Samsung M8800 Pixon Route 66 Navigasyon (+Kurulum Açıklama)

Sponsorlu Bağlantılar

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Samsung M8800 Pixon Route 66 Navigasyon (+Kurulum Açıklama)
Route 66 nın Samsung M8800 Pixon için olan versiyonunu kullanabilmek için
öncelikle "M880NXXIB1" frimwaresini yüklememiz gerekiyor. Route 66 nın pixon için olan sürümü ülkeye göre telefonda yüklü veya yüklenmemiş geliyor.

M880NXXIB1 Route 66 entegre edilmiş versiyondur. Yazılımda Türkçe dil desteği mevcuttur. Versiyon güncelleme detaylı anlatım için konuya bakınız:
http://www.maxicep.com/samsung/samsung-m8800-pixon-versiyon-guncelleme-sorunsuz-434032.html

M880NXXIB1 Route 66 Frimware:

ÖNEMLİ: M880NXXIB1 FIRMWARE'DE TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VARDIR. ROUTE 66 ENTEGRELİ TEK YAZLIMDIR. MENÜLER FALAN TAMAMEN TÜRKÇE OLMASINA RAĞMEN, MESAJ YAZARKEN VEYA ALINDIĞINDA TÜRKÇE KARAKTERLER (Ç,Ş,Ğ,I GİBİ) GÖRÜNTÜLENEMİYOR. FAZLA MESAJ ATAN ARKADAŞLAR BUNA GÖRE YÜKLESİNLER VEYA MESAJ GİRİŞ DİLLERİNİ İNGİLİZCE YAPARAK YAZABİLİRLER!!!

Yeni Frimware'yi kurduktan sonra telefonun dili italyanca oluyor. Dil bölümünden
Türkçe'yi seçiyoruz. Telefon ayarları bölümünde GPS Ayarları diye bi bölüm açılıyor.
Hangi operatörü kullanıyorsak gerekli internet ayarlarını yapıp GPS+ Ayarları bölümünden geçerli saatti kontrol edin i tıklayıp gerekli işlemi yapıyoruz.

dosyasını pc'ye indirip içerisinden çıkan "SamsungNavigator" klasörünü telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz.​

programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulumdan sonra telefonu yığın bellek modunda pc'ye bağlayıp programı açıyoruz.Eğer üyeliğimiz yok ise sol üstteki giriş butonuna tıklayıp, açılan pencerede hesap oluştur bölümünü seçip gerekli bilgileri girdikten sonra ücretsiz üye oluyoruz.

Üye girişi yaptıktan sonra mağaza bölümüne giriş Türkiye yol haritasını indiriyoruz. Haritayı ilk bilgisayara, sonra telefonun hafıza kartındaki map klasörüne otomatik olarak yüklüyor. Telefonun Yığın Bellek modunda PC'ye bağlı olmasına dikkat ediniz...

İnternet ayarları yapıldıkatn sonra: Ana menüden > uygulamalar > Dolaşma bölümüne girin. Ekrana gelen 'yasal uyarı' kabul edin. Yasal uyarıyı yeniden göster ekranına 'hayır' cevabı verin. Sunucudan lisans anahtarı istiyormusunuz uyarısına 'evet' cevabı verin. Seç uyarısına 'internet ile' cevabı verin. Erişim noktası uyarısına oparatöre göre değişebilecek olan GPRS cevabını verin. Aktivasyon tamamlandı uyarısından sonra Route66 yı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Programın ilk kurulumunda aktivasyonu yapamayan arkadaşlar Ana Menü/Ekstra/Lisans Anahtarı bölümünden internet erişimini seçerek aktivasyonu yapabilirler.

Telpanın sitesindeki resimli aktivasyon için:

Aktivasyonun sorunsuz şekilde yapılabilmesi için:
1.Route 66 Sync programını kurup haritayı telefonumuza yüklememiz gerekiyor. Bunun nedeni her harita GPRS üzerinden kendi imei numaranıza kayıt ediliyor (spot m8800pixon'lar için hiç bi sorun yoktur).
2.Telefonun GPRS internet ayarlarının tam olarak yapılmış olması gerekiyor.

Aktivasyon tamamlandıktan sonra açık bi alanda olup pozisyon ayarlamanız gerekiyor. ilk pozisyon ayarlaması 3 - 4 dk sürebiliyor (bende o kadar sürdü). Sonraki kullanımlarda açık alanda 20 - 30sn arası değişiyor uyduya bağlanması.

Sür ve Yürü ile İlgili:
Arkadaşlar yukarıdaki aktivasyonda programı ve haritayı aktive etmiş oluyoruz. Programla ilgili sür yürü yapmak isteyenler yıllık veya aylık ücretini ödeyip kullanabilirler. Hartita programın temel ihtiyacı olduğu için ücretsiz olarak verilmektedir (tabi önce telefonda Route 6'nın kurulu olması gerek). Sür&Yürü, Seyahat rehberi, Hava Durumu gibi ekstra içerikler ücrete tabidir.

DİKKAT!
Aktivasyonla ilgili çok soru geldiğinden bu eklemeyi yapma gereği duydum. Aktivasyon işlemi sadece GPRS (internet) üzerinden yapılmaktadır. Programla ilgili makbuz kodu vs. yoktur. Gerekli şebeke ayarları yapıldıktan sonra GPRS üzerinden aktivasyon işlemi sorunsuz yapılmaktadır.

ÖNEMLİ RİCA: Programı kurup kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa, sorun yaşayan arkadaşlara daha sağlıklı bilgi vermiş oluruz.
Kolay Gelsin...

NOT: Denenmiştir sorunsuz çalışıyor.

Alıntı Değildir, Emeğe Saygı ...

• Beğen
Tepkiler: giresunlu_23, tayfunkurt61, tugray yüzen ve 5 diğerleri

mico66

mico66

Üye
teşekkürler arkadaşım kaç lira(kontör) gidiyor

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
şebeke tabanlı yer belirleme olmadığından navigasyon ücretsizdir. Dahili gps alıcısı sayesinde uyduya bağlanıp hizmet veriyor.

• Beğen
Tepkiler: giresunlu_23

DragonTR

Üye
Teşekkürler acaba m8910 da uyarmı

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
malesef m8910la uyumlu değil.

yeb93

Üye
wave ye uygunmu acaba ?

ukayl06

Üye
hocam sadece navigasyon programını kuramıyrmuyuz .

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
hocam sadece navigasyon programını kuramıyrmuyuz .

Kuramıyoruz. Route 66 programı konuda verdiğim firmware'ye entegre edilmiş durumda. jar uzantılı versiyonunu çok aradım ama yok malesef. firmware'yi kurunca hem Route 66 yükleniyor otomatik olarak, hem de ayarlar bölümünde GPS menüsü açılıyor. Daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu...

mc_coy88

Üye
kullanımda sıkıntı yok ama sormadan yapamıcam acaba paylasımda kı harıta en güncel olanımı. cewaplarsanız sevınırım. Route66 2010 Q2 Haritası diye bi paylasım olmus.. paylasım ıcın tesekurler..

ukayl06

Üye
üstad hepsi çalıştıda lisnsınız yok diyor bende, ne yapmamız lazım lisans kodu yada i felan yokmu acaba etkinleştirmiyor yani . Neyapacaz çaresi varmı sence

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
kullanımda sıkıntı yok ama sormadan yapamıcam acaba paylasımda kı harıta en güncel olanımı. cewaplarsanız sevınırım. Route66 2010 Q2 Haritası diye bi paylasım olmus.. paylasım ıcın tesekurler..

Paylaşımdaki harita Route66 nın bu sürümüyle uyumlu en güncel haritası. Telefonu ROUTE 66 Sync programına bağladığımda otomatik olarak uyumlu bulduğu haritadır. İsteyen arkadaşlar ROUTE 66 Sync'ı kullanarak güncel harita vs. bakabilirler. Kimse uğraşmasın diye haritayı da paylaştım.

--------------- Ekleme ---------------

üstad hepsi çalıştıda lisnsınız yok diyor bende, ne yapmamız lazım lisans kodu yada i felan yokmu acaba etkinleştirmiyor yani . Neyapacaz çaresi varmı sence

Uygulamayı ilk açılışta etkinleştirmeyi başaramadıysan tekrar Route66 ya girip, menü/ekstra/lisans anahtarı bölünde internet erişimini şeçip aktive edebilirsin. Makbuz kodu vs. yok. GPRS'i kullanarak lisans alınıyor. Vodafone kullanıcısıysan bağlantı bölümünde Vodafone Live'ı değil, Vodafone İnternet'i seçmek gerekiyor.

veya linkteki ayarlara bi bak istersen.

canturk353535

Üye
Hocam 2 aydır araştırdım ama en iyi açık anlatım sizinki olmuş çok teşekkürler herşeyi yaptım konum ayarlayamadım. Birde geçerli saatti kontrol edin i tıkladığımda sıfır çıkıyor doğrumudur?

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Hocam 2 aydır araştırdım ama en iyi açık anlatım sizinki olmuş çok teşekkürler herşeyi yaptım konum ayarlayamadım. Birde geçerli saatti kontrol edin i tıkladığımda sıfır çıkıyor doğrumudur?

Doğrudur 0 çıkıyor. bende de öyle olmuştu. konum ayarlaması uzun sürebiliyor 1sefere mahsus. dışarda etrafının açık olduğu bi alanda denemeni öneririm. 3-4dk içinde buluyo. sonraki seferlerde 20-30sn falan sürüyo bulması. Pozisyon ayarla yazan yere tıkla bir de...

hakankom

Üye
samsun pixon m8800 wap ayarları

hakki1917

Üye
hocam ben harita filan herşeyi yaptım fakat sür ve yürü aktivasyonu istiyor makbuz kodu yok diyorum sadece kredi kartı seçeneği çıkıyor

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
hocam ben harita filan herşeyi yaptım fakat sür ve yürü aktivasyonu istiyor makbuz kodu yok diyorum sadece kredi kartı seçeneği çıkıyor

Arkadaşım Extrabölümündeki sürü, yür, navigasyon vs. bölümlerden içerik indirirsen ek ücret ödersin tabi. Makbuz kodu da sorar, kredi kartı numarası da... Gideceğin yeri, adres veya bilindik yer olarak ara. Arama sonucundaki gideceğin yerin üzerine tıkla yürü-sür, haritada göster vs. gibi seçeneklerden istediğini seç sorunsuz yapıyor. Program ücretsiz ve Fulldür!!!

cesceyms

Üye
Her ne yaptıysam olmadı. Telefona 4 kere "M880NXXIB1" frimwaresini yükledim. avea ve turkcel olarak 4 kerede lisans ayarlarını yapmaya çalıştım fakat Erişim noktası uyarısına oparatöre göre değişebilecek olan GPRS cevabını verin. denen yere gelmiyor? erişim izni istor yani üç seçenek çıkıyor 1)bir defa 2)sürekli 3)asla seçenekleri çıkıyor. 1 ve 2. seçenekleri denedim lisansınız yok diyor?
Uygulamayı ilk açılışta etkinleştirmeyi başaramadıysan tekrar Route66 ya girip, menü/ekstra/lisans anahtarı bölünde internet erişimini şeçip aktive edebilirsin. Makbuz kodu vs. yok. GPRS'i kullanarak lisans alınıyor. Vodafone kullanıcısıysan bağlantı bölümünde Vodafone Live'ı değil, Vodafone İnternet'i seçmek gerekiyor. bunuda denedim nafile ?
Paylaşımdaki harita Route66 nın bu sürümüyle uyumlu en güncel haritası. Telefonu ROUTE 66 Sync programına bağladığımda otomatik olarak uyumlu bulduğu haritadır. İsteyen arkadaşlar ROUTE 66 Sync'ı kullanarak güncel harita vs. bakabilirler. Kimse uğraşmasın diye haritayı da paylaştım.

Uygulamayı ilk açılışta etkinleştirmeyi başaramadıysan tekrar Route66 ya girip, menü/ekstra/lisans anahtarı bölünde internet erişimini şeçip aktive edebilirsin. Makbuz kodu vs. yok. GPRS'i kullanarak lisans alınıyor. Vodafone kullanıcısıysan bağlantı bölümünde Vodafone Live'ı değil, Vodafone İnternet'i seçmek gerekiyor.

veya linkteki ayarlara bi bak istersen.

hakki1917

Üye
Arkadaşım Extrabölümündeki sürü, yür, navigasyon vs. bölümlerden içerik indirirsen ek ücret ödersin tabi. Makbuz kodu da sorar, kredi kartı numarası da... Gideceğin yeri, adres veya bilindik yer olarak ara. Arama sonucundaki gideceğin yerin üzerine tıkla yürü-sür, haritada göster vs. gibi seçeneklerden istediğini seç sorunsuz yapıyor. Program ücretsiz ve Fulldür!!!

dediğin gibide yaptım bilindik yer veya adres olarak ara dedim arama sonucuna tıkladım yürü sür veya haritada göster dedim fakat önüme aktivasyon gerekli diye yazı çıkıyor devam etmek istiyormusunuz evet diyorum ekrana turkey sür ve yürü çıkıyor tıklıyarum yükle ve bilgi diye yeşil icon çıkıyor yükle diyorum yüklendi aktivasyon yapılsınmı diyor evet diyorum sonrada yine aynı makbuz kodu varmı yokmu .... bu arada teli yeni aldım spot lisans senkronizasyonunu yaptı ama bunu yapamıyorum neden acaba

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
dediğin gibide yaptım bilindik yer veya adres olarak ara dedim arama sonucuna tıkladım yürü sür veya haritada göster dedim fakat önüme aktivasyon gerekli diye yazı çıkıyor devam etmek istiyormusunuz evet diyorum ekrana turkey sür ve yürü çıkıyor tıklıyarum yükle ve bilgi diye yeşil icon çıkıyor yükle diyorum yüklendi aktivasyon yapılsınmı diyor evet diyorum sonrada yine aynı makbuz kodu varmı yokmu .... bu arada teli yeni aldım spot lisans senkronizasyonunu yaptı ama bunu yapamıyorum neden acaba

Valla arkadaşım spot veya imei numarasının başka telefon üzerine kayıtlı olması farketmiyor. Route66 nın başlangıçtaki aktivasyonunu GPRS üzerinden yaptığında, program ek bi içeriğe gerek duymadan sorunsuz çalışıyor. Senin problemi anlamış değilim. Deneyen diğer arkadaşlar yorumlarını yazarsa faydalı olacaktır...

Üst Alt