Samsung S8500 Wave Aldım Sorularım var.

Sponsorlu Bağlantılar

birsutanem

Üye
arkadaşım yardımcı olursan sevinirim.kiesi kurdum.kies güncellemeyide yaptım.usb den bağlantı yapıyorum.telefonda bağlantı kuruldu yazıyor ama kies halaa telefonu arıyor ve bağlanmıyor.buluetood üzerinden bağlantı yaptığımda ise bu cihaz kies tarafından desteklenmiyor diyor ve kies aramayı bitiriyor.8500 wave.ne yapmam gerekiyor.lütfen yardım

seloss386

Üye
arkadaşım yardımcı olursan sevinirim.kiesi kurdum.kies güncellemeyide yaptım.usb den bağlantı yapıyorum.telefonda bağlantı kuruldu yazıyor ama kies halaa telefonu arıyor ve bağlanmıyor.buluetood üzerinden bağlantı yaptığımda ise bu cihaz kies tarafından desteklenmiyor diyor ve kies aramayı bitiriyor.8500 wave.ne yapmam gerekiyor.lütfen yardım

usb yi bilgisayarı tak.sonra telefona bağla.kiesi aç.telefonun menüsüne gir.ayarlardan en alttatelefon hakkında başlığına dokun.oradan sistem bilgisine oradandaCPU ya dokun.sol altta görev yöneticisi göreceksin.ordan arka planda çalışan tüm programları kapat.sonra bağlanacaktır.

unicorn13

Üye
arkadaşlar Wave almayı düşünürken yazılan sorunlar beni acayip korkttu ya...Niye bu kadar çok sorunla karşılaştınız çok garip...Resmen şoktayım.Ciddi ciddi alıcaktım..o kadar para veripte kendi kendine,durup dururken kapanan bir telefon alamam ya...offf nereden gördümde okudum burayı bilmem :((

HCRV

Üye
Önceki sayfada telefon çaldığında açamıyorum diyen arkadaş normal açma tuşuna basmayı dene bence.Dokunmatik olmayan.

progenic

Üye
Orda uzun süre basın yazıyor. 2 saniye basılı tutunca açıyor telefonu.

silver021

silver021

Üye
arkadaşlar Wave almayı düşünürken yazılan sorunlar beni acayip korkttu ya...Niye bu kadar çok sorunla karşılaştınız çok garip...Resmen şoktayım.Ciddi ciddi alıcaktım..o kadar para veripte kendi kendine,durup dururken kapanan bir telefon alamam ya...offf nereden gördümde okudum burayı bilmem :((

Durup durup kendine kapanmıor arkadaşım.
Bu duyduklarının hepsi faso fiso.
Ben aldım daha benim başıma bu yazılanların hiç biri denk gelmedi.
hea doğrudur kapama tuşuna uzun süre basılı tutunca tel kendini kapatıor. ancak baya bi uzun basmanız icap edicektir.
Bunun dışında en küçük kusuru yok !
Telefondan anlamayan kurcalayan veletlerin sözüne sakın inanmayın.

metehan66

Üye
Arkadaşlar; dün 5 ay önce aldığım Nokia N97 mini yi vererek S8500 aldım.Ancak hayal kırıklığına uğradım resmen.Telefon açıkken ayarladığım saatte alarmı ikaz veriyor ancak kapatınca telefonun ağzı dili tutuluyor, ayarlı alarm çalmıyor.Alarmın çalması için illa telefonun açık mı olması gerekiyor?Bu sorun neden kaynaklanıyor bilen var mı ya da aynı sorunu yaşayan var mı?Alır almaz Kies le dün aynı zamanda güncelledim.Telefonun yazılımı da güncel.

yusuf-35

yusuf-35

Üye
Arkadaşlar; dün 5 ay önce aldığım Nokia N97 mini yi vererek S8500 aldım.Ancak hayal kırıklığına uğradım resmen.Telefon açıkken ayarladığım saatte alarmı ikaz veriyor ancak kapatınca telefonun ağzı dili tutuluyor, ayarlı alarm çalmıyor.Alarmın çalması için illa telefonun açık mı olması gerekiyor?Bu sorun neden kaynaklanıyor bilen var mı ya da aynı sorunu yaşayan var mı?Alır almaz Kies le dün aynı zamanda güncelledim.Telefonun yazılımı da güncel.
telefona karşı bi ön yargı var bakıyorum.arkadaşım önce araştırmanı yap sonra bu tür düşüncelere kapıl,telefonda o özellik mevcut donanım haberde onu soran bi arkadaş daha vardı ve cevabı verilmişti fakat o özelliği hiç kullanmadığım için pekte önemsemedim doğal oöarakta aklımda değil.biraz araştırma yaparsan sorunun cevabını bulacaksın:oke:
kolay gelsin:bye2:

