'Samsung U5800' Kamera Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

garb02

Üye
    Konu Sahibi
'Samsung U5800' Kamera Sorunu
u600'den 5800 geçtik. Bi samsung yeni telefon kullanmaya başladık.
Fotoğraf çekerken retouch ayarı %100 yapıyor otomatik, adi fotoğrafçıya gidersin ya retouch yapmayı bilmez suratımı bembeyaz ve fazla bulanıklaştırma yapar. Aynı o gibi..
Fotoğraf suratımda netlik yok, gözler bulanık.
Zoom yapıyorum telefon netliği çok berbat. Sokak fotoğrafçılığı telefondan yapıyorsanız samsung sınıfta kaldı.
Ben telefona ışık ayarlar ne kadar yaparsam yapayım netlik nereye dokunsam netlik berbat samsung telefonlarda berbat kısacası
RAW format yok bütün telefonlarda fotoğrafları düzenleyemiyorum. Jpeg Jpg yani mağdur kalıyoruz. Jpeg iyi değil fotoğraf ışık sıkıştırıyor fotoğraf çekenler iyi bilir. düzenleyemiyorsun. artık fotoğrafları RAW DNG vs gelmesi şart
Yada bunun yazılımı varsa göndersin Raw DNG çevireyim.

Lg telefon Sony telefon baktım netlik vs fotoğrafları çektim harika hacı altına çizeyim 1 haftadır deneme yapıyorum.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Madem O kadar Beklentin Vardı Neden Dandik Cihazlar Alıyosun Git 808 Al Fotoğraf Gör :D
Hatta Al Burdan Gör :P

• Beğen
Tepkiler: fatihmenteş ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Madem O kadar Beklentin Vardı Neden Dandik Cihazlar Alıyosun Git 808 Al Fotoğraf Gör :D
Ahmet USTAOĞLU ' nun gizli hazinesini bulduk diyebilirim . Harbiden efsane .

• Beğen
Tepkiler: fatihmenteş

garb02

Üye
    Konu Sahibi
18 bin liralık iphone x serisini alsam boş kamera berbat vatana gittim, test için telefon verdiler bana. gece çekimleri de yaptım. aynı değişen durum yok. Nokia herkes önermiyor yazılımdan dolayı geç oldu android'e geçti.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
18 bin liralık iphone x serisini alsam boş kamera berbat vatana gittim, test için telefon verdiler bana. gece çekimleri de yaptım. aynı değişen durum yok. Nokia herkes önermiyor yazılımdan dolayı geç oldu android'e geçti.
Sadece Fotoğraf Dersen En İyi 808 1020 Maalesef. :) Cep Telefonu İle Olacak İş Değil Özellikle Gece Çekimine Girersen Telefonlar Yolda Bırakır.Gündüz Yoğun Işıkta Bişeyler Yapıyorlar Ama Hafif Loşa Girse Tırt.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt