Samsung S5620 Monte imei sorunu <ÇÖZÜLDÜ>

 • 22 Ocak 2011
 • 17805 Okunma
 • 9 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Arkadaşlar kardeşim Samsung S5620 cep telefonu almış, bana hediye etti. Ama telefonu hattıma takınca (onun telefon numarasına) imei numaranız kolanlanmış, 1 ay sonra kapanacaktır şeklinde bir mesaj geldi. Şimdi 2 sorum olacak:
  1- Bu telefon 1 ay sonra kilitlenirse bir daha açılmaz mı?
  2- Eski atılacak bir cep telefonu var, onun imeisini alsam, benim yeni telefonun imeisini bunla değiştirsem olur mu?
  Teşekkürler...
   


  Yazan: mkeles84
 2. aynı sorun benim başıma da geldi. 2 gün önce aldım mesajı ve ne yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olabilecek biri var mı?
   
 3. hattıunızın müşteri hizmetlerini araayın
   
 4. <ÇÖZÜLDÜ>
  Eski bir Nokia cep telefonum vardı. Telefocuya götürdüm, Nokia'nın IMEI'sini Samsung Monte'ye taşıdı. Eski telefonu da kullanılmasın diye imha ettim. Yani 10 TL + Eski cep telefonu ile sorunu hallettim. Yalnız telefoncuda yenifirmware yüklemişler, telefonda kayıtlı ne varsa uçmuş, son gittim kendim QWER'li FW'yi yükledim. IMEI eski haline döncek diye korkmuştum ama değişmedi çok şükür.
  Yalnız Wap'tan birşey yüklerken Nokia'nın IMEI'si kayıtlı olduğu için telefonu Nokia diye görüyor, o da çok büyük problem değil.
   
 5. 3g yi kullanamazsın dıye bılıyorum o imei yüzünden.. birde internete girmede sıktıntı yaşıyormusun ?
   
 6. 3G'yi kullanabiliyorum, Avea kullanıyorum, sol üstte 3G görünüyor, internete girebiliyorum, problem olmuyor. Senin dediğin kısım genelde internetten uygulama yüklerken oluyor. Anladığım kadarıyla senin telefonun modelimi, IMEI'ni sorgulatarak buluyor, benimki de nokia eski olduğu için genelde desteklenmeyen model diyor. ama internetten java dosyayı bulup bluetooth ile atıyorum telefona.
   
  onesad bunu beğendi.
 7. nokianın java destekli olan bir telefonun imeisini atınca montenin kendi tarayacısından indirme yapabiliyormusun?java jad ??
   
 8. enimde oldu faturasıyla garantiye yolldım içi değişti. boşuna garanti dışına çıkarma
   
 9. işte benim nokia desteklemediği için deneyemedim. Bence Nokia Java destekleyen bir imei atarsanız size jar/jad yerine sis dosyasına yönlendirebilir.

  işte problem burada zaten, kaçak alındığı için imei'si kopyalanmış oluyor, fatura ile alındığında zaten imei kayıtlı olur. Yada yurtdışına çıkış yapmıi bir pasaportla kaçak telefonu kayıt altına alabiliyorsun bildiğim kdarıyla
   
 10. gts 5620 samsung imei silindi yeniden farmwier attık geri gelmedi imei 000000000000000000 olarak gösteriyo nasıl cözülür yardım
   
Yüklüyor...
19/01/2018 - 12:58