Duyuruyu Kapat

Samsung M8800 Pixon Route 66 Navigasyon (+Kurulum Açıklama)

 • 17 Ocak 2011
 • 29138 Okunma
 • 69 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Route 66 nın Samsung M8800 Pixon için olan versiyonunu kullanabilmek için
  öncelikle "M880NXXIB1" frimwaresini yüklememiz gerekiyor. Route 66 nın pixon için olan sürümü ülkeye göre telefonda yüklü veya yüklenmemiş geliyor.

  M880NXXIB1 Route 66 entegre edilmiş versiyondur. Yazılımda Türkçe dil desteği mevcuttur. Versiyon güncelleme detaylı anlatım için konuya bakınız:
  http://www.maxicep.com/samsung/samsung-m8800-pixon-versiyon-guncelleme-sorunsuz-434032.html

  M880NXXIB1 Route 66 Frimware: İNDİR

  ÖNEMLİ: M880NXXIB1 FIRMWARE'DE TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VARDIR. ROUTE 66 ENTEGRELİ TEK YAZLIMDIR. MENÜLER FALAN TAMAMEN TÜRKÇE OLMASINA RAĞMEN, MESAJ YAZARKEN VEYA ALINDIĞINDA TÜRKÇE KARAKTERLER (Ç,Ş,Ğ,I GİBİ) GÖRÜNTÜLENEMİYOR. FAZLA MESAJ ATAN ARKADAŞLAR BUNA GÖRE YÜKLESİNLER VEYA MESAJ GİRİŞ DİLLERİNİ İNGİLİZCE YAPARAK YAZABİLİRLER!!!

  Yeni Frimware'yi kurduktan sonra telefonun dili italyanca oluyor. Dil bölümünden
  Türkçe'yi seçiyoruz. Telefon ayarları bölümünde GPS Ayarları diye bi bölüm açılıyor.
  Hangi operatörü kullanıyorsak gerekli internet ayarlarını yapıp GPS+ Ayarları bölümünden geçerli saatti kontrol edin i tıklayıp gerekli işlemi yapıyoruz.

  SamsungNavigator.rar dosyasını pc'ye indirip içerisinden çıkan "SamsungNavigator" klasörünü telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz.​


  Route 66 Sync programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulumdan sonra telefonu yığın bellek modunda pc'ye bağlayıp programı açıyoruz.Eğer üyeliğimiz yok ise sol üstteki giriş butonuna tıklayıp, açılan pencerede hesap oluştur bölümünü seçip gerekli bilgileri girdikten sonra ücretsiz üye oluyoruz.


  Üye girişi yaptıktan sonra mağaza bölümüne giriş Türkiye yol haritasını indiriyoruz. Haritayı ilk bilgisayara, sonra telefonun hafıza kartındaki map klasörüne otomatik olarak yüklüyor. Telefonun Yığın Bellek modunda PC'ye bağlı olmasına dikkat ediniz...


  İnternet ayarları yapıldıkatn sonra: Ana menüden > uygulamalar > Dolaşma bölümüne girin. Ekrana gelen 'yasal uyarı' kabul edin. Yasal uyarıyı yeniden göster ekranına 'hayır' cevabı verin. Sunucudan lisans anahtarı istiyormusunuz uyarısına 'evet' cevabı verin. Seç uyarısına 'internet ile' cevabı verin. Erişim noktası uyarısına oparatöre göre değişebilecek olan GPRS cevabını verin. Aktivasyon tamamlandı uyarısından sonra Route66 yı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  Programın ilk kurulumunda aktivasyonu yapamayan arkadaşlar Ana Menü/Ekstra/Lisans Anahtarı bölümünden internet erişimini seçerek aktivasyonu yapabilirler.

  Telpanın sitesindeki resimli aktivasyon için: TIKLA

  Aktivasyonun sorunsuz şekilde yapılabilmesi için:
  1.Route 66 Sync programını kurup haritayı telefonumuza yüklememiz gerekiyor. Bunun nedeni her harita GPRS üzerinden kendi imei numaranıza kayıt ediliyor (spot m8800pixon'lar için hiç bi sorun yoktur).
  2.Telefonun GPRS internet ayarlarının tam olarak yapılmış olması gerekiyor.

