-S8530 (Wave 2) cihaz kullanıcısıyım... Cihazı alırken açıkçası kurulu işletim sistemi olan Bada işletim sistemini tanımıyordum fakat satın almadan önce küçük bir kullanım deneyimiyle ve araştırarak işletim sistemini stabil, açık kaynak kodlu ve gelişmekte olan bir sistem olduğu kanısına vardım... Tabi bu kanaatimin en büyük besleyicisi Samsun firmasıdır... Zira firma bu ürünü oldukça şaşaalı bir kampanya ile tanıtmış, kullandığı işletim sistemini övmenin yanında sürekli yenileyeceğini taahhüt etmişti...
Samsung''un özellikle bu taahhutleri ürünü almamda temel etkendir...
Örneğin bu segmentte bir cihaz için bazı özelliklerin olmaması veya kullanım sorunları ( Office Düzenlemelerinin tümleşik olmayışı, Social Hub''ın ülkemizde kullanılamaması, Skype ve benzeri görüntülü/sesli çağrı programlarının kullanılamıyor olması, İnternet tarayıcısının kullanışsız olması ve örneğin Flash ve Streaming desteklememesi...) açıkçası isteğimi kırmadı zira bu kategoride bir ürünün en kısa zamanda muhakkak destekleneceğini, üstelik ürünün arkasında Samsung Firmasının olmasının da avantajım olduğu kanaatine vardım...
Aradan epey bir zaman geçmiş olmasına rağmen gündemi meşgul eden \Bada 2.0\ tartışmalarını bırakın mevcut Bada 1.2''de yukarıda ve daha önce bahsettiğim bu sorunların çözümüne dair hiçbir gelişme olmamıştır...
Samsung bu konuda müşteri şikayetleri veya önerilerini şahsım adına dikkate almamıştır kaldı ki benzer şikayet ve önerinin ayyuka vardığı da aşikardır...
Muhakkak ki bir kullanıcı için sistem geliştirilmiyordur fakat sattığınız bir ürün ile ilgili sıkıntıların ciddiye alınması müşteri memnuniyetinin de ciddiye alındığının işaretidir...
Bu doğrultuda hiçbir söylenilenin (şikayet/öneri) Samsung tarafından ciddiye alındığına dair herhangi bir bilgiye, işarete veya gelişmeye rastlayamadım ve açıkçası rastlayabileceğimi de artık zannetmiyorum...
\Bada 2.0\ çerçevesinde yaşanan sıkıntıları umursamıyorum açıkçası daha doğrusu bu kategorideki bir üründe bulunan anlamsız hatalar ve eksikliklerin giderilmesi için hiçbir şeyin yapılmamış olması üzücü...
Üstelik \Bada 2.0\ tartışmalarında Samsung firmasının anlamsız bir şekilde sürümü piyasaya çıkarmaktaki garip tavrını anlamak hayli güç herhengi bir zaman dilimine dair açık ve net sözler verilmiş olmasına rağmen bu yeni sürümün her seferinde \piyasaya sürümünün\ daha sonra yapılacağı duyuruluyor...
Örneğin \Yarın!\ deniyor \Yarın!\ geldiğinde ise \Yok yok..Yarın!\ deniyor... Mesela Samsung bu sürümü tüm kullanıcılarına 2011 son çeyreğinde ulaştıracağını söylüyor, fakat ne hikmetse yılın son çeyreği geldiğinde 2012''nin ilk yarısı deniyor...
Açıkçası bu tavır tüketiciyi yerine koymaktan başka hiçbir anlama gelmemektedir...

Ne yazık ki ileteceğim bu şikayetin de umursanmayacağını biliyorum ama şikayet işte, insan eleştirmeden de olmuyor efendim...
Umarım Samsung yetkilileri Wave 2 cihazımı acilen başka sistem (Android, Windows Phone veya İos hatta Symbian bile olabilir...) bir cihazla takas yapmam için yardımcı olurlar bari yetkililerin bu mağduriyetimin giderilebilmesi için gösterecekleri duyarlılığa şimdiden teşekkür ederim...

Saygılarımla!"""""

Samsung Customer Support Center'den gelen 28.12.2011 tarihli cevap metni aşağıdadır...
"""""Sayın ************,
Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

GT-S8530 model cihazınızın Bada 2.0 güncellemesinin Ocak ayı içerisinde yayınlanması planlanmaktadır. Konu ile ilgili gerekli takibi adresinden yapabilirsiniz.

Samsung Electronics olarak üçüncü şahıs yazılımlara destek aktarılamamaktadır. Cihazınıza üçüncü şahıs yazılım bulmanız ve yükletmeniz sonucunda oluşabilecek sorunlarda, sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu belirtmek isteriz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla

Samsung Elecuronics Turkiye
Müşteri Hizmetleri """""

Bu cevabı buraya Samsung'un Bada güncelleme konusunda "Yok efendim biz tarih vermedik..." tarzı çıkışları ve bu oyalamacayı savunan Bada kullanıcılarının dikkatine sunmak için buraya aktardım...
Umarım bir fikir verir, yardımcı olur!
Ayrıca Samsung'un cevabında Kırmızı renkle işaretlediğim paragrafta anlatılmak isteneni ve nedenini anlayamadım tam olarak; nedenini anlayabilen bir arkadaşımız açıklarsa sevinirim...

fullwar

fullwar

Üye
Ocakta kesin çıkacaksa 1 ay daha çile çekelim.

a.b.d.

Üye
yalan :D

feyzammm

feyzammm

Üye
ikikereyalan :)

odysse_73

Üye
    Konu Sahibi
:D
Evet, yalan olma ihtimali çok yüksek; zaten "...Ocak ayı içerisinde yapılması PLANLANMAKTADIR!!!..." deniyor...
Yani daha planlama aşamasında olacaklar...
Planladıktan sonra önce planı piyasaya sunarlar, sonra piyasaya sunulan plan doğrultusunda yeni sürümün nasıl piyasaya sürüleceğini, daha sonra "sürsek mi sürmesek miyi", daha sonra benzerlerini planlar...
Tüm planlar tamamlandıktan sonra ve artık ciddi bir plan yığılmasından kafaları karışıp da unutma ihtimali doğacağı için "Piyasaya neyi sürecektik?" diye birbirlerine sorarlar...
En sonunda neyi süreceklerini bulamadıktan sonra da piyasaya "Kim demiş? Biz herhangi birşey sürmeyecekmişiz ki piyasaya..!" diye bir bilgi sunarlar muhtemelen...

Türe

Türe

Üye
Cok ıyı ve tam yerınde bır konusma .

ceycey111

ceycey111

Üye
Bu zamana kadarda ocağa kadar telefonlarınızda olacak diyolardı hani nerde artık pek inanmıyorum martta bile çıkabilir

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
Birşey dikkatimi çekti ...
Şikayet ne kadar uzun ve detayli olursa olsun konusu ve içeriğine bakılmaksızın
Hiçbir şekilde kullanıcıya taviz vermiyor bu lanet olası firma..
Şikayetinize karşılık verilen cevap bile
Copy+Paste ' diyebilecegimiz nitelikde ..
Bu cevabi cesitli şikayetlerde bircok kez gordum ...
İnsanları başlarından savmak gibi geliyor artik ...
Daha tövbeliyim samsung urunlerıne biz kaybetmeyiz onlar kaybeder
:oke:
Yaziklar olsun böyle firmaya ne diyebilirim ki...

odysse_73

Üye
    Konu Sahibi
Yerden göğe kadar haklısın..!

kubilay_oral

Üye
Android tablet var harika ötesi valla. Telefon bada lanet ediyorum. :)

Türe

Türe

Üye
farkı sadece kiesten verilmesi |-)

azK

Üye
Arkadaşlar hanıma LG Optimus 3D aldım, heyecanla bekliyorum. Elimdeki S8500'ü bir şekilde kaybedip ben de mi bu bekleyişe son versem Android forumlarına taşınsam demiyor değilim.

odysse_73

Üye
    Konu Sahibi
Bada'yı değiştirmenin zamanı gelip geçti bile aslında; üretici firmanın tavrı tek başına yeterli bir gerekçe... Ben de şahsen Android veya iOS platformuna geçmeyi, Wave 2'den derhal kurtulmayı düşünüyorum...

memo kaan

Üye
valla artık yalan mı gerçek mi bilmiyorum ama çıksın artık şu bada 2.0 beklemekten kına geldi