pttosman

Üye
selam arkadaşlar ben s8500 de rest attım şimdi gelen zil sesi duylmuyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyuorum

yusuf-35

yusuf-35

Üye
Durup durup kendine kapanmıor arkadaşım.
Bu duyduklarının hepsi faso fiso.
Ben aldım daha benim başıma bu yazılanların hiç biri denk gelmedi.
hea doğrudur kapama tuşuna uzun süre basılı tutunca tel kendini kapatıor. ancak baya bi uzun basmanız icap edicektir.
Bunun dışında en küçük kusuru yok !
Telefondan anlamayan kurcalayan veletlerin sözüne sakın inanmayın.
ewet kapanıyor olduğu doğru fakat neden kapanıyor :)
telefona orjinal dışı yazılım yükledikten sonra ara ara kendi kendine kapanıyordu reset atıyordu yani,orjinal yazılımda kapanma kesinlikle olmadı ve şuan orjinal yazılıma geri döndümkapanma sorununuda toprağa gömdüm :) demem şu ki eğer telefona orjinal dışı yazılım veya program yüklemezseniz herhangibir kapanma söz konusu değil.telefonun keyfini çıkarın arkadaşlar bu telefondan güzeli hala yok piyasada :)

--------------- Ekleme ---------------

selam arkadaşlar ben s8500 de rest attım şimdi gelen zil sesi duylmuyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyuorum
çok fazla program filan yoksa hard reset atmayı dene,hard reset kodunu googlede aratıp forumlarda bulabilirsin.:bye2:

neden olacak çok fazla kurcalamaktan yaşıyoruz o problemleri :) sırf fantastik hareketlerimizden kaynaklanan bi durum :ehetelefona farklı yazılım veya program atma çabasından kaynaklanıyor :) öyle bi takıntınız yoksa sorun filan yaşamazsınız :oke:

dostum ayarlar-bağlantılar-usb-herzaman sor yap sorduğu zamanda kies olarak seç sonra usb kablosunu herzaman taktığın usb girişinden değil farklı bi usbden bağla telefonun ekranında çıkan menüden kiesi seç bu arada kies açık olmalı. ben bu sorunu bu şekil çözmüştüm.kolay gelsin:bye2:

sende vurmayıver :ehe arkadaşım sanki elimizde tornavida pense senin bu cebi biz tamir edelim gibi konuşuosun. Telefon büyük bir hasara uğramış. normalde bunlar kullanıcı hatası. ancak sen genede garantide şansını bir dene.
:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe:yuru

metehan66

Üye
arkadaşım agresif ve sivri dillisin.senden cevap vermeni istemedim.sözlerine dikkat ve bana göre yaşın da oldukça küçük.biraz saygı lütfen.''önyarlısın bakıyorumda araştır sonra konuş'' falan.''biliyorsan konuş ilham alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar'' der bir TÜRK atalarsözü.

yusuf-35

yusuf-35

Üye
arkadaşım agresif ve sivri dillisin.senden cevap vermeni istemedim.sözlerine dikkat ve bana göre yaşın da oldukça küçük.biraz saygı lütfen.''önyarlısın bakıyorumda araştır sonra konuş'' falan.''biliyorsan konuş ilham alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar'' der bir TÜRK atalarsözü.
ya yanlış anladınız cümlemi yada okumayı bilmiyorsunuz :) ''telefona karşı bi ön yargı var bakıyorum.arkadaşım önce araştırmanı yap sonra bu tür düşüncelere kapıl'' cümleyi aynı şekilde kopyaladım bidaha okursanız kesip biçtiğiniz cümleyle alakası olmadığını göreceksiniz :) kaldıki yanlış anlaşıldıysamda özür diliyorum sonuçta sizi tanımam alıp veremediğimde yok ne diye sizi üzecek kızdıracak şeyler söyliyimki :) bu cümleden kastım var olan bi özelliği araştırmadan direk yok deyip niye telefona idam sehpasına koyuyorsunuz anlamındaydı :) kaldiki bilmiyorsan sus adam sansınlar filan demişsiniz eğer bilmesem size var olduğu sitenin adını vermezdim demekki biliyorumki veriyorum sitenin adını değilmi :) bendende yardım istemediniz ama ona bakarsanız kimseden yardım istemediniz lafıortaya attınız bende bildiğim için cevap verdim.cümlelerimizi doğru yorumlayıp öyle eleştiriler yazalım:oke: kaldıki artık sizin hiçbir sorununuza ilgi duyup cevap vermeyeceğim konu kapanmıştır.
saygılar...:bye2:

