Haber Samsung Galaxy Note 7 Türkiye'de

Sponsorlu Bağlantılar

furyzer0

furyzer0

Üye
Abi virüs olsun ama binlerce uygulama olsun. Ana sayfa özgür olsun kasma yapsın. Room seçeneği olsun herşey olsun 10gb ram da olsun yolu açık olsun. Buda Android işte. İos ve wp olmasın. Wp mi dedim ha şu 7 yılda bir özellik gelen sistem insanları krize sokan. Elop ile nokia ya casus giden. Hey hey dünya dönüyor ama stratejik ve sinsi planlar da var.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Microsoft şeytan tamam da google da melek değil veri casusluğu yapma trendini google başlattı işletim sistemlerinde. Hepsi şirket sonuçta hiçbiri bizim iyiliğimiz için yapmıyor bunları :) android mi özgürmüş siz once google ın gömülü yazılımlarını çıkartın ondan sonra özgürlükten bahsedin hala kodların 3 te 2 si kapalı ama android açık kaynaklı diye gezinirsiniz :)

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

DSGNRY

DSGNRY

Üye
Bu dediklerin mesela facebook çöktü vs oldu mu gerçekten s7 edge de? İos ta hata yok yani yeni gelen güncellemede vs?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Facebook, instagram, twitter, S Note gibi büyük uygulamaların hepsinde oldu. Ki çok temiz kullanıcıyımdır. Saçma Sapan batarya, ram temizleme uygulamaları bile yüklemem. Hatta cihaz kasmasın diye widget bile kullanmam. Güncellemelerde temiz kurulum yaparım. Hatta satarken adam alalı kaç saat oldu diye sormuştu. Ki 3 aya yakın kullandım.

Luck Star

Luck Star

Üye
Facebook, instagram, twitter, S Note gibi büyük uygulamaların hepsinde oldu. Ki çok temiz kullanıcıyımdır. Saçma Sapan batarya, ram temizleme uygulamaları bile yüklemem. Hatta cihaz kasmasın diye widget bile kullanmam. Güncellemelerde temiz kurulum yaparım. Hatta satarken adam alalı kaç saat oldu diye sormuştu. Ki 3 aya yakın kullandım.
Ben 2012 sonlarından beri Android kullanıyorum ondan önce sadece ios kullandım. Androidde root ya da sisteme müdahale gibi uygulamalar yapmadığım zamanlar 1 kere bile sorunla karşılaşmadım. Dediğiniz imkansız gibi bir şey. S note uygulaması da yok cihazda. Siz bulup yüklemeniz lazım.

Luck Star

Luck Star

Üye
Microsoft şeytan tamam da google da melek değil veri casusluğu yapma trendini google başlattı işletim sistemlerinde. Hepsi şirket sonuçta hiçbiri bizim iyiliğimiz için yapmıyor bunları :) android mi özgürmüş siz once google ın gömülü yazılımlarını çıkartın ondan sonra özgürlükten bahsedin hala kodların 3 te 2 si kapalı ama android açık kaynaklı diye gezinirsiniz :)

Açık kaynaklı yazilimdan kasıt sistemin tamamının degisebilmesidir. Samsung da Android nexus da Android ama ikisi arasında dağlar kadar fark var. Kamera sürücüsünden işlemci çekirdek kullanımına kadar ayar var. Dediğiniz ios içindi sanırım.

furyzer0

furyzer0

Üye
Açık kaynaklı yazilimdan kasıt sistemin tamamının degisebilmesidir. Samsung da Android nexus da Android ama ikisi arasında dağlar kadar fark var. Kamera sürücüsünden işlemci çekirdek kullanımına kadar ayar var. Dediğiniz ios içindi sanırım.

Android açık kaynaklı ama sadece 3 te 1 i açık
Türkçe kaynak bulamadım ama bu biraz fikir oluşturabilir sizde

Son düzenleme:
Luck Star

Luck Star

Üye
Android açık kaynaklı ama sadece 3 te 1 i açık

Neresi kapalı merak ettim. Kendi hali neredeyse 50mb bile olabiliyor tamamen bosaltirsan. Bu dosyalara da erişim var.

DSGNRY

DSGNRY

Üye
Ben 2012 sonlarından beri Android kullanıyorum ondan önce sadece ios kullandım. Androidde root ya da sisteme müdahale gibi uygulamalar yapmadığım zamanlar 1 kere bile sorunla karşılaşmadım. Dediğiniz imkansız gibi bir şey. S note uygulaması da yok cihazda. Siz bulup yüklemeniz lazım.

S Note uygulamasını bulmama gerek yok ki Samsung Account girdiğim zaman zaten eski uygulamalarım notlarım hepsi geri geliyor. S Note bile kullanamayacaksam neden Samsung kullanayım? Saçma sapan uygulamalar silinmiyor ama S Note yok dediğin gibi, bu bile başlı başına bir hadikap.

Luck Star

Luck Star

Üye
S Note uygulamasını bulmama gerek yok ki Samsung Account girdiğim zaman zaten eski uygulamalarım notlarım hepsi geri geliyor. S Note bile kullanamayacaksam neden Samsung kullanayım? Saçma sapan uygulamalar silinmiyor ama S Note yok dediğin gibi, bu bile başlı başına bir hadikap.
Telefonda bulunan not uygulaması zaten birebir aynısı. Onda da çizim yapabiliyorsun. Kalem olmadığı için tabi detaylı kalem seçenekleri yok. Ama birebir aynısı zaten uygulama.

furyzer0

furyzer0

Üye
Neresi kapalı merak ettim. Kendi hali neredeyse 50mb bile olabiliyor tamamen bosaltirsan. Bu dosyalara da erişim var.

Bir okuyun derim size

Luck Star

Luck Star

Üye

Bir okuyun derim size

Google play servisleri hariç tamamıyla açık kaynaklı yazılımdır. Google play servisi ile sadece Google in sunduğu hizmete erişim vardır. Bunları ellemek zaten bir katkı sağlamaz. Sistemi bozar çalışmaz. Aosp hali apache 2.0 lisansını sahip. %100 açık kaynaklıdır.

furyzer0

furyzer0

Üye
Google play servisleri hariç tamamıyla açık kaynaklı yazılımdır. Google play servisi ile sadece Google in sunduğu hizmete erişim vardır. Bunları ellemek zaten bir katkı sağlamaz. Sistemi bozar çalışmaz. Aosp hali apache 2.0 lisansını sahip. %100 açık kaynaklıdır.

Sorun o işte play servisleri neden kapalı? Acaba veri aşırdıkları için olabilir mi? Google asıl gelirini reklam servislerinde kazanıyor aynı facebook ondan dolayı yazılımları insanların kişisel bilgilerini toplamaya yönelik hadi play servislerinden kurtuldum bir şekilde kullanmam için zorla play servisi isteyen uygulamalar var onlar ne olacak?

Luck Star

Luck Star

Üye
Sorun o işte play servisleri neden kapalı? Acaba veri aşırdıkları için olabilir mi? Google asıl gelirini reklam servislerinde kazanıyor aynı facebook ondan dolayı yazılımları insanların kişisel bilgilerini toplamaya yönelik hadi play servislerinden kurtuldum bir şekilde kullanmam için zorla play servisi isteyen uygulamalar var onlar ne olacak?

Google paketini kullanacaksan bunu yapmaz zorundasın. Aosp halinde bu yok. Veri toplama işini emin ol temiz en güvenli halde yapan Googledir. Whatsappta yazdığım veya facebook messengerda yazdığım şeylerin hepsi anında reklam olarak bir yerlerde çıkıyor. Google ise reklam ayarı var. Nelerden hoşlanırsın nelerden ilgilenirsen bunu seçmene olanak sağlıyor. Daha hiç Google reklamlarında konuştuğum birseyden yola çıkılmış reklam görmedim.

Ayrıca Google hizmetleri misal YouTube sayfasına erişime yarıyor diyelim. Sen bunu degisemezsin. Adam sana bunu bunu sunuyor sen onu almak istiyorsan o paketi ekleyeceksin. Android kapsamında zorunlu tutulan bir şey değil o.

Aosp hali tamamen açık kaynaklı yazılımdır. Bir de diğerlerine bakmak lazım hadi ios geçtim Windows da ne yapabiliyorsun? Hani onlar zaten belli diyelim. İos o kadar kapalı bir sistem ve bu yüzden bir çok özellik yok ama Google play servisi ile neredeyse aynı görevi gören şey hacklendigi için icloud verilerine eristiler. Ama google da böyle bir şey olmadı.

Ne kadar güvenli olduğu ortada sanırım bence.

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci

The Despotic

Üye
Türkiye'den ne alınmaz ?

Cevap: Apple ürünler, Distrübitor garantili cihazlar.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Samsung güzel işler yapmaya ama fiyatlar uçuk [emoji5]️

Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt