samsung wifi sorunu olanlar bu başlığa

 • 1 Mayıs 2011
 • 9524 Okunma
 • 2 Cevap

 1. arkadaşlar öncelikle şöyle söyleyeym normalde samsung tan bir ağı bulduğunuzda direkt sadece şifreyi yazarak internete bağlanabilirsiniz. Ancak samsunglar için bazı modemlerde ufak bi ayar yapmanız gerekiyor. örneğin benim evimde kullandığım modem datron ve sadece şifreyi girdikten sonra bağlan dediğinizde ki gördüğüm kadaryıla bir çok arkadaşın sorunu bu yönde yaklaşık 2 dk oyunca bağlanıyor yazısı çıkıyor ama sonunda bağlanılamadı uyarısı geliyor. bunun nedeni otomatik ip.

  şimdi bu tür sorunu olan arkadaşlara sorunun çözümünü kısaca burda anlatıcm daha sonra sorun yaşamaya devam eden arkadaşlara yine bu başlıkta çözüm aramaya devam edeceğm.

  bağlanılamıyor, ip hatası, dns hatası alan arkadaşlar bu çözümü denemelidir.
  öncelikle modem ni telefona girdikten sonra direkt bağlan demiyoruz. alt kısımdaki gelişmiş ayarlar bölümüne giriyoruz. ordan statik ip yi açıp 192.168.1.x x yerine 8 9 falan yazın ayrıca bu diğer modemlerde farklı olabilir bunu internetten araştırıp bulabilirsiniz ben size datron a göre anlatıcm.
  subnet mask kısmına 255.255.255.0 yazın, ağ geçidi adresine 192.168.1.1(yine datron). sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. yalnız bu sayede umarım yardımcı olailmişimdir. tşk. (son bir hatırlatma internete sedece google dan girin internet bölümünden değil)
   


  Yazan: werveti
 2. mrb, benimde wifi sorunum var dışardan her yerde bağlanabiliyorum ama evde ki bu datron'un wifi'ına giremiyorum. dediklerinizi yaptım, daha önce bağlantı başarısız onay yok gibi şeyler yazıyodu bunlardan sonra bağlantı kuruldu dedi wifi ışığı da yeşil yanıyor fakat interneti açtığımda dns başarısız hatası veriyor. bu gelişmiş ayarlar kısmında ki dns kutucuklarına da bi ayar lazım sanki.. yardımlarınızı bekliyorum.. telefonum samsung monte, şimdiden teşekkürler
   
 3. bu konu çok işime yaradı fakat onlyme_18 arkadaşımızın sorununu bende çektim ve çözümü buldum
  statik dns ye sunucu 1 e 8.8.8.8 yazıyoruz 2ye 8.8.4.4 yazıyoruz benim telefonum da (samsung star 3) işe yaradı umarım yardımcı olmuşumdur
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/01/2019 - 08:28