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
Verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler arkadaslar bende wave almayı dusunuyorum artık

osmanp82

Üye
Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce aldım telimi gayet memnunum .ancak dün canımı sıkan bir şey oldu.Telefon kilidimi etkin halde kullanıyordum.Şirket mailimi exchange 'e tanımlayıp push mail özelliğini aktif hale getirdikten sonra ,telefon kilidi q klavye olarak cıkmaya basladı,daha önce telefon kilidini numerik tuşlarla giriyordum ne yapsam numeriğe çeviremedim.ayrıca TElefon kilidini pasif hale getirdim birsüre pasif olduktan sonra tekrar aktif hale geçiyor(belli bir süre sonra 5-6 dk)bu konular hakkında yardıma ihtiyacım var.ayrıca telefonun sürümü 1.0 ,güncellemenın getirdiği faydalar nelerdir?LÜTFEN YARDIM EDİN! SAYGILAR

yusuf-35

yusuf-35

Üye
Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce aldım telimi gayet memnunum .ancak dün canımı sıkan bir şey oldu.Telefon kilidimi etkin halde kullanıyordum.Şirket mailimi exchange 'e tanımlayıp push mail özelliğini aktif hale getirdikten sonra ,telefon kilidi q klavye olarak cıkmaya basladı,daha önce telefon kilidini numerik tuşlarla giriyordum ne yapsam numeriğe çeviremedim.ayrıca TElefon kilidini pasif hale getirdim birsüre pasif olduktan sonra tekrar aktif hale geçiyor(belli bir süre sonra 5-6 dk)bu konular hakkında yardıma ihtiyacım var.ayrıca telefonun sürümü 1.0 ,güncellemenın getirdiği faydalar nelerdir?LÜTFEN YARDIM EDİN! SAYGILAR
çalıştım çabaladım bi türlü çeviremedim q klavyeye :hmmmtuş kilidide ayrı bi gariplik:hmmm ben bada 1.2 kullanan biri olarak şu artıları gözlemledim
-internet browser daha hızlı bağlanıyor donma yapmıyor zaten dolphin 2.2 oluyor son firmwareyle
-mesajlara swype özelliği gelmiş gerçekten süper bi özellik
-telefon genel anlamda oldukça stabil çalışıyor kasma vs olmuyor
bi kaç kötü yanı
-şarj daha az gidiyor
-son firmware olduğundan bazı uygulamalar çalışmıyor
-son firmwareyi yükleyince garanti dışı kalma ihtimali var

saygılar:bye2:

ammocihe

Üye
ben de burdayım.bu konuyu baştan sona okuyacagım 2 gune kadar. wave kullanıcılarının hepsine hayırlı olsun. birkac soruyla baslamak ıstıyorum.
1-navigasyon route 66 nın satın alınmasıyla 30 avroya, omur boyu ucretsız oluyor? baska ve daha iyi alternatif var mı navigasyon konusunda? navigasyon konsundaki problemlere nasıl cozumler getirdiniz simdiye dek?
2-MS office programlarını calıstırmadı en son guncellemeler yanı yazılımlar nedir? randumanları nasıl?fiyatları ne?
3-cok kullanılan sitelere girildiğinde telefon hata veriyormu? youtube facebook msn gibi... bıkac yabancı sitede bazı kucuk bug lar okudum.
4-e-mail kullanımında sıkıntılar var mı? cozduysen nasıl cozumler buldunuz?

silver021

silver021

Üye
ben de burdayım.bu konuyu baştan sona okuyacagım 2 gune kadar. wave kullanıcılarının hepsine hayırlı olsun. birkac soruyla baslamak ıstıyorum.
1-navigasyon route 66 nın satın alınmasıyla 30 avroya, omur boyu ucretsız oluyor? baska ve daha iyi alternatif var mı navigasyon konusunda? navigasyon konsundaki problemlere nasıl cozumler getirdiniz simdiye dek?
2-MS office programlarını calıstırmadı en son guncellemeler yanı yazılımlar nedir? randumanları nasıl?fiyatları ne?
3-cok kullanılan sitelere girildiğinde telefon hata veriyormu? youtube facebook msn gibi... bıkac yabancı sitede bazı kucuk bug lar okudum.
4-e-mail kullanımında sıkıntılar var mı? cozduysen nasıl cozumler buldunuz?

