Haber Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge plus tüm teknik özellikler ortaya çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge plus tüm teknik özellikler ortaya çıktı
Donanıma bak be :eller:

Samsung’un yeni üst seviye iki phablet modelinin teknik özellikleri ortaya çıktı.

13 Ağustos tarihinde ABD, New York’ta senenin ikinci Unpacked etkinliğini düzenleyecek olan Samsung, tüm hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz gün “Note the date” diyerek yeni Galaxy Note 5 akıllı telefon modelinin geleceğini doğrulayan firma ayrıca iddialara göre Galaxy S6 edge+ olarak ikinci bir phablet modelini daha gün yüzüne çıkartacak.

Her iki cihazın da kısa bir süre basın görselleri sızdırılırken, cihazların tasarımlarına dair de bilgiler elde edilmiş oldu. Ayrıca donanım özellikleri açısından da farklı kaynaklardan bilgiler gelirken, şimdi de Çin üzerinden her iki cihazın da donanım özellikleri ortaya çıkartıldı.

Buna göre Galaxy Note 5’den başlayacak olursak eğer, SM-N9200 model numarasına sahip olan yeni akıllı telefon 5.7″ büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel Quad HD dokunmatik ekrana sahip olacak. Böylece ekran piksel yoğunluğu da 515ppi olarak gelecek.

Yonga seti olarak ise yeni cihazın Samsung Galaxy S6 ve S6 edge’de de yer alan sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Exynos 7420’de güç alacağı belirtiliyor. 4GB sistem belleği ve 32GB dahili veri kapasitesi içerecek olan cihazın grafik işlemcisi de Mali-T760 olarak geliyor.

Akıllı telefonun arka yüzünde 16MP ve ön yüzünde de 5MP kamera bulunacak. İşletim sistemi de Google Android 5.1.1 Lollipop olacak.

Diğer taraftan Galaxy S6 edge+ (SM-G9280) ise 5.5″ büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel (534ppi) çözünürlüğünde ekran ile geliyor. Galaxy Note 5 gibi sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Exynos 7420 yonga setinden güç alacak olan akıllı telefon 4GB sistem belleği içerecek.

Mali-T760 grafik işlemci ile gelecek olan cihaz 16MP arka kamera ve 5MP ön kamera ile sunulacak.

Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge plus tüm teknik özellikler ortaya çıktı - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Beklemedeyiz..

• Beğen
Tepkiler: Buğra
hikmet366

hikmet366

Üye
RAm Armış ?

PriZm

PriZm

Üye
Note 4'ün üzerine doğru düzgün upgrade sayılabilecek neden yok bile.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bilmiyorum yav :D istiyon mu diye gaza getiriyorlar beni yoksa ben 3 ay öncesinden beri diyorum note 6 beklicem diye :D
Tek sayıda almak istemiyorum şahsen çift sayılarda ki cihazlar daha güncel kalıyor sanki birde daha düzeltmeli oluyor.

Invoke

Invoke

Üye
Bilmiyorum yav :D istiyon mu diye gaza getiriyorlar beni yoksa ben 3 ay öncesinden beri diyorum note 6 beklicem diye :D
Tek sayıda almak istemiyorum şahsen çift sayılarda ki cihazlar daha güncel kalıyor sanki birde daha düzeltmeli oluyor.

@~N.A.W.Y~ boşuna mı 2-4 diye gidiyor. :D

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
@~N.A.W.Y~ boşuna mı 2-4 diye gidiyor. :D
Aynen Farkındayım :D ama 3'te güzel cihaz hakkını yememek lazım :D sadece premium ilkesine uymuyor
Note 'ün üzerine doğru düzgün upgrade sayılabilecek neden yok bile.
Note'ün (3)'ten artısı bence artı olanlar;
-QHD
-Parmak izi okuyucus
-Hızlı odaklayan kamera ve HDR (Note 3 kullananlar ne demek istediğimi anlamıştır :D )
-64 bit( hiç umrumda değil aslında)
- +1Gb Ram
- Hızlı Şarj

PriZm

PriZm

Üye
Aslında S6 da olan kamera fazlasıyla abartılıyor. Note 4 den tek farkı gece çekimlerinde sensörün daha fazla ışık alabilmesi. Gündüz çekimlerinde ise birebir aynılar. Note 4 birde daha keskin fotoğraf çekiyor.

S6 da ve gelecek olan Note 5 te kameranın hızlı açılmasının nedeni ise basit. Uygulamayı ve kamera driverını sürekli olarak ramde hazırda tutuyor. Aynısı Note 4 de de yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: AHKE
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Aslında S6 da olan kamera fazlasıyla abartılıyor. Note 4 den tek farkı gece çekimlerinde sensörün daha fazla ışık alabilmesi. Gündüz çekimlerinde ise birebir aynılar. Note 4 birde daha keskin fotoğraf çekiyor.

S6 da ve gelecek olan Note 5 te kameranın hızlı açılmasının nedeni ise basit. Uygulamayı ve kamera driverını sürekli olarak ramde hazırda tutuyor. Aynısı Note 4 de de yapılabilir.
Yapan var mı? Madem bu zamana kadar öyleydi başka firmaların yapmamsı garip, demek iOS'tada ramde duruyor.

PriZm

PriZm

Üye
Yapan var mı? Madem bu zamana kadar öyleydi başka firmaların yapmamsı garip, demek iOS'tada ramde duruyor.
Kendinde deneyebilirsin. Note 4 de kamera uygulamasını arkaplana at ve S6 ile aynı anda uygulamaya gir. Neredeyse aynı sürece açılacaklar.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Kendinde deneyebilirsin. Note 4 de kamera uygulamasını arkaplana at ve S6 ile aynı anda uygulamaya gir. Neredeyse aynı sürece açılacaklar.
Neyse... Note 5 baya kafamda bitti valla öyle yazışmalarda kötü bir cihaz algısı oldu artık :D Fırsat olsa değerlendirilmicek cihaz değil ama değil mi yanlışmıyım :D

PriZm

PriZm

Üye
Kötü demiyorum sadece Note 4 kullanan birisi olarak upgrade yapmak için ciddi neden görmüyorum.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Kötü demiyorum sadece Note 4 kullanan birisi olarak upgrade yapmak için ciddi neden görmüyorum.
Note 4 için mantıklı neden yoksa 3 içinde yok :D 4 ile 3 arasında bence kameradan başaka bir fark yok. Kenar metal hızlı şarj parmak izi.

PriZm

PriZm

Üye
Saymak istesem şimdi baya sayarım ama müsait değilim şuan :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Saymak istesem şimdi baya sayarım ama müsait değilim şuan :D
Yazıya fazla takılmamak lazım yani samsung unpackedda 3 taraftan ses kaydı alıyoruz diyorda kaç kişi gazeteci? :D Note 5 olursa fırsatı değerlendirme diyorsun yani.. 5420 devam o zaman :ehe

MaxipmaN

Üye
Note2yi değistirmek icin neden goremedim :ehe

• Beğen
Tepkiler: AHKE ve teknolojibaronu
AHKE

AHKE

Üye

rehberdede ayni problem vardi uygulamayi acip önbellege aldiktan sonra hizli aciliyordu telefon

Üst Alt