Telefon Tavsiyesi Samsung Galaxy S3 mü Htc One X mi?

Sponsorlu Bağlantılar

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S3 mü Htc One X mi?
Merhaba Arkadaşlar

Telefon almayı düşünüyorum bu zamana kadar Nokia dan şaşmadım şuan n8 kullanıyorum fakat Android e geçmek istiyorum özelliklerinin hemen hemen çoğunu kullanabileceğim için bu iki telefondan hangisi önerirsiniz nette biraz araştırma yaptım S3 te ekran kırılma problemleri vs oluyormuş ama bir bakımdan da s3 almayı düşünüyorum sizin önerileriniz nelerdir kullanıcılar özellikler ürünlerinin artı ve eksi yönlerini yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim sizlere..

looooord

Üye
hay yaşa kardeşim ya. ben de aynı sorunun cevabını arıyorum kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

furkey

Üye
Uzun uzun karşılaştırmak isterdim ama karşılaştırmıcam. Öncelikle mgg44 ve looooord (kaç tane o var bilmiyorum) arkadaşlardan telefondan ne istediklerini sormak istiyorum. Mesela one x in bataryası sağlam bir batarya değil. Veya s3 ün gorilla glass 2 ekranı one x in gorilla glass ekranı kadar dayanıklı değil. Veya ne bileyim birisi webde uygulamalrda filan daha performanslı ama diğerinde tegra gpu var. Sonra birinde touchwiz birinde sense var. Birinde donanımsal birinde yazılımsal ses iyileştirme var. Var oğlu var yani...

Black

Black

Üye
Galaxy s3 derim

looooord

Üye
Uzun uzun karşılaştırmak isterdim ama karşılaştırmıcam. Öncelikle mgg44 ve looooord (kaç tane o var bilmiyorum) arkadaşlardan telefondan ne istediklerini sormak istiyorum. Mesela one x in bataryası sağlam bir batarya değil. Veya s3 ün gorilla glass 2 ekranı one x in gorilla glass ekranı kadar dayanıklı değil. Veya ne bileyim birisi webde uygulamalrda filan daha performanslı ama diğerinde tegra gpu var. Sonra birinde touchwiz birinde sense var. Birinde donanımsal birinde yazılımsal ses iyileştirme var. Var oğlu var yani...

öncelikle cevaplar için teşekkürler. 5 tane o var, saymak zor olmasa gerek :) aslında benim merakım sadece bu iki telefon değil. konu açıldığını görünce bende yazdım. şuan an piyasadaki en iyi telefonlardan birini almak istiyorum, yani beni uzun süre yazılımıyla donanımıyla götürecek bir telefon. iphone 5 çıksa da fiyat bilgimiz olsun diye bekliyorum ama kendimi ikna edebilirsem piyasadaki herhangi bir telefonu almaya, alırım iphone 5 çıkmadan. furkey arkadaşım sen bu konuda oldukça bilgilisin sanırım. s3 ün s voice beni hiç tatmin etmedi. iphone 4s in siri'si mükemmel çalışıyor s voice un yanında. kaldı ki bir de iphone 5 çıktı. batarya bir başka önemli konu. birçok video ve site takip ettim ama kararsızım. kullanıcı yorumları da önemli bu noktada. bir arkadaşımda s2 var daha iki gün oldu alalı takılmalara donmalara başladı. kilitleniyor cihaz. bahsettiğim nokta bu.

71fatih

71fatih

Üye
İşin acele değilse bekle derim kardeşim 5 veya 6 ay sonra s4 çıkacakmış onu al derim.

• Beğen
Tepkiler: byefendy00
komando04

komando04

Üye
valla kardeşim htc one x daha uygun çünkü daha başarılı.işine karışmak istemem ama 2ay daha n8 kullan aynı benim gibi sonra lumia 920al derim Niye mi hem daha uygun fiyat olacağına eminim.ikincisi performans daha başarılı olacak üçüncüsü kamera zaten nokianin üzerine yok.dördüncüsü TASARIM KASA VE EKRAN DIĞER TELLERE ORANLA IKI KAT DAHA DAYANIKLI VE BAK GÖRECEKSIN ÇOK STABIL ÇALIŞACAK OYUN UYGULAMA VS KISA SÜREDE GELIŞECEK GELECEĞI PARLAK DIYORUM.BENDEN SADECE TAVSIYE SANA HAYIRLI AKŞAMLAR.

bboyQ7

bboyQ7

Üye
Hemen hemen aynilar ama ben olsam androidi dunyaya tanitan htc nin one x modelini alirdim

Black

Black

Üye
S3 alın samsung 5 yıl boyunca s3ten desteğini kesmicekmiş :oke: one x alırsan 5.0 da kalırsın :oke:

- - - Eklendi - - -

İşin acele değilse bekle derim kardeşim 5 veya 6 ay sonra s4 çıkacakmış onu al derim.
samsung galaxy s4 haberini yalanlamış :D

nofear3458

nofear3458

Üye
lumia 920.

Astrosman

Astrosman

Üye
S3 derim..

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
S4 erken çıkma haberinin yalanlamış ama mart 2013 mart ayı gibi çıkacakmış iyisimi beklemek..Olmadı S3 alırım sanırım hem donanımsal hemde yazılımsal olarak S3 one x e göre daha iyi...

Black

Black

Üye
telefonumu matkap yerini kullancam dersen one x al derim telefon 500 watt darbeli matkap gibi :ehe:

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
yeteeeeeeeeeeeeeer bıktım artık bu karşılaştırmadan :angry:

tabikide HTC ONE X

YOU ROCK :yuru

Black

Black

Üye
yeteeeeeeeeeeeeeer bıktım artık bu karşılaştırmadan :angry:

tabikide HTC ONE X

YOU ROCK :yuru
ahhahahahaahahahahaaha

- - - Eklendi - - -

yanımda matkap ve çekiçim olsun dersen one x performans isterim dersen galaxy s3

furkey

Üye
öncelikle cevaplar için teşekkürler. 5 tane o var, saymak zor olmasa gerek :) aslında benim merakım sadece bu iki telefon değil. konu açıldığını görünce bende yazdım. şuan an piyasadaki en iyi telefonlardan birini almak istiyorum, yani beni uzun süre yazılımıyla donanımıyla götürecek bir telefon. iphone 5 çıksa da fiyat bilgimiz olsun diye bekliyorum ama kendimi ikna edebilirsem piyasadaki herhangi bir telefonu almaya, alırım iphone 5 çıkmadan. furkey arkadaşım sen bu konuda oldukça bilgilisin sanırım. s3 ün s voice beni hiç tatmin etmedi. iphone 4s in siri'si mükemmel çalışıyor s voice un yanında. kaldı ki bir de iphone 5 çıktı. batarya bir başka önemli konu. birçok video ve site takip ettim ama kararsızım. kullanıcı yorumları da önemli bu noktada. bir arkadaşımda s2 var daha iki gün oldu alalı takılmalara donmalara başladı. kilitleniyor cihaz. bahsettiğim nokta bu.

eyvallah o kadar bilgili olmasak da kendi çapımız da bir bilgiye sahibiz :) (çok mu ağır abi konuşması oldu :D )

Şimdi senin için böyle uzun uzun karşılaştırmak isterdim ama sanırım sen videolardan bir kaç şey hakkında bilgi edinmişsin :) Şimdi burada önemli olan bilgi değil önemli olan yorumlamak. Hadi başlayalım:

One X in tegra işlemcisi çoğu oyunu desteklemiyor desteklediği çoğu oyuna da samsung sponsor olduğu için s3 versiyonları çok da eksik olmuyor. (su efektleri filan olmuyor bi tek). Ha yok ben su efektlerini de isterim dersen chainfire yüklersin tegra oyunlarını s3 de de oynarsın. (her oyunda olmaz ama %90 oyunda çalışır.)

