Samsung Galaxy S4 ve Note 3 için Sekiz-Çekirdek Güncellemesi yolda!

Sponsorlu Bağlantılar

 • 13 Eylül 2013
 • 460 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 13 Eylül 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Samsung’un Exynos 5 Octa adlı çipinin gerçek bir sekiz-çekirdek çip olmayıp, yalnızca ya düşük kapasiteli dört Cortex-A7 çekirdeğin ya da yüksek kapasiteli dört Cortex-A15 çekirdeğin herhangi bir zamanda aktifleşmesine izin verdiği artık herkesin malumu.

  Samsung, Exynos Octa adını verdiği çipin çok yakında tek seferde - Heterojen Multi-İşleme (HMP) teknolojisi sayesinde - tüm sekiz-çekirdekleri kullanabilecek duruma gelip, ihtiyaç duyulduğunda düşük kapasiteli ve yüksek performanslı çekirdekleri takımlayabileceğini ilan ettiğinde insanlar sevinmiş olsalar da, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 gibi yeni cihazların bu gerçek sekiz-çekirdek işlemciden faydalanamayacaklarını göz önünde bulundurulduğunda biraz da hayal kırıklığına uğradılar.

  HMP bir yazılım güncellemesi ile kurulabilecek

  Fakat eğer HMP teknolojisinin donanım düzeyinde de kurulması, dolayısıyla da yeni bir cihaza ihtiyaç duyması ihtimali gibi endişeleriniz varsa, Çinli üretici Meizu’dan sizin için bazı iyi haberler var. Meizu’dan gelen bilgilere göre, HMP bir yazılım güncellemesi ile kurulabilecek ve firmanın Galaxy S4 ile aynı Exynos çipi kullanan, MX3 adlı mevcut amiral gemisi cihazı için de erişilebilir olacak. Bu, Samsung’un aynı şeyi kendi cihazları için yapıp yapmayacağını bekleyip görmemiz gerektiği anlamına geliyor. Koreli firmanın yeni bir Exynos çipset adı vermeden yeni sekiz-çekirdek fonksiyonunu görücüye çıkarmasının sebebi de bu olabilir.

  Bu durumda yazılım güncellemesinin kısa sürede gelmesini ummakla yetineceğiz.

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
   


  Yazan: EneSismanoglu

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 13 Eylül 2013 #2

  fk555897

  fk555897

  Note 3 için direkt çıkartırlar herhalde.
   
 3. 13 Eylül 2013 #3
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/07/2019 - 17:08