  Aktivasyon tamamlandıktan sonra açık bi alanda olup pozisyon ayarlamanız gerekiyor. ilk pozisyon ayarlaması 3 - 4 dk sürebiliyor (bende o kadar sürdü). Sonraki kullanımlarda açık alanda 20 - 30sn arası değişiyor uyduya bağlanması.

  Sür ve Yürü ile İlgili:
  Arkadaşlar yukarıdaki aktivasyonda programı ve haritayı aktive etmiş oluyoruz. Programla ilgili sür yürü yapmak isteyenler yıllık veya aylık ücretini ödeyip kullanabilirler. Hartita programın temel ihtiyacı olduğu için ücretsiz olarak verilmektedir (tabi önce telefonda Route 6'nın kurulu olması gerek). Sür&Yürü, Seyahat rehberi, Hava Durumu gibi ekstra içerikler ücrete tabidir.


  DİKKAT!
  Aktivasyonla ilgili çok soru geldiğinden bu eklemeyi yapma gereği duydum. Aktivasyon işlemi sadece GPRS (internet) üzerinden yapılmaktadır. Programla ilgili makbuz kodu vs. yoktur. Gerekli şebeke ayarları yapıldıktan sonra GPRS üzerinden aktivasyon işlemi sorunsuz yapılmaktadır.

  ÖNEMLİ RİCA: Programı kurup kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa, sorun yaşayan arkadaşlara daha sağlıklı bilgi vermiş oluruz.
  Kolay Gelsin...

  NOT: Denenmiştir sorunsuz çalışıyor.

  Alıntı Değildir, Emeğe Saygı ...
   


  Yazan: joe34
 2. teşekkürler arkadaşım kaç lira(kontör) gidiyor
   
 3. şebeke tabanlı yer belirleme olmadığından navigasyon ücretsizdir. Dahili gps alıcısı sayesinde uyduya bağlanıp hizmet veriyor.
   
  giresunlu_23 bunu beğendi.
 4. Teşekkürler acaba m8910 da uyarmı
   
 5. malesef m8910la uyumlu değil.
   
 6. wave ye uygunmu acaba ?
   
 7. Sadece m8800 pixon içindir.
   
 8. hocam sadece navigasyon programını kuramıyrmuyuz .
   
 9. Kuramıyoruz. Route 66 programı konuda verdiğim firmware'ye entegre edilmiş durumda. jar uzantılı versiyonunu çok aradım ama yok malesef. firmware'yi kurunca hem Route 66 yükleniyor otomatik olarak, hem de ayarlar bölümünde GPS menüsü açılıyor. Daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu...
   
 10. kullanımda sıkıntı yok ama sormadan yapamıcam acaba paylasımda kı harıta en güncel olanımı. cewaplarsanız sevınırım. Route66 2010 Q2 Haritası diye bi paylasım olmus.. paylasım ıcın tesekurler..
   
 11. üstad hepsi çalıştıda lisnsınız yok diyor bende, ne yapmamız lazım lisans kodu yada i felan yokmu acaba etkinleştirmiyor yani . Neyapacaz çaresi varmı sence
   
 12. Paylaşımdaki harita Route66 nın bu sürümüyle uyumlu en güncel haritası. Telefonu ROUTE 66 Sync programına bağladığımda otomatik olarak uyumlu bulduğu haritadır. İsteyen arkadaşlar ROUTE 66 Sync'ı kullanarak güncel harita vs. bakabilirler. Kimse uğraşmasın diye haritayı da paylaştım.

  --------------- Ekleme ---------------

  Uygulamayı ilk açılışta etkinleştirmeyi başaramadıysan tekrar Route66 ya girip, menü/ekstra/lisans anahtarı bölünde internet erişimini şeçip aktive edebilirsin. Makbuz kodu vs. yok. GPRS'i kullanarak lisans alınıyor. Vodafone kullanıcısıysan bağlantı bölümünde Vodafone Live'ı değil, Vodafone İnternet'i seçmek gerekiyor.

  --------------- Ekleme ---------------

  veya linkteki ayarlara bi bak istersen. TELPA | SSS | SAMSUNG M8800| Cep telefonumda Wap ayarlarn nasl yapabilirim?
   
