Samsung S5620 Monte imei sorunu <ÇÖZÜLDÜ>

Sponsorlu Bağlantılar

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S5620 Monte imei sorunu <ÇÖZÜLDÜ>
Arkadaşlar kardeşim Samsung S5620 cep telefonu almış, bana hediye etti. Ama telefonu hattıma takınca (onun telefon numarasına) imei numaranız kolanlanmış, 1 ay sonra kapanacaktır şeklinde bir mesaj geldi. Şimdi 2 sorum olacak:
1- Bu telefon 1 ay sonra kilitlenirse bir daha açılmaz mı?
2- Eski atılacak bir cep telefonu var, onun imeisini alsam, benim yeni telefonun imeisini bunla değiştirsem olur mu?
Teşekkürler...

MeriadocMoss

Üye
aynı sorun benim başıma da geldi. 2 gün önce aldım mesajı ve ne yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olabilecek biri var mı?

ekremozo

ekremozo

Üye
hattıunızın müşteri hizmetlerini araayın

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
<ÇÖZÜLDÜ>
Eski bir Nokia cep telefonum vardı. Telefocuya götürdüm, Nokia'nın IMEI'sini Samsung Monte'ye taşıdı. Eski telefonu da kullanılmasın diye imha ettim. Yani 10 TL + Eski cep telefonu ile sorunu hallettim. Yalnız telefoncuda yenifirmware yüklemişler, telefonda kayıtlı ne varsa uçmuş, son gittim kendim QWER'li FW'yi yükledim. IMEI eski haline döncek diye korkmuştum ama değişmedi çok şükür.
Yalnız Wap'tan birşey yüklerken Nokia'nın IMEI'si kayıtlı olduğu için telefonu Nokia diye görüyor, o da çok büyük problem değil.

ekremozo

ekremozo

Üye
3g yi kullanamazsın dıye bılıyorum o imei yüzünden.. birde internete girmede sıktıntı yaşıyormusun ?

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
3G'yi kullanabiliyorum, Avea kullanıyorum, sol üstte 3G görünüyor, internete girebiliyorum, problem olmuyor. Senin dediğin kısım genelde internetten uygulama yüklerken oluyor. Anladığım kadarıyla senin telefonun modelimi, IMEI'ni sorgulatarak buluyor, benimki de nokia eski olduğu için genelde desteklenmeyen model diyor. ama internetten java dosyayı bulup bluetooth ile atıyorum telefona.

• Beğen
Tepkiler: onesad
fthakan

fthakan

Üye
nokianın java destekli olan bir telefonun imeisini atınca montenin kendi tarayacısından indirme yapabiliyormusun?java jad ??

patent

Üye
enimde oldu faturasıyla garantiye yolldım içi değişti. boşuna garanti dışına çıkarma

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
nokianın java destekli olan bir telefonun imeisini atınca montenin kendi tarayacısından indirme yapabiliyormusun?java jad ??

işte benim nokia desteklemediği için deneyemedim. Bence Nokia Java destekleyen bir imei atarsanız size jar/jad yerine sis dosyasına yönlendirebilir.

enimde oldu faturasıyla garantiye yolldım içi değişti. boşuna garanti dışına çıkarma

işte problem burada zaten, kaçak alındığı için imei'si kopyalanmış oluyor, fatura ile alındığında zaten imei kayıtlı olur. Yada yurtdışına çıkış yapmıi bir pasaportla kaçak telefonu kayıt altına alabiliyorsun bildiğim kdarıyla

blntyrlmz

Üye
gts 5620 samsung imei silindi yeniden farmwier attık geri gelmedi imei 000000000000000000 olarak gösteriyo nasıl cözülür yardım