'Samsung U5800' Kamera Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

• 16 Ağustos 2019 12:44
  • 72 Okunma
  • 4 Cevap

1. 16 Ağustos 2019 12:44 #1
    Sponsorlu Bağlantılar

u600'den 5800 geçtik. Bi samsung yeni telefon kullanmaya başladık.
    Fotoğraf çekerken retouch ayarı %100 yapıyor otomatik, adi fotoğrafçıya gidersin ya retouch yapmayı bilmez suratımı bembeyaz ve fazla bulanıklaştırma yapar. Aynı o gibi..
    Fotoğraf suratımda netlik yok, gözler bulanık.
    Zoom yapıyorum telefon netliği çok berbat. Sokak fotoğrafçılığı telefondan yapıyorsanız samsung sınıfta kaldı.
    Ben telefona ışık ayarlar ne kadar yaparsam yapayım netlik nereye dokunsam netlik berbat samsung telefonlarda berbat kısacası
    RAW format yok bütün telefonlarda fotoğrafları düzenleyemiyorum. Jpeg Jpg yani mağdur kalıyoruz. Jpeg iyi değil fotoğraf ışık sıkıştırıyor fotoğraf çekenler iyi bilir. düzenleyemiyorsun. artık fotoğrafları RAW DNG vs gelmesi şart
    Yada bunun yazılımı varsa göndersin Raw DNG çevireyim.

Lg telefon Sony telefon baktım netlik vs fotoğrafları çektim harika hacı altına çizeyim 1 haftadır deneme yapıyorum.

Yazan: garb02

Sponsorlu Bağlantılar
  2. 16 Ağustos 2019 13:40 #2

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Madem O kadar Beklentin Vardı Neden Dandik Cihazlar Alıyosun Git 808 Al Fotoğraf Gör :D
    Hatta Al Burdan Gör :P
    Ahmet USTAOĞLU

Zer_kalov ve MAERKEK bunu beğendi.
  3. 16 Ağustos 2019 14:29 #3

MAERKEK

MAERKEK
    Ahmet USTAOĞLU ' nun gizli hazinesini bulduk diyebilirim . Harbiden efsane .

Mobil cihaz ile gönderdi
    Zer_kalov bunu beğendi.
  4. 16 Ağustos 2019 14:58 #4

garb02

garb02
    18 bin liralık iphone x serisini alsam boş kamera berbat vatana gittim, test için telefon verdiler bana. gece çekimleri de yaptım. aynı değişen durum yok. Nokia herkes önermiyor yazılımdan dolayı geç oldu android'e geçti.

MAERKEK bunu beğendi.
  5. 16 Ağustos 2019 18:41 #5

DarkredBlue61

DarkredBlue61
    Sadece Fotoğraf Dersen En İyi 808 1020 Maalesef. :) Cep Telefonu İle Olacak İş Değil Özellikle Gece Çekimine Girersen Telefonlar Yolda Bırakır.Gündüz Yoğun Işıkta Bişeyler Yapıyorlar Ama Hafif Loşa Girse Tırt.

MAERKEK bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/08/2019 - 08:27