Samsung'un şimdiye kadar en büyük gelişimi bu s3. Sanırım bunun için s2 kadar kolay bir şekilde bu telefonunun peşinden ayrılmayacaktır. 20 milyon satış boru değil yani :D

One X harika bir telefon. S3 den iyi diyen yalan söylüyordur. S3 One X den iyi diyen de yalan söylüyordur. İkisinin kendisine göre artı eksileri var ve bunlar birbirini götüren cinsten.

Sen niye s3 ü seçtin dersen batarya benim için hayati bir olay. Ondan dolayı. (Türkiyede olsaydı Razr Maxx alırdım)

S-Voice Siri karşılaştırmasına gelince. Ben şahsen durduk yere s-voice i açıp kullanacağını sanmıyorum. Ha benim gibi ingilizceye meraklıysan açıp konuşursun ve evet siriden oldukça kötü bir algılaması var. (aksanlı dahi olsa) Düzeltilir mi bilemem. Ama s-voice i bir iki program açıp yarınki hava durumunu öğrenmekten başka birşey yapamazsın Türkiyede. Yer adları, kişi adları vs. hepsi türkçe telaffuzlu olduğu için S-Voice de Siri de Türkiye de oldukça kullanışsız yazılımlar.

iPhone mevzusuna gelince. Bir Türk alışveriş sitesinde fiyatını 3300 tl den gördüm. S3 den kötü bir telefonun (kimse laf atmasın testi var bu olayın) bu fiyata çıkması hakikaten aşırı derecede absürt bir olay.

Donanım dersen s3 ve One X de bol bol var o dediğinden. s2 bile 2-3 senedir güncelliğini yitirmediyse s3 seni bayağı götürür :) Ha bu arada s3 ün Jelly Bean inini test etmiş biri olarak diyorum Jelly Bean de uçacak bir telefon. O kadar söylüyorum.

Son olarak bir HTC fanı ve özellikle Samsung düşmanı biri olarak s3 aldıysam birşeyler vardır heralde bu telefonda :)

- - - Eklendi - - -

S4 erken çıkma haberinin yalanlamış ama mart 2013 mart ayı gibi çıkacakmış iyisimi beklemek..Olmadı S3 alırım sanırım hem donanımsal hemde yazılımsal olarak S3 one x e göre daha iyi...

öyle bir şey yok. Samsung kendisi yalanladı o haberi... Böyle safsatalara kanmayın be hacılar :)

panpalar

panpalar

Üye
nokia 3310 :D

95kemalc95

Üye
düşünmeden galaxy 3 derim çünkü düşünürsem htc one x derim :D

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
düşünmeden galaxy 3 derim çünkü düşünürsem htc one x derim :D

O nasıl oluyor yahu..:)

- - - Eklendi - - -

Ya aslında benim istediğim özellikler şöyle grafik yönden animasyonlar efektleri çok iyi olmasını sonra camera yönden iyi olması özellikle performans ve görselliğe önem veriyorum ayrıca animasyon yada grafikten kastım misal one x te programları kapatma efekti hoşuma gitti bu ve bunun gibi efektler veya animasyonların olmasını isterim bir bakımdan galaxy s3 ün ekran koruyucusu hoşuma gitti telefon özelliklerinden ayrıca beklediklerim bunlar bu yönden hangisi daha gelişmiş ben bunu öğrenmek istiyorum ekran büyüklüğü önemli galaxy s3 ekranı gayet güzel bir bakımdan şu yönden kararsız kaldım nette gördüğüm ekranın çabuk kırılgan olması bu da karamsarlığa düşürüyor beni.....

- - - Eklendi - - -

Birde uygulama desteği hangisinde daha fazla özellikle güzel ve kaliteli oyunlar...

Üst Alt