 13. Hocam 2 aydır araştırdım ama en iyi açık anlatım sizinki olmuş çok teşekkürler herşeyi yaptım konum ayarlayamadım. Birde geçerli saatti kontrol edin i tıkladığımda sıfır çıkıyor doğrumudur?
   
 14. Doğrudur 0 çıkıyor. bende de öyle olmuştu. konum ayarlaması uzun sürebiliyor 1sefere mahsus. dışarda etrafının açık olduğu bi alanda denemeni öneririm. 3-4dk içinde buluyo. sonraki seferlerde 20-30sn falan sürüyo bulması. Pozisyon ayarla yazan yere tıkla bir de...
   
 15. samsun pixon m8800 wap ayarları
   
 16. hocam ben harita filan herşeyi yaptım fakat sür ve yürü aktivasyonu istiyor makbuz kodu yok diyorum sadece kredi kartı seçeneği çıkıyor
   
 17. Arkadaşım Extrabölümündeki sürü, yür, navigasyon vs. bölümlerden içerik indirirsen ek ücret ödersin tabi. Makbuz kodu da sorar, kredi kartı numarası da... Gideceğin yeri, adres veya bilindik yer olarak ara. Arama sonucundaki gideceğin yerin üzerine tıkla yürü-sür, haritada göster vs. gibi seçeneklerden istediğini seç sorunsuz yapıyor. Program ücretsiz ve Fulldür!!!
   
 18. Her ne yaptıysam olmadı. Telefona 4 kere "M880NXXIB1" frimwaresini yükledim. avea ve turkcel olarak 4 kerede lisans ayarlarını yapmaya çalıştım fakat Erişim noktası uyarısına oparatöre göre değişebilecek olan GPRS cevabını verin. denen yere gelmiyor? erişim izni istor yani üç seçenek çıkıyor 1)bir defa 2)sürekli 3)asla seçenekleri çıkıyor. 1 ve 2. seçenekleri denedim lisansınız yok diyor?
  Uygulamayı ilk açılışta etkinleştirmeyi başaramadıysan tekrar Route66 ya girip, menü/ekstra/lisans anahtarı bölünde internet erişimini şeçip aktive edebilirsin. Makbuz kodu vs. yok. GPRS'i kullanarak lisans alınıyor. Vodafone kullanıcısıysan bağlantı bölümünde Vodafone Live'ı değil, Vodafone İnternet'i seçmek gerekiyor. bunuda denedim nafile ?
   

 19. dediğin gibide yaptım bilindik yer veya adres olarak ara dedim arama sonucuna tıkladım yürü sür veya haritada göster dedim fakat önüme aktivasyon gerekli diye yazı çıkıyor devam etmek istiyormusunuz evet diyorum ekrana turkey sür ve yürü çıkıyor tıklıyarum yükle ve bilgi diye yeşil icon çıkıyor yükle diyorum yüklendi aktivasyon yapılsınmı diyor evet diyorum sonrada yine aynı makbuz kodu varmı yokmu .... bu arada teli yeni aldım spot lisans senkronizasyonunu yaptı ama bunu yapamıyorum neden acaba
   
 20. Valla arkadaşım spot veya imei numarasının başka telefon üzerine kayıtlı olması farketmiyor. Route66 nın başlangıçtaki aktivasyonunu GPRS üzerinden yaptığında, program ek bi içeriğe gerek duymadan sorunsuz çalışıyor. Senin problemi anlamış değilim. Deneyen diğer arkadaşlar yorumlarını yazarsa faydalı olacaktır...
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Samsung M8800 Pixon
  Samsung m8800 pixon pc bağlantı sorunu Samsung 4 Haziran 2012
  Samsung m8800 Pixon Alıcam Acil Samsung 12 Kasım 2011
  Samsung M8800 Pixon İçin Sms Filtre Programı!! Samsung 16 Eylül 2011
  Samsung M8800 Pixon ÖZELLİKLERİ Samsung 29 Ağustos 2011
  Samsung M8800 Pixon SÜPER MARİO BROS OUYUNU Samsung 29 Ağustos 2011
Yüklüyor...
21/09/2017 - 20:41