samsung galaxy s6 prize de taksam usb ile şarj oluyor gözüküyor

Sponsorlu Bağlantılar

kngrlr

Üye
    Konu Sahibi
samsung galaxy s6 prize de taksam usb ile şarj oluyor gözüküyor
merhaba arkadaşlar, 10 gün önce samsung galaxy s6 aldım , dün bu problemle karşılaştım, orjinal adaptör ile prize de taksam farklı adaptör ile de taksam, pc ye de bağlasam hep %1 den 6 saatte full şarj oluyor, ve ayarlarda böyle bir ibare çıkıyor

bu da arkadaşımın s6 edge i ;

.

yani sorun; prizden de olsa usb ile şarj olduğunu sanıyor telefonum. çözüm için factory reset yaptım hard reset denedim , hiç bir şekilde sonuç alamadım. servise göndermekten başka çözüm var mı ? beklemekten yıldım çünkü.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Şarj taktığında bildirim barindan bak hızlı şarj yada kablo şarjı yazar,
Kablo şarjı yazıyorsa yavaş dolacaktır.

Bazen bendede oluyor şarjı çıkarıp takınca hizliya geçiş yapıyor.

kngrlr

Üye
    Konu Sahibi
Şarj taktığında bildirim barindan bak hızlı şarj yada kablo şarjı yazar,
Kablo şarjı yazıyorsa yavaş dolacaktır.

Bazen bendede oluyor şarjı çıkarıp takınca hizliya geçiş yapıyor.
S6 edgesi olan arkadaş da bir kere bana da oldu çıkarıp taktım düzeldi dedi ama denemedim şey kalmadı düzelmiyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
S6 edgesi olan arkadaş da bir kere bana da oldu çıkarıp taktım düzeldi dedi ama denemedim şey kalmadı düzelmiyor
Faberıka Ayarlarına Geri Dön Cihazi Güncelle Geç.er Bence

meyrock

meyrock

Üye
Önce şarjda değilken *#0228# yap. Gelen bildirimde altta quick start seçeneğini tıkla.

Galaxy charging current programını kur.

Şarja tak. Hızlı şarj modunda şarjı seç. Ve programdan reference degerine maximum ve minimum degeri yakın bir değer ler almış ise kabloda sıkıntı yok demektir.
ve dakikada yüzde 1 ile 3 dakikada yüzde bir arası şarj alımı normaldir.

Aksi halde sarj alım değeri düşük mA değeri gösteriyor ise kabloda sıkıntı olabilir.

Üst Alt