telefon aldım alalı daha bir defa bug yada donma reset atma durduk yere kapanma olayına maruz kalmadım. En küçük yavaşlama belirtiside yok.
Navigasyon route 66 %40 indirimdeyken almanı öneririm.
En içeriklisi route 66. Ndriveın haritaları çok eski. yeni birimleri yapılanmaları daha henüz alamadı içine. valla şöyle diyim sana ben gaziantepte yaşıorum. bizim buralarda baya bi değişen yollar güzergahlar oldu. 1 ay öncesinden yeni bir kavşak açıldı. route 66 ya dahil olduğunu görünce çok şaşırdım. sana söylim kesinlikle al pişman olmazsın.
E mailime henüz giremedim. bi ayar yapılması gerekiomuş galiba ama mail benim için pekte önemli değil kurcalayıp araştırmadım.
Bunun dışında en son sürüm BADA 1.2 ye geçtim. JJ9 versiyonunu tele aldığında yükle. acayip bir randıman alıorsun. 720 p bir video daha akıcı oynamaya başlıor hemen farkediorsun.

ammocihe

Üye
telefon aldım alalı daha bir defa bug yada donma reset atma durduk yere kapanma olayına maruz kalmadım. En küçük yavaşlama belirtiside yok.
Navigasyon route 66 %40 indirimdeyken almanı öneririm.
En içeriklisi route 66. Ndriveın haritaları çok eski. yeni birimleri yapılanmaları daha henüz alamadı içine. valla şöyle diyim sana ben gaziantepte yaşıorum. bizim buralarda baya bi değişen yollar güzergahlar oldu. 1 ay öncesinden yeni bir kavşak açıldı. route 66 ya dahil olduğunu görünce çok şaşırdım. sana söylim kesinlikle al pişman olmazsın.
E mailime henüz giremedim. bi ayar yapılması gerekiomuş galiba ama mail benim için pekte önemli değil kurcalayıp araştırmadım.
Bunun dışında en son sürüm BADA 1.2 ye geçtim. JJ9 versiyonunu tele aldığında yükle. acayip bir randıman alıorsun. 720 p bir video daha akıcı oynamaya başlıor hemen farkediorsun.

@silver
harikasın.ben de gantep te yasıyorum sayılır. verdigin bilgiler icin cok tesekkurler.ii bi tercih yaptıgımı gordum.

turkprensi

turkprensi

Üye
Badada fexplorer ve file maneger gibi dosyo yoneticileri yokmu ben hiç rastlamadımm symbianda cok harika işler yapıo o programlar. telefonu windows gibi herşeyını goruyosun sistem klasorlerinı vb. birde badada ben hiç kurulmamıs program goremedimm s60 larda internetten sis. uzantılı dosyaları ındırıp telefonda manuel olarak kendimiz kurabiliyoruzz bizim badada ise samsung apsstan direk inidirp kendisi kuruyoo kurulmamıs dosya bizde kalmıyo.. bu konuda biligisi olan varmı acaba???

cenque

cenque

Üye
telefona karşı bi ön yargı var bakıyorum.arkadaşım önce araştırmanı yap sonra bu tür düşüncelere kapıl,telefonda o özellik mevcut donanım haberde onu soran bi arkadaş daha vardı ve cevabı verilmişti fakat o özelliği hiç kullanmadığım için pekte önemsemedim doğal oöarakta aklımda değil.biraz araştırma yaparsan sorunun cevabını bulacaksın:oke:
kolay gelsin:bye2:

sana yardımcı olayım barriii...
:)
ana menüde saat/alarmların olduğu bölümü aç
alarmı ayarladığın menünün altında solda "oluştur" ortada "..." ve sağda "geri" menüleri var
ortadaki "..." ye dokun orada "otomatik açılma ayarı"nı seç. eğer gelen menüde açık'ı seçersen telefonun kapalı dahi olsa telefonun AYARLADIĞIN !!!!! şekilde çalar.
iyi günlerde kullanman dileğiyle.:vur

Üst Alt