Samsung Galaxy S2 İ9100 Wifi Sorunu (wpa/wpa2 psk)

Sponsorlu Bağlantılar

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S2 İ9100 Wifi Sorunu (wpa/wpa2 psk)
Arkadaşlar 3 gündür kafayı yedim netten araştırdım ama işe yaramadı bilgisi olanlara danışayım dedim .wifi şifresini girdiğim halde telefon taranıyor diyor daha sonra bağlantı kesildi diyor. Modemi güvensiz ve şifresiz moda alıyorum pc üzerinden, o zaman da şifre girmeniz gerekiyor diye uyarı geliyor internet sayfası yine açılmıyor. wep olarak da görmüyor. diğer modemlerde sorun yok evden bağlanamıyorum lütfen yardım edin. adsl ttnet kullanıyorum. Modemim: ZTE ZXV10 W300 SERİSİ sorun modemde ama modemin ayarlarını nasıl değiştireyim ki S2 bağlansın :/. TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN....

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Arkadaşlar 3 gündür kafayı yedim netten araştırdım ama işe yaramadı bilgisi olanlara danışayım dedim .wifi şifresini girdiğim halde telefon taranıyor diyor daha sonra bağlantı kesildi diyor. Modemi güvensiz ve şifresiz moda alıyorum pc üzerinden, o zaman da şifre girmeniz gerekiyor diye uyarı geliyor internet sayfası yine açılmıyor. wep olarak da görmüyor. diğer modemlerde sorun yok evden bağlanamıyorum lütfen yardım edin. adsl ttnet kullanıyorum. Modemim: ZTE ZXV10 W300 SERİSİ sorun modemde ama modemin ayarlarını nasıl değiştireyim ki S2 bağlansın :/. TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN....

Tavsiyem modemi tumuyle resetle arkadasim sebebi wep/wpa secimindende kaynaklanir.baska wifilerde calistigini belirtmissin

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
modemi dün resetledim internet arayüzünden kablosuzu seçtim yine olmadı :/ orada TKIP,AES , KABLOSUZ MAC ADRESİ FİLTRESİ, DEVRE DIŞI VAR. Bİ DE ŞİFRE DOĞRULAMA TÜRÜ: DEVRE DIŞI, WEP-64 BİT, WEP-128 BİT, WPA-PSK, WPA2-PSK HEPSİNİ DENEDİM SADECE DEVRE DIŞI TÜRÜNÜ GÖRÜYOR TELEFON onu da bağlantı izni verilmiyor şifre koymalıymışım :/

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Peki s2de kullandigin surum nedir.?

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
android sürümü : 2.3.4 yazıyor, ana bant sürümü: I9100ZCKJ1 TELİ YENİ ALDIM ROOT NEDİR GÜNCELLEME NEDİR ANLAMIYORUM. evden nete girebilirsem yeterli :/

uNdeRqr0unD

uNdeRqr0unD

Üye
5800'mdada aynı sorun vardı,modemi resetleyip telefonu yeniden güncelledim sorun kalktı.Güncellemeyi deneyebilirsin.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
android sürümü : 2.3.4 yazıyor, ana bant sürümü: I9100ZCKJ1 TELİ YENİ ALDIM ROOT NEDİR GÜNCELLEME NEDİR ANLAMIYORUM. evden nete girebilirsem yeterli :/

Peki önce pcye kur ve sonra yedeğini alarak güncelle.Sonrasında modem ayarlarını yap ve yeniden bağlan başka yerden bağlanamasaydın donanım sorunu derdim ama bağlanıyorum diyorsun.Bence güncelleme yaptıktan sonra sorunun kalmaz.

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
offf çok cahilim net olmadan güncelleme yapılır mı? bi de kolay güncellenir mi? jelly bean sürümüne mi yükselteceğim. telefonun garantisi yok riskliyse güncellemeye bulaşmadan halledemem mi. telefonu aldığım yere söyledim dükkanda hemen girdi. hem de wpa2-psk olarak. telde arıza olsa orda girmezdi modemin arayüzünde filtre mi var ne var bi türlü tutturamadım birçok yolu denememe rağmen. ilgilendiğiniz için eyvallah dostlar :) yardımlarınızı bekliyorum hala :(

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
offf çok cahilim net olmadan güncelleme yapılır mı? bi de kolay güncellenir mi? jelly bean sürümüne mi yükselteceğim. telefonun garantisi yok riskliyse güncellemeye bulaşmadan halledemem mi. telefonu aldığım yere söyledim dükkanda hemen girdi. hem de wpa2-psk olarak. telde arıza olsa orda girmezdi modemin arayüzünde filtre mi var ne var bi türlü tutturamadım birçok yolu denememe rağmen. ilgilendiğiniz için eyvallah dostlar :) yardımlarınızı bekliyorum hala :(

İnternet olmadan tabiki güncelleme yapabilirsin fakat zaten güncelleme yada root yani yetki işlemleri garantiyi bozmaz.Şimdi modemine başka bir wifi cihaz bağlayabiliyormusun peki ?

Subzero01

Üye

Bendede S2 var eğer telefonu ICS ye güncellersen sorun ortadan kalkar :) iyi forumlar

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
daha önce yani ben s2 almadan önce enişte ace ile hemen girmişti modem şifresini girdikten sonra sorun olmadı bu telde oldu anlamadım. kiesi pcye indirdim. zaten benim tel spot ömür boyu garantisiz :)

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
subzero ah bir güncellemeyi bilsem ne karışık işler bu sürümle neden bağlanamıyorum ki diğer modemlere bağlanıyorum sorun telde olmuyor o zaman :/ ahh modem yaktın beni:/

skywalker06

skywalker06

Üye
Telefonu kiesle güncelle düzelmezse modemden alakalı aynı şeyi bizim arkadaşta yaşıyor modem eskiyse sıkıntı çıkartabiliyor

Subzero01

Üye
subzero ah bir güncellemeyi bilsem ne karışık işler bu sürümle neden bağlanamıyorum ki diğer modemlere bağlanıyorum sorun telde olmuyor o zaman :/ ahh modem yaktın beni:/

Çok zor değil ki :) ayarlar > telefon hakkında > yazılım güncellemesi ;)

erkan_79

erkan_79

Üye
    Konu Sahibi
wifi sorununu çözdüm arkadaşlar üstelik wep'e almadan wpa2--psk da yaptım telde mac adresi yazıyordu ben de modemin arayüzüne girerek anahtar 1deki mac adresini telefondaki mac adresini girdim bi baktım bağlandı yapamayan arkadaşlar bu yolla yapabilirler. İlginiz için hepinize teşekkür ederim sağolun var olun... :)

• Beğen
Tepkiler: Subzero01
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Sorun Çözüldüğüne göre :locked:

Üst Alt