Öneri Samsung Galaxy S6 şarj süresini uzatmak nasıl uzatılır

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S6 şarj süresini uzatmak nasıl uzatılır
Bu işlemler süper AMOLED ekrana sahip tüm cihazlar için yapılabilir.

1 adım:

telefona batarya kalibrasyon yapılmalı.

İzleyeceğiniz adımları anlatıyorum:

Telefonu %100 dolana kadar şarj edin.Telefonu şarjdan çıkarın ve telefonu kapatın.Telefonu tekrar şarja takın ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. ( 1-3 saat arası )Telefonu şarjdan çıkarın ve telefonunuzu açın.Telefonunuzu açtıktan sonra 2-5 dakika arası hiç birşey yapmadan bekleyin. ( Şarja takılı olmasın )Telefonunuzu tekrar kapatın ve en az yarım saat tekrar şarja takın.Şarjdan çıkarın ve telefonunuzu normal kullanın. İşlem bitti.

Bu yöntem ile bataryanız kalibre olmuş oluyor ve tam olarak doluyor. Bunu bir kere yapmanız yeterli. Ondan sonra kendisi tam dolana kadar şarj ediyor.

2.Adim

Arka Plan Resmi değiştirmek.

Eğer AMOLED ekrana sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, siyah ağırlıklı duvar kağıdı tercih etmelisiniz. Çünkü AMOLEDteknolojisi beyaz gibi açık renkleri verirken daha çok güç tüketirler. LCD ve SLCD ekranlarda ise böyle bir durum söz konusu değil.

Dikkat:
Dikkat:

Fazla aşırı koyu siyah fotoğraf koyarsanız amoled ekrana zarar verebilir

Kilit ekranına da aynı resmi koyunuz.

Örnek resim

3.Adim

Parlaklığı düşürün %10 lüks bir parlaklık yeter çünkü neden siyah arka plan seçtiğimiz için bu yeterli

4 adım

Ayarlar-ekran-ekran modu-temel seçiniz.

Neden ekran rengini biraz daha söndürüyor.

Güç tasarruf modu açık olmadan ben bu süreleri aldım.

Ben bunları yaptım ve 4 saat 15 dk ekran süresi aldım.

Ve 4 saat 30 dakika çalışabilirlik süresi verdi

Daha önceden 3 saat 15 dk gibi ekran süresi alıyordum

Son düzenleme:

smh60

smh60

Üye
Dostum bu sere bana çok yetersiz gibi geldi bu süre zarfında neler yaptın oyun oynadın mı

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bu sere bana çok yetersiz gibi geldi bu süre zarfında neler yaptın oyun oynadın mı
Evet normal bir şekilde 4 saat 30 dk kullandım

Oyu oynadım 1 saat civarında ama fazla grafik isteyen bir oyun değil ve zorlayacak bir oyunda değil

• Beğen
Tepkiler: smh60
smh60

smh60

Üye
byAndroid

byAndroid

Üye
Bu süreden fazla alanlar var. Kullanıma göre değişiyor

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben hiç bir şey değiştirmeden bazen 6.30saat
Ortalama da 3.5 - 4 saat alıyorum

Ayrıca % 10 parlaklık amoled ekranları için çok düşük bi değer ben gündüz % 50 nin altında telefonda hiç bir şey göremiyorum

• Beğen
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Ben hiç bir şey değiştirmeden bazen 6.30saat
Ortalama da 3.5 - 4 saat alıyorum

Ayrıca % 10 parlaklık amoled ekranları için çok düşük bi değer ben gündüz % 50 nin altında telefonda hiç bir şey göremiyorum
Ben yanliz telefonu hiç kapatmadan test ettim 4 saat boyunca müzik dinledim video oyun telefon görüşmesi yaptım.

Ve siyah font olduğu için güneş altında biraz açıyorum. Bu testi güneş altında da yapmadım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bu arada uçak moduna alıp 112 yi aradım
Baya baya aranıyor
Boş yere hattı meşgul ettim. :(

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Benim telefon ips gerçi önceki telefonda Samoled di ama ben hep en kısık parlaklıkta kullanıyorum çok rahat herşey görünüyor gözümü de yormuyor. Dışarı çıkınca da %40 yapıyorum yetiyor

Koradam

Üye
Arka planı siyah yaptığın için amoled yanması yaşaman muhtemelen dikkat et

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
byAndroid

byAndroid

Üye
O kadar da gerek yok siyah arkaplana çünkü %2-%3 etkiliyor

• Beğen

Koradam

Üye
Nereden aldiniz bu bilgiyi bilmiyirum ama pek çok sitede tavsiye edilen bir bilgidir
Amoled yanmasını sağlayan şeyler parlak ve koyu bölgelerin sürekli ekran üzerinde durmasından dolayı oluyor.Sürekli oyun oynarsan yanma olmaz fakat siyah arka plan varken beyaz olan yerler aşınacak bir süre sonra oyunlarda ya da arka planda renk olunca aşınan yer ile siyah kalmış yer farklı olacak. Bu arada şarj için siyah bölgeler 0 güç tüketir

• Beğen
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Amoled yanmasını sağlayan şeyler parlak ve koyu bölgelerin sürekli ekran üzerinde durmasından dolayı oluyor.Sürekli oyun oynarsan yanma olmaz fakat siyah arka plan varken beyaz olan yerler aşınacak bir süre sonra oyunlarda ya da arka planda renk olunca aşınan yer ile siyah kalmış yer farklı olacak. Bu arada şarj için siyah bölgeler 0 güç tüketir
Bu ideal mıdır

byAndroid

byAndroid

Üye
Sırf %2-3 lük sarj gidecek diye siyah arka planı kullanmam. İsteğimi kullanırım valla.